Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 20:09:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 substrát pro mladé rostliny 
Autor Zpráva

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek substrát pro mladé rostliny
Při přesazování Cattlejí jsem oddělila ty nejstarší pahlízy, které byly již bez kořenů...Pak jsem vyzkoušela hobliny či jsem je měla v pytlíku s vlhkým rašeliníkem. Byl to jen takový experiment, ale ono se mi to docela povedlo...Teď už mají prťavé malé kořínky- tak do 1-2cm. Ale nevím co teď. Někde jsem četla, že takové květiny mám pak pěstovat jako mladé rostliny. A že prý mladé rostliny potřebují jemnější substrát. Ale v praxi si nedovedu dobře představit, jak ho mám smíchat. A kdy vlastně do něj ty Katky přesadit? Jak dlouhé kořínky by měly být?


ned 06. zář 2009 14:12:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: substrát pro mladé rostliny
Já jsem dostala katleju bez kořenů se třema starýma pahlízama, zakořenila mi novou pahlízou na vlhkém rašeliníku, dala jsem ji do normálně hrubého substrátu, když měla kořeny tak na 5cm, abych je nepolámala, chytá se velmi dobře, raší další kořeny. Kdyby měla jemnější, obávám se, že by uhnily. A slc, které jsem tu jinde zmiňovala mi výborně chytají v kokočipsech co prodává Lukscheiter. Ty jsem ani na mech nedávala.


čtv 10. zář 2009 18:35:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: