Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 2:11:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
 Naše substráty 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Naše substráty
Koupil jsem pytel piniové kůry ůdajně prémiové kvality sorta 25-45mm za 220kč. Ve zkutečnosti není tříděná vůbec, jsou tam kusy až 100mm. Způsob drcení je špatný, mnoho odpadu- dřeva, větví. Dá se přepokládat, že hlavní podíl opravdu bude pinie. Není to alespoň naše borovice. Jsou tam zamíchané také listnaté kousky a všechno možné. Dá se tedy říci, že se jedná patrně o odpad z nějaké pily. Po vytřídění si s tím nějak poradím, ale doporučit k nákupu není možné.


Přílohy:
kůra.jpg
kůra.jpg [ 72.72 KiB | Zobrazeno 3709 krát ]
stř 26. kvě 2010 21:01:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Naše substráty
Díky za upozornění.


stř 26. kvě 2010 21:03:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Naše substráty
Tak to se není čemu divit, když je to určený do záhonu.


stř 26. kvě 2010 21:20:39
Profil ICQ

Registrován: pon 09. lis 2009 18:19:53
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha 4-Chodov
Příspěvek Re: Naše substráty
Obrázek Asi jste to potřeboval víc ve velkém balení, ale slušná a kvalitní piniová kůra pro orchideje od firmy Floria je balená jen takhle, s jinou nemám dobré zkušenosti. Akorát v Drážďanech prodávali pytle kanadské pinie, ve třech stupních drcení, ale to je trochu z ruky, jet pro ni do Němec.


stř 26. kvě 2010 22:52:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Naše substráty
V minulosti jsem několik malých balení ůdajných orchideových substrátů zkoušel, vždy to bylo zlé. Tento neznám. To je čistá piniová kůra? Jaké hrubosti?
5litrů jistě není mnoho, pokud se prodává za 80kč, tak se to prodraží,pokud není větší. Často tyhle balíčky bývají samý prach.
vedana píše:
Obrázek Asi jste to potřeboval víc ve velkém balení, ale slušná a kvalitní piniová kůra pro orchideje od firmy Floria je balená jen takhle, s jinou nemám dobré zkušenosti. Akorát v Drážďanech prodávali pytle kanadské pinie, ve třech stupních drcení, ale to je trochu z ruky, jet pro ni do Němec.


čtv 27. kvě 2010 9:55:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Naše substráty
No já si ji koupila taky,na omak vypadala,že tam budou pěkné kousky.Koupila jsem teda to 5l balení a doma jsem se nestačila divit.Samý opravdu humus,tenké zbytky kůry,zbytky třísek asi jak to drtily,velké množství mrnavých kousků kdoví čeho.Nakonec po důkladném probírání mi zbylo na 4 průhledné plast.květináčky o průměru 12cm.A to ještě nabylo díky cocochips.Tohle už nechci nikdy vidět,fakt hnus! :x


čtv 27. kvě 2010 10:47:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Naše substráty
Tos asi natrefila na nějakou zvlášť nepovedenou šarži, je to sice malé balení, ale co jsem koupila, tak tam toho drobného smetí bylo minimum a jinak to byly pěkné kousky kůry. Ale je pravda, že to je tak pro nás "parapetáře" :D , kdo má rostlin víc, tak je to předrahlé, navíc jsem zjistila, že si na tom hobbymarkety přirážejí spoustu peněz, od Agra přímo v botanické to stálo o 25Kč. na sáčku míň.


čtv 27. kvě 2010 11:35:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Naše substráty
vyzkoušel jsem několik různých substrátu koupit,jedině ten od Florie byl použitelný,opravdu to byla kůra,cena je ale fakt vysoká (až 91Kč/5l),používám na svých pár hybridů phalu.Od Agro tam bylo moc smetí co jsem pak nasypal do parožnatky a kapradiny,ale měl jsem balení co bylo hrubší
Obrázek
pak jsem jednou koupil toto
Obrázek,Obrázek,Obrázek
to je snad dobré na nějaké cambrie,oncidka,miltonky

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


čtv 27. kvě 2010 12:07:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 09. lis 2009 18:19:53
Příspěvky: 70
Bydliště: Praha 4-Chodov
Příspěvek Re: Naše substráty
Hanko, to jsi asi měla opravdu smůlu na poslední sáček ve várce. Kupuji tuhle kůru už vlastně jenom tuhle a podle potřeby ji lze kvůli šetření promíchat s kůrou borovou z lesa donesenou, tu si nadrtím jak potřebuju. Pokud na dně zbydou drobnější kousky, ujmou se jich Miltoniopsisy a Miniphaly. Když to potřebuju kombinovat s rašeliníkem, přidávám podíl substrátu od Lukscheitera, ale nutno projet MT, lezou z toho armády smutnic. Koupila jsem ještě Terra san, ale to je tak pro Cymbídia maximálně a ještě je v tom nějaké nadrcené dříví - ale bylo to výrazně levnější. Čistá piniová kůra se zase vyplatí, protože se rozpadne úplně poslední.


čtv 27. kvě 2010 14:01:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Naše substráty
Tohle je všechno taková nepěkná drť. OK terestrická paphiopedila v tom pojedou, ale pro cattleye a Dendrobia to není. Třeba v tom porostou, ale rozhodně nebude řeč o ideálu.
To chce sehnat z pily takové ty kusy z velkých borovic. Já to sekyrkou nasekám a to jemný vyhazuju hned.


čtv 27. kvě 2010 15:09:10
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: