Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 25. čer 2024 7:59:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Vyvázaná Cattl. aclandiae 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. čer 2010 17:25:38
Příspěvky: 96
Bydliště: Mariánské Lázně
Příspěvek Vyvázaná Cattl. aclandiae
Téma téhle Cattleye už tu bylo, ale zatím jsem ji viděla pěstovat jen v květináči. Strašně jsem ji chtěla, tak ji mám. Vyvázanou na korkové destičce :| . Trochu mě to překvapilo. Je dost rozrostlá, takže zasazení do substrátu nepřipadá v úvahu. Poradíte mi někdo, jak často ji mám namáčet? Pár epifytů sice mám, ale jsou to malé botanické Phaly, a ty 1-2x denně rosím. A jsou spokojený. Jenže tahle kráska je několikanásobně větší... Zatím jsem ji jednou namočila cca na 1/2 hodiny, visí u západního okna. Ale připadá mi, že má suché ty visící kořeny. Snad je to na fotce vidět. Díky za každou radu :P .
Příloha:
Cattl.aclandiae1.jpg
Cattl.aclandiae1.jpg [ 138.39 KiB | Zobrazeno 7047 krát ]
Příloha:
Cattl.aclandiae2.jpg
Cattl.aclandiae2.jpg [ 145.81 KiB | Zobrazeno 7047 krát ]


sob 26. bře 2011 10:42:20
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Vyvázaná Cattl. aclandiae
Berunko, to jste se plácla přes kapsu. Orchids a more (podle štítku ji nabízí tuším za 60e). Je nádherná, ale i dost náročná. Chce hodně světla, vlhký vzduch, ale relativně málo zalévat. I když v bytě bude rychle vysychat. Asi bych ji každý večer namočil a podle potřeby ještě přes den porosil. Ale bude to chtít "vychytat". V každém případě vám přeji hodně pěstitelských úspěchů. Není to snadná kytka, obzvláště v bytě.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 26. bře 2011 10:57:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Vyvázaná Cattl. aclandiae
Je nádherná.
Viděl bych to taky tak, podložku stále mírně vlhkou, ale ne mokrou. Nejlépe jí dejte na jižní okno.
Je to opravdu kusanec a taky by mě zajímalo, za kolik jste jí nakonec koupila?

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


sob 26. bře 2011 13:13:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. čer 2010 17:25:38
Příspěvky: 96
Bydliště: Mariánské Lázně
Příspěvek Re: Vyvázaná Cattl. aclandiae
No, nakonec za 40 :lol: . Původně mi ji chtěl dát za 50, ale pak se smiloval, a dal mi ještě 10 EUR slevu. Ale je fakt velká, a vypadala moc dobře. Tak jsem si udělala radost ;) . Trochu jsem se zděsila toho, že není v květináči, ale risk je zisk. Aspoň doufám :D . Mám ji přes léto dát na jižní okno? Tak snad ji neupečuju k smrti, té by mi bylo fakt líto :cry: .


sob 26. bře 2011 13:20:48
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1559
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Vyvázaná Cattl. aclandiae
Taková velká květuschopná kytka? To čumim! Z takového macka bych ani neměl radost.
Vůbec si nemyslím, že by byla náročná. Koupil jsem ji od Luda, mám ji dva roky a rozhodně nijak zvlášť nevysychá. Stačí holá větev, není potřeba mechu. Spíš se mi zdá hodně světlomilná a na nedostatek světla reaguje tím, že narůstaj delší a slabší listy.
V obýváku je teď 35 - 50% vlhkosti a stačí jí to. Máčet je podle mě zbytečný, stačí občas sprchovat a aspoň jednou denně rosit. Týdenní výpadek v rosení vždycky zvládla a je to přitom takové malé nevyvinuté nic, se zatím jednolistými pahlízalmi.
Rozhodně bych se vyhnul jakékoliv podložce ze sphagna.


sob 26. bře 2011 19:08:55
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Vyvázaná Cattl. aclandiae
Vypadá skvěle. I cena se mi zdá dobrá vzhledem ke kondici. Gratuluju k nákupu, taky bych zkusila rosit a třeba jednou týdně namočit na dýl.


sob 26. bře 2011 19:34:22
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Vyvázaná Cattl. aclandiae
Tady ještě něco k tématu: viewtopic.php?f=65&t=1277

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 26. bře 2011 22:06:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Vyvázaná Cattl. aclandiae
berunko, to je teda kup ! gratuluji a držím pěsti, ať si s ní poradíš. Mám odrostlejšího semenáče, vyvázaného na korku bez podložky a je umístěný ve vitríně. Jde tam docela pěkně. A co dalšího jsi z orchid & more přivezla ? A dojmy ? :D


sob 26. bře 2011 22:10:19
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. čer 2010 17:25:38
Příspěvky: 96
Bydliště: Mariánské Lázně
Příspěvek Re: Vyvázaná Cattl. aclandiae
Díky za rady, je na jižním okně, tak snad bude spokojená :D . Skleníky v Orchids&More jsou skvělý, vydržela jsem tam brouzdat asi 3 hodiny. Dost jim toho kvetlo, a mají obrovský množství miniatur. Takže jsem si přivezla i to, co nebylo vůbec v plánu :lol: . Hlavně Stanhopeu tigrinu (je vidět na té 2. fotce), Brassii rex, Miltonii spectabilis, kvetoucí Zygopetalum Rhein Blue Angel, Coelogyne mayeriana, Encyclii cochleatu (kvetoucí :) ), a taky jsem si musela přivézt neuvěřitelně vonící Miltonii schroederianu. Je krásná. No, a neodolala jsem černo-fialovému hybridu Phalu "Black Jack". Ta barva je zvláštní, neodolám jí nikdy ;) . Taky vyvázaný prťavý Phal. celebensis, ale moc jsem si neprohlídla kořeny, které nejsou nic moc. Ještě ho chvíli nechám, ale nejspíš půjde na ozdravnou kůru do igeliťáku. Ach jo :cry: . Snad bude o.k.
Takže v létě jedu zas, pokvetou jim další, takže začínám šetřit :lol: . Pak dám zase vědět, kdyby někdo něco chtěl...


ned 27. bře 2011 13:03:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: Vyvázaná Cattl. aclandiae
Nádhera!!!
Já jsem zrovna dnes na svůj blog napsal vlastní celkem nijaký a možná primitivní poznatek ohledně mého vlastního semenáče:

Prozkoumal jsem dnes podrobně stav c. acl. a mám radost.
Tato rostlina byla zakoupena jako typicky špatně pěstovaný ubožák od Luda.
Mezi kůru a rostlinu jsem dal kokosové vlákno. Udrží déle vlhkost, ale na druhou stranu rychle proschne, takže nehrozí hniloba. Čili ideální pro primitivní vitrínu, jakou mám já - kde odpoledne kvůli odstranění krytu poklesne vlhkost na 15% (!).
Rostlině se daří výborně, má krásný nový výhon a nové kořeny se s chrochtáním zabořují do kokosu. Martin Zoun mi říkal, že kokosové vlákno je na catleye zbytečné, jsou to všechno tvrdé rostliny. Nicméně rád experimentuji, takže mě těší, že to jde i s vláknem.
šipky značí nový výhon a zavrtávající se kořen do kokosu.

foto:
http://4.bp.blogspot.com/-Npvdx0F8VaY/T ... 00/ac2.jpg


ned 27. bře 2011 14:22:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron