Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 12. kvě 2024 19:14:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Mech na kůře 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5279
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Mech na kůře
radzak píše:
Kdepak, ten se musí vypěstovat :lol: Když roste mech, tak většinou roste i orchidej.



Tohle bych chtěla vysvětlit.Takže seženete kůru pak mech a pěstujete ve vhodných podmínkách třeba v "mechovišti".Poté přijde na řadu vhodný kousek v podobě orchideje. Já mám tedy ve svém mechovišti 1 kousek-kůru z černého bezu.Přinesený z lesa už z mechem který pokračuje v růstu.Ukážete své mechoviště?Nebo jak si počínáte .Děkuju.Jestli jsem moc hrrr tak se omlouvám za to, jsem tak už od přírody. Jasně že to nespěchá .H


Přílohy:
mech.jpg
mech.jpg [ 195.82 KiB | Zobrazeno 8230 krát ]
stř 15. čer 2011 8:46:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Mech na kůře
Mechoviště. :lol:
Hani, nepřijde ti to zbytečné? Není lepší prostě dojít pro zamechovaný klacek a rovnou vyvázat orchidej? Pak se staráš jen o orchidej a za použití správné vody, mech roste dobře. Mohu říct, že je poměrně náchylný na tvrdou vodu a na mospilan. :lol: :lol: Jinak, pokud držíš klacek dostatečně vlhký, mech začne růst sám i na holém.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 15. čer 2011 9:29:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5279
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Mech na kůře
HAKI píše:
Ten mech -už byl na kůře?Taky jsem si přinesla z lesa něco podobného.

radzak píše:
Kdepak, ten se musí vypěstovat :lol:


NO :mrgreen: teď to musí rozhodnout už jen radzak-jiná možnost není.


stř 15. čer 2011 9:35:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Mech na kůře
HAKI píše:
radzak píše:
Kdepak, ten se musí vypěstovat :lol: Když roste mech, tak většinou roste i orchidej.



Tohle bych chtěla vysvětlit.Takže seženete kůru pak mech a pěstujete ve vhodných podmínkách třeba v "mechovišti".Poté přijde na řadu vhodný kousek v podobě orchideje. Já mám tedy ve svém mechovišti 1 kousek-kůru z černého bezu.Přinesený z lesa už z mechem který pokračuje v růstu.Ukážete své mechoviště?Nebo jak si počínáte .Děkuju.Jestli jsem moc hrrr tak se omlouvám za to, jsem tak už od přírody. Jasně že to nespěchá .H

Mám na to svůj systém: Mech musí být hlavně živý, to znamená zelený. Většinou si přinesu čerstvý a on ve skleníku pod parapetem pár měsíců vydrží. Musí se ovšem rosit. Na kůru ho dávám zbavený nečistot až s orchidejí. Nejdříve sestřihnu pouze vrchní zelenou vrstvu a dávám až na kořeny, pokud je rostlina drobná postup otočím (nejdříve mech pak rostlina) a převáži nastříhanou silonovou punčochou. Pak už stačí denně rosit ( v letních vedrech dvakrát denně). Pokud mech přerůstá, tak ho ostříhám. Toť vše.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


Naposledy upravil radzak dne stř 15. čer 2011 21:59:12, celkově upraveno 1



stř 15. čer 2011 9:56:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Mech na kůře
olaw píše:
Mechoviště. :lol:
Hani, nepřijde ti to zbytečné? Není lepší prostě dojít pro zamechovaný klacek a rovnou vyvázat orchidej? Pak se staráš jen o orchidej a za použití správné vody, mech roste dobře. Mohu říct, že je poměrně náchylný na tvrdou vodu a na mospilan. :lol: :lol: Jinak, pokud držíš klacek dostatečně vlhký, mech začne růst sám i na holém.

Jardo, a ty najdeš vždy vhodnou zamechovanou kůru?

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 15. čer 2011 9:58:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5279
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Mech na kůře
radzak píše:
Mám na to svůj systém

Já jsem tušila že máte mechoviště- no já to taky odzkouším.


stř 15. čer 2011 10:18:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5279
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Mech na kůře
radzak píše:
Jardo, a ty najdeš vždy vhodnou zamechovanou kůru?

No třeba usilovným běháním po lese je to možné :mrgreen: ale usilovným. Je tedy fakt že si pak nemohu moc vybírat.


stř 15. čer 2011 10:20:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5279
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Mech na kůře
Tak já dám příklad -můj mech tedy nic moc-foto.Oddělat nejde vidím v tom suchém kořeny. Leda ostříhat-asi znovu naroste? a třeba i přidat .Možná to blbě rosím jako že ne po celé délce klacíku.


Přílohy:
mech.jpg
mech.jpg [ 189.8 KiB | Zobrazeno 8187 krát ]
stř 15. čer 2011 10:44:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Mech na kůře
Jo jo, hned nedaleko odsud mám alej, kde rostou bezinky, které jsou někdy i do dvou metrů zamechované. Když je sucho, tak je to trochu horší. Mech musím probudit, ale jde to. Některé kytky mech moc nemusí. To pak montuju na holou kůru a mech se stejně později objeví. :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 15. čer 2011 10:50:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1557
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Mech na kůře
Můj názor je, že se orchidejář bez živého mechu z venku obejde. Je to zbytečně pracné a mech často zežloutne. Udržet ho při životě se daří jen majitelům skleníků a většina druhů, pokud to opravdu nejsou druhy stínomilné a vlhkomilné, se bez něj obejde. Druhů mechů je navíc x a nevíte co jste si přinesli, nevíte jaké budou vlastnosti, zda-li vydrží a td. To že v přírodě někdy mech bývá s orchidejema vidět, neznamená že je orchideje vyžadují k růstu. Semenáčky se často uchytí spíš na holé větvi, nebo jen se slabou vrstvičkou nějakého neagresivního druhu mechu a s rostlinou mohou postupně povyrůst i druhy robustnější, ale přitom kousek dál můžou růst kytky bez mechu. Kořeny orchidejí chtějí fakt vzduch a ty balíky venkovních mechů prostě nejsou to pravé, přirozeně lehce obrostlou větev beru... jsem proti těm chuchvalcům natrhaným kdesi v lese. Vím že ve sklenících rostou mechy dobře, jak zde Olav psal, ale zkušení orchidejáří ví, že mnoho mechu škodí. Jiné druhy mechů, než je rašeliník, navíc nezadrží vodu tak efektně, pokud jsou mrtvé.
Esteticky zajímavé to bývá, ale funkčnost?


stř 15. čer 2011 11:11:50
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: