Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 17:57:14



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 hrubá kůra 
Autor Zpráva

Registrován: pon 23. dub 2012 14:42:58
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: hrubá kůra
Co se týká tyček k vyvazování Dendrobií, já chodím po Silvestru po sídlišti a sbírám tyčky od raket.
Některé jsou ohořelé, ty samozřejmě nesbírám, některé bývají obarvené na červeno.Bývají dlouhé 40 -50cm. Doma je omyju, nechám oschnout a natřu bílou barvou.Pro Dendrobia jsou téměř ideální.
Ke kytce, pěstované v hrubé borce, je samozřejmě nutné tyčku vložit už při sázení, protože borkou neprojdou, hrubé násilí způsobí zlomení tyčky nebo i kytky. Přivazuji "štupovací" bavlnkou.


čtv 23. kvě 2013 17:47:04
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: hrubá kůra
Včera jsem v lese potkal několik větších douglasek. Odloupnul jsem trochu kůry, ať se na ten zázrak podívám a ejhle, na omak příjemně překvapila. Lehká a pružná jako korek, nedrobí se jako borovice či modřín. Tohle by asi taky stálo za vyzkoušení, kdyby toho v ČR bylo víc. Hodně zahraničních autorů totiž doporučuje právě tuhle kůru. Douglas fire bark. Nevím, třeba má nějaká ale....
Nepěstovali jste v tom někdo?
Karel


čtv 07. srp 2014 14:08:43
Profil ICQ

Registrován: ned 08. zář 2013 7:09:31
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: hrubá kůra
Tahle kůra je velmi oblíbená u pěstitelů v severní Americe (kde je douglaska doma). Oceňují na ní vlastnosti podobné korku, ale zároveň větší nasákavost. U nás se dá douglaska najít relativně často, ale loupat z nich kůru je trochu problematické.


čtv 07. srp 2014 17:51:33
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: