Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 1:19:15



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Další
 Epifitní kmen 
Autor Zpráva

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Epifitní kmen
miro píše:
mas to moc pekne !!!! my mame akaty v hajku a jen tam prekazi :-))

no trochu z ruky :lol:

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


pon 28. úno 2011 20:36:29
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Epifitní kmen
Minimoa píše:
Má vlastní zkušenost: používám akát. Musí být řezaný v zimě když mrzne. A musí to být živé dřevo žádné uschlé haluze. Oba konce jak horní tak dolní opálit.

Nezlobte se ale je to naprostá blbost. V zimě se řeže snad kvůli dodržení zákona ale jinak to naprosto nemá vliv. Vzhledem k tomu, že akát obsahuje různé látky, které nedovolí aby jej obrostly jiné plevelné stromy, tak tyto látky brání i zahnívání a opalování jako v případě měkkých dřevin je naprosto zbytečné. Mám kmeny od roku 1980 a doposud bez jakéhokoliv opalování. Zkuste jinou dřevinu, která toto vydrží! Co se týká černého bezu, je nádherný ale tak na dva nejdéle tři roky pokud neshodí kůru. Je jediný,který roste s akátem a a látky akátu na něj nepůsobí. Konce lze přece osázet rostlinami aby to tak podivně nevypadalo. Už jsem sem dával jak rostliny na kmeni žijí. Myslím, že u kmenů jsou nejdůležitější dvě věci a to aby dřevo nehnilo a vydrželo co nejdéle a aby neopadávala kůra protože kytky uchycené na kmeni nemají rády neustálé přesazování. Ať chcete nebo nechcete tuto podmínku splňuje u nás jediný strom a to je AKÁT!!!!


pon 28. úno 2011 20:47:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Epifitní kmen
Ne že by to někdo nevěděl, ale pro jistotu: Důvod řezání v zimě je ten, že kůra dobře drží na dřevě. Jakmile začne na jaře proudit míza a kambium se rozjede, kůra je i po usušení kmene náchylná k odloupnutí a podle mě je i sušení dlouhodobější. Třeba je ale akát výjimkou, ale u bezu i dubu by se to rozhodně dodržet mělo. Ono u velké větve je to asi fuk, ale pro rozštíplé půlšpalíky je zimní řez určo vhodnější.


pon 28. úno 2011 21:00:22
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Epifitní kmen
Myslím, že vyhovuje i topol, kůra je dostatečně členitá a na dřevě drží jak helvetská víra


pon 28. úno 2011 21:09:25
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Epifitní kmen
Mohu potvrdit, že u černého bezu je letní řez nevhodný. Dřevo se scvrklo a kůra se odlupuje. V zimě řezaný špalky to nedělají.
Topol by byl vhodný, ale pěkná borka je na kmeni a na větvích už není tak členitá (teda pokud někdo chce dekorativní kmen). Samotná kůra je naprosto ideální, protože je dostatečně silná a nerozpadá se. Na bez se zase lépe a rychleji chytá mech (vhodné pro subtribus Pleurothallidinae)

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 28. úno 2011 21:24:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 02. led 2009 17:28:57
Příspěvky: 166
Příspěvek Re: Epifitní kmen
Míra píše:
Minimoa píše:
Má vlastní zkušenost: používám akát. Musí být řezaný v zimě když mrzne. A musí to být živé dřevo žádné uschlé haluze. Oba konce jak horní tak dolní opálit.

Nezlobte se ale je to naprostá blbost. V zimě se řeže snad kvůli dodržení zákona ale jinak to naprosto nemá vliv. Vzhledem k tomu, že akát obsahuje různé látky, které nedovolí aby jej obrostly jiné plevelné stromy, tak tyto látky brání i zahnívání a opalování jako v případě měkkých dřevin je naprosto zbytečné. Mám kmeny od roku 1980 a doposud bez jakéhokoliv opalování. Zkuste jinou dřevinu, která toto vydrží! Co se týká černého bezu, je nádherný ale tak na dva nejdéle tři roky pokud neshodí kůru. Je jediný,který roste s akátem a a látky akátu na něj nepůsobí. Konce lze přece osázet rostlinami aby to tak podivně nevypadalo. Už jsem sem dával jak rostliny na kmeni žijí. Myslím, že u kmenů jsou nejdůležitější dvě věci a to aby dřevo nehnilo a vydrželo co nejdéle a aby neopadávala kůra protože kytky uchycené na kmeni nemají rády neustálé přesazování. Ať chcete nebo nechcete tuto podmínku splňuje u nás jediný strom a to je AKÁT!!!!


To má vliv a zásadní ,ten že kůra na dřevě daleko lépe drží . To vám řekne kažý znalec dřeva . To pro příště až budete zase někoho osočovat z blbosti. Platí to u všech našich dřevin.
Já osobně VŽDY respektuji názor ostatních a neoznačuji ho za blbost .


ned 06. bře 2011 20:52:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Generativní množení -jak rostou.
Tak ještě jedna věc-jak se tam pak porovnají až začnou růst. ;) Ale jinak dobrý .Zatím jsem začala takto- postupně bych tu větev chtěla zazelenat ,nemusí to být jen orchideje -uvidíme.Zatím jsou tam rostliny14dní 8-)
ObrázekObrázek


čtv 10. bře 2011 12:58:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Generativní množení -jak rostou.
HAKI píše:
Tak ještě jedna věc-jak se tam pak porovnají až začnou růst. ;) Ale jinak dobrý .Zatím jsem začala takto- postupně bych tu větev chtěla zazelenat ,nemusí to být jen orchideje -uvidíme.Zatím jsou tam rostliny14dní 8-)
ObrázekObrázek

bude to paráda ;) ...to tam máš vyvázaný cattleye????? já že bych si je tam mohla dát taky ;)

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


čtv 10. bře 2011 13:14:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Generativní množení -jak rostou.
Ano ta menší je Brassocattleya Pernosa druhá rostlina tam nevím název. Ale takto rostlyv pucláku jsou to menší rostliny. Na ty kůře budou taky vypadat jinak -předpokládám budou menšího růstu. Koukala jsem na fotky z Troji a tohle je asi taky akát. Mají tam tedy ještě umělé stromy na nich parožnatky - taky nádhera. Jestli to vyjde zrovna v mé Zz to netuším. 8-) Přece jenom tam mají hlídanější , lepší podmínky.
Obrázek


čtv 10. bře 2011 13:35:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Generativní množení -jak rostou.
Mohlo by to být D. chrysotoxum.


čtv 10. bře 2011 13:37:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron