Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 19:36:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 139 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 Pěstování rostlin na závěsu. 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
HAKI píše:
Je tam jen substrát. Začínám balíčkem úměrně k velikosti rostliny. Svážu dám.punčochou. A pak postupně přidávám přivazuji podle toho jak bulbo roste. Třeba křížení -Bulbo Elizabeth Ann to je strašnej janek roste si na všechny strany .Pak ještě kořeny kapradin vše jakoby zpevní . Na fotu je kapradina(neznám název) od Paphia má i 1m.listy a to je teda řádnej rozlejzač .Mám ji dole v tom svým políčku kapradin .Asi ji budu muset krotit.

Tak jsem včera taky prodlužovala, tak snad se to bulbíčku bude líbit, kapradiny nemám tak snad to nevadí... ;) ;) ;) ;)


pon 22. srp 2016 7:20:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Haki: ve skleníku jdou bulbophylla bez problémů na holé kůře. Vše ostatní je pak zbytečná hra navíc.


pon 22. srp 2016 12:18:46
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Karlos píše:
Haki: ve skleníku jdou bulbophylla bez problémů na holé kůře. Vše ostatní je pak zbytečná hra navíc.

Tak asi to s nimi moc neumím, mě to jde takto líp,udrží to trochu vodu......ja v tom skleníku mám tak vlhkost 50% víc ne.....prostě pořád je co se učit. Dcera mi kdysi koupila Cirhopetalum rotschildianum asi za 30Eur a chíplo mi.....jen kdyby se zeptala tak bych radši nějaky Sophronitis.... :lol: :lol: :lol: :lol:


pon 22. srp 2016 13:06:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
KARLOS
Ještě platí tvoje tvrzení že žádné Bulbophyllum nemáš protože tě nezaujala. Máš tedy jen zkušenost od jiného pěstitele s jeho sbírkou kde jsou obří letité trsy. Na fóru jsme tedy nic podrobnějšího neviděli nějak se fotky zakecaly. Chápu -nemusí s odtajněním hned každý pěstitel souhlasit. Jednu sbírku znám ,ale tam to funguje úplně jinak než u mě.Hlavně zálivkou.
Tvoje tvrzení zbytečné hry se mě nezdá .Je to ulehčující ,odhadnu zálivku pohmatem mě to takto nááááramně vyhovuje .Každý Bulbo bude trochu jiný hlavně růstem .Některý rostou opravdu nekontrolovatelně .Jedno tedy na kůře mám jen tak ze srandy -zatím moc nedivočí. Rosím ručně žádná technika a k tomu všemu musí člověk přihlédnout . ;)


pon 22. srp 2016 16:15:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Faktem je, že podmínky různých pěstebních zařízení jsou hodně odlišné. Např. moje ZZ, která je spojená s bytem a je izolovaná a má vykachlíkovanou podlahu tak je podstatně sušší nežli skleník se zeminou na podlaze. Rozdíl v rychlosti výparu vody může být i více jak dvojnásobný. Kytky na kůrách většinou musím rosit denně a do večera je vše suché. Kdybych rosil obden, tak by ve vegetaci trpěly suchem a pahlízy by se nikdy nenapily. Nemám ale žádné problémy se zahnívajícími novými výhony či jinými houbovými chorobami, protože vše rychle oschne.
Já dávám pod kytky trochu mechu, aby to vlhkost drželo déle než jenom holá kůra, ale ve skleníku s vlhčím klimatem bych to asi nedělal.
U těch výtvorů co má Haki se mi líbí, že jak Bulbo leze tak může přidávat a nemusí přesazovat. Ty rostliny na fotkách vypadají dobře a to aranžmá také takže proč takhle nepěstovat?
Akorát nevím jestli jsem dost šikovný abych podobná díla vytvářel :P Já si zase u Cataset nařezávám drážky do keramických květináčů, ale myslím, že by ty rostliny rostly dobře i bez toho. Člověk se musí také trochu u toho koníčka vyblbnout :lol:


pon 22. srp 2016 17:13:47
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Příloha:
P1190423.JPG
P1190423.JPG [ 59.63 KiB | Zobrazeno 6749 krát ]
Příloha:
P1190428.JPG
P1190428.JPG [ 75.71 KiB | Zobrazeno 6749 krát ]
Tak jsem se také trochu vyblbnul s těma kytkama co mi přišly z orchids&more. Dostat kytky z těch dřevěných latí a minimálně při tom poškodit kořeny to byla fuška. Oncidiu jonesianu jsem udělal kůrový sendvič s mechovou vložkou a zavěsil ho vzhůru nohama. Druhou- slabší rostlinu- jsem zasadil do kůry překryté mechem a do keramického květináče. Jsem zvědavý v čem to lépe poroste. Estetičtější je to určitě v té kůře.


čtv 25. srp 2016 17:36:35
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 401
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Dostal jsem pár semenáčků Catleyí vyvázaných na ostřici a rostly jako šílené. Kořeny do ní krásně prorůstaly.


pon 27. lis 2017 12:12:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
mácha píše:
Dostal jsem pár semenáčků Catleyí vyvázaných na ostřici a rostly jako šílené. Kořeny do ní krásně prorůstaly.

Já se jí bojím, hodně drží vodu....nebo jedině rozdělit navázané na ostřici zvlášť a na mechu taky.....každý den ráno je rosím :D


úte 28. lis 2017 9:01:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Ta voda je z ostřice rychle pryč, pokud je to pověšené


úte 28. lis 2017 11:21:49
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 139 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron