Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 21:05:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 139 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další
 Pěstování rostlin na závěsu. 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Tak až by jsi si nepomohl. Tvé problémy znám, také jsem je řešil, podle situace podobně. Stanhopee mi rostou, mám některé statné, ale nekvetou. Což je jen poloviční ůspěch. ;)


stř 30. lis 2011 19:11:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Mila.J píše:
Tak až by jsi si nepomohl. Tvé problémy znám, také jsem je řešil, podle situace podobně. Stanhopee mi rostou, mám některé statné, ale nekvetou. Což je jen poloviční ůspěch. ;)

Asi bych se zamyslel. Nic nevnucuji ale mně kvetou a dříve, než těm, kteří je sbírali. Myslím, že nejde o chlubení ale zamyšlení. Nikomu nic ale nevnucuji.


stř 30. lis 2011 22:04:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Ono to s tím zamýšlením ohledně mých Stanhopeí nebude tak horké. Kytky jdou, což je nejpodstatnější. Je pravděpodobně otázka času, než vyřeším, aby i kvetli. Někdy pravda také ne. No i o tom je pěstování. Dělat si větší starosti, když některé druhy nejdou optimálně, to asi ne. Hodí se vědět ne jen co kytky chtějí, ale i co nechtějí.


čtv 01. pro 2011 18:55:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Je zajímavé, že mně nejlépe jdou v chladnu. Rostou jako blázen a přitom jsou to teplomilné potvory. Mám i několik mladých rostlin ale i ty jdou takovým tempem, že je na jaře už budu dávat do košů, protože ten skok je obrovský a u těch malých jsem zkusil pěstovaní s děrovaném květináči. Ten růst opravdu stojí za to. Mladá rostlina přímo v košíku je pomalejší.


pát 02. pro 2011 9:09:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Mila.J píše:
Je pravděpodobně otázka času, než vyřeším, aby i kvetli.

Mě vždy osloví nějaká věta -názor.Tato věta je krásná-"vyřeším aby kvetli". Nejsem nevděčník Stanhopeje u mě taky rostou ale mě se to zdá už moc zelený -změna je očekávána -možná na jaře jak píše Míra. Nevím no tento rok mě všechny nááádhery užasně nakrkly. :ugeek:


Přílohy:
STANHOPEJE.jpg
STANHOPEJE.jpg [ 196.08 KiB | Zobrazeno 5821 krát ]
pát 02. pro 2011 11:16:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Nenašla som odpoved na moju otázku....zostali mi nejaké pekné korene zo sladkovodného akvária a rada bz som na ne navaizala miniphaleonopsis, aerangis, malé agraecum a možno nejaké bulbophylum....a na druhý koreň zopár temperovaných dendróbií. Korene sú cca 40-50 cm dlhé a 20-25 cm vysoké a široké, hodne členité s výčnelkami, priehlbinami a okami tunelov. Myslím, že je to pravdepodobne mangrovníkový koreň, je to hodne tvrdé a pomerne ťažké drevo aj za sucha, ale velmi pekné.....
Priložím fotku podobného koreňa ako sú tie moje. Dalo bz sa na tom niečo vyviazať a darilo by sa tomu? Chcela by som do tých priehlbín vložiť asi 1 cm hrubú vrstvu kokosového vlákna a cez to vrstvičku machu alebo rašeliníka a cez to pripevniť rastlinu....ide mi hlavne o to, či sa na také drevo dokážu uchytiť korene, čo sa týka životnosti dreva, tak tam je zrejme životnosť docela slušná, kedže to malo ísť na stálo do vody, kôra na tom nie je....
budem vďačná za názory.


Přílohy:
mangrovníkový koreň.jpg
mangrovníkový koreň.jpg [ 30.25 KiB | Zobrazeno 5654 krát ]
ned 01. dub 2012 17:16:52
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Co se týče otázky přichytávání, tak rostliny k mangroovu přirostou dobře mám ho ve vitríně osazený phalem a i jinými a rostou tam dobře, k ostatnímu se vyjádřit nemůžu.


ned 01. dub 2012 17:41:26
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Neroste mangrovník ve slané vodě?


ned 01. dub 2012 18:09:47
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
mangroovy rostou tam, kde se mísí sladká voda se slanou, do akva se jistě upravují a Betina píše, že ho měla v akva takže asi neva.


ned 01. dub 2012 18:26:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. zář 2011 15:57:31
Příspěvky: 212
Bydliště: Bratislava
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Boli kúpené v akvaristických potrebách normálne do sladkovodného akvária, chceli sme to k africkým cychlidám z Malawi, kým sme nezistili, že to dokonale podryjú až na spodné sklo.....takže určite bolo adekvátne ošetrené...a mangrovník rastie v poloslanej vode ak sa nemýlim....ale tá sol by tam určite nemala byť, ked to dodávajú k rybám do sladkej vody...snáď....ale ďakujem za info, že sa tam korene dobre prichytia.


ned 01. dub 2012 18:27:40
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 139 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: