Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 10:54:54



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 139 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
 Pěstování rostlin na závěsu. 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Mám radši mech. Na zahradě ho je spousta v trávníku a kořeny drobných druhů orchidejí v něm krásně rostou :P . Na veliké druhy používám ten hrubý z lesa.


sob 13. srp 2016 17:38:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Moc se mě nechtělo vstupovat do hovoru, ale tak jo. Upozorňuju není to obhajoba coco vlákna ani coco chipsů .Jen příklad jak to roste u mě. Jsem klasickej přelejvač neumím to jinak než takto v balíčcích . Do vypraného coco vlákna dám trochu substrátu (chips vyplavený, piniová kůra )přidám Bulbo a kapradiny -pravda ne vždy v balíčku kapradiny rostou .Nejlepší kapradiny jsou ty co se uchytí na balíčcích sami a nekontrolovatelně vyrůstají -nechávám je tam. Vzniká pro oko příjemný vzhled -nejsem velkopěstitel kytky mám pro radost .Můžete mít názor ,že v tom a v tom by vše rostlo lépe - možný to je. Balíčky mám v úmyslu různě nastavovat podle toho jak Bulba porostou. Jestli to vyjde -kdo to ví?Pár fotek posílám namátkově.
Můj problém je spíš zálivka a zimní pokles teplot. Tak takhle -samo zkušenost pěstitele který opravdu pěstuje Bulba je vítána.


Přílohy:
B.bicolor.jpg
B.bicolor.jpg [ 194.63 KiB | Zobrazeno 5273 krát ]
B.grandiflorum.jpg
B.grandiflorum.jpg [ 191.58 KiB | Zobrazeno 5273 krát ]
Bulbophyllum pardalotum.jpg
Bulbophyllum pardalotum.jpg [ 193.24 KiB | Zobrazeno 5273 krát ]
Poznámka: spíš ukázka kapradiny
KŘÍŽENÍ.jpg
KŘÍŽENÍ.jpg [ 194.41 KiB | Zobrazeno 5273 krát ]
Poznámka: poroste zřejmě všude
křížení-.jpg
křížení-.jpg [ 195.54 KiB | Zobrazeno 5273 krát ]
sob 20. srp 2016 9:31:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Hanko, bulba mám taky jak je mas ty,roste a?e květy asi teprve přijdou,jak říkám až si sedne tak pokvete i když někomu třeba kvetou i mladé rostlinky


sob 20. srp 2016 11:43:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Haki: Proč ta obava že se to někomu nebude líbit? Kytky máš pěkné, takže v podmínkách Tvé ZZ jim to evidentně vyhovuje. V takovém případě bych vůbec neřešil co kdo tomu řekne. Možná v podmínkách jiné ZZ a jiného přístupu k rostlinám by to nefungovalo, ale to Ti může být úplně jedno. Je to důkaz toho, že nezáleží ani tak v čem je kytka zasazená ale spíše jak se tomu substrátu v určitých podmínkách přizpůsobí péče. Kytky se mi líbí na fotkách všechny a na hnědém pozadí pěkně vyniknou :P


sob 20. srp 2016 23:15:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Všechny nejdou ,ale je to tím naučit se je zalévat .Zřejmě i druhem ,citlivostí... Můj potížista B.sulawesii .Dřív jsem měla Bulbo v menším balíčku pravidelně mu uhnívala nová pahlízka. Ted je takto je tam víc substrátu -foto - zatím to zvládá .Myslím že se hned ozve až se mu něco nebude líbít :)


Přílohy:
B.sulawesii.jpg
B.sulawesii.jpg [ 184.52 KiB | Zobrazeno 5222 krát ]
ned 21. srp 2016 8:54:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Myslím, že se snažilo černými špičkami listů signalizovat že vody je příliš :P Rostlina ale i tak vypadá dobře a nový list také.
Chtěl bych se Tě zeptat: Pod tím obalem z vláken je jako základ větev, která je obalená a pod obalem trocha substrátu? Nebo je to celé vyplněné substrátem bez větve?


ned 21. srp 2016 9:48:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Je tam jen substrát. Začínám balíčkem úměrně k velikosti rostliny. Svážu dám.punčochou. A pak postupně přidávám přivazuji podle toho jak bulbo roste. Třeba křížení -Bulbo Elizabeth Ann to je strašnej janek roste si na všechny strany .Pak ještě kořeny kapradin vše jakoby zpevní . Na fotu je kapradina(neznám název) od Paphia má i 1m.listy a to je teda řádnej rozlejzač .Mám ji dole v tom svým políčku kapradin .Asi ji budu muset krotit.


Přílohy:
kapradina.jpg
kapradina.jpg [ 193.97 KiB | Zobrazeno 5207 krát ]
ned 21. srp 2016 10:49:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Teda podle toho jak to popisuješ jsi úplná sochařská pracovnice na poli orchidejářském. Ani by mne nenapadlo že Bulbům přidáváš a tvaruješ "větev" podle toho jak rostou. Ta se tedy fakt mají :P
Tím že je to plné substrátu tak to asi pomaleji vysychá než kdyby byla základem větev a tak se musíš jako přelévačka více krotit :lol:
Jinak bulbo na snímku mi připadá také Ok.


ned 21. srp 2016 12:04:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Se všema to není tak jednoduchý . Koukala jsem na Bulbo lepidum .Mám ho v tom balíčku od r.2011 vlastně nepřesazuju .Roste kolem dokola z obou stran- trapný je že u mě ještě nekvetl. Nemáte někdo zkušenost?

Další Bulbo je crassipes má zajímavý květ.Koupeno před rokem .Po zamotání do balíčku skoro půl roku neudělal nic. Až teď má jednu pahlízku o něj jsem měla docela strach.
Toho substrátu ani nevím kolik tam je protože jak vše zamotáváš substrát vypadává tak tam ještě připlácnu to coco vlákno. Někdy se u toho zlobím .


Přílohy:
Bulbophyllum lepidum-.jpg
Bulbophyllum lepidum-.jpg [ 197.43 KiB | Zobrazeno 5192 krát ]
Poznámka: zadní strana
Bulbophyllum lepidum.jpg
Bulbophyllum lepidum.jpg [ 199.25 KiB | Zobrazeno 5192 krát ]
Bulbophyllum crassipes.jpg
Bulbophyllum crassipes.jpg [ 197.16 KiB | Zobrazeno 5192 krát ]
ned 21. srp 2016 13:37:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Pěstování rostlin na závěsu.
Jo, je to pěkný jak to máš, na estetiku si potrpíš. Vím jak si ustříhala flekaté listy nějaké Stanhopeji, že jí nezbylo nic :P Také když se mi něco nelíbí tak to ustříhnu, ale snažím se, aby něco zbylo :P


ned 21. srp 2016 16:05:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 139 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: