Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 16. čer 2024 16:09:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 39  Další
 Navazování na kůru 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Karlos píše:
Petr: Bez je třeba nechat vyschnout v kuse a řezat od podzimu do března(dokud je bez mízy), pokud se vysuší v kuse a rozřízne až pak, kůra se neodlupuje.
Do vinohradu (nebo spíš za vinařem) se spíš chodí v době likvidace révových keřů, starých hlav, tzv. klučení révy. Takové rozličně tvarované, pokroucené hlavy, či kmínky révy jsou jako podložka zajímavé a používané, hlavně trvanlivé. Zajímalo by mě kdo vymyslel používání jednoletého réví ve svazku místo zeravu, ale nezdá se mi to jako dobrej nápad.


Mě se to spíš moc nelíbí, jsem taky zastáncem vyvazovat na jeden kus dřeva než na otýpky. Když jsem dělal svůj první špalík, popadl jsem dubové polínko a prostě na něj navázal co bylo po ruce, později jsem si přečetl, že náš dub není dobrý, protože má moc silic a ty orchideje nemají rády, nechal jsem to tak, když to nepůjde, tak to přemontuju a ono to jde a to už několik let :D A právě mi dokonce i kvete, je to už hodně husté, ale zatím se kytkám daří, tak to tak nechám. Mám na tom Oncidium Tiny Twinkle, O. Sweat Sugar, Dendrobium Stardust, vánoční kaktus a kapradinu.
Obrázek Obrázek

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pát 07. led 2011 12:48:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Dnes jsem zjistila,jak mám krásně prorostlou kokosovou slupku, zítra z ní sundám spagnum a kokosové vlákno a vyfotím a zůstane již tak....ve vitríně se jim daří....a zkusím přemluvit Luda, aby je nakoupil na výstavu ve Fata Morganě v březnu....loni jsme je měli myslím za 30Kč....Věra


pát 07. led 2011 20:48:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Navazování na kůru
petr turecky píše:
...
osobně nepovažuju ani korek za tak drahej - koupil jsem 2kg korku
http://www.korek.cz/zbozi/exkluzivni-po ... ka-kusy-23
a přišly dva obrovské kusy, namontoval jsem na to spoustu rostlin... a celej jeden kus mi ještě zbyl.. na jeden kus jsem dal cca 15rostlin na velikost cca19x12cm, když to vynásobím nepoužitým druhým kusem, tak to dělá 30 namontovaných rostlin na podložkách za 500kč. to dělá necelých 17kč na jednu podložku...

Petře, nemáš těch 30 rostlin na jednom korku nafocené? Celkem by mě to zajímalo.
Díky
Pavel


pát 07. led 2011 21:00:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Navazování na kůru
pavelheger píše:
petr turecky píše:
...
osobně nepovažuju ani korek za tak drahej - koupil jsem 2kg korku
http://www.korek.cz/zbozi/exkluzivni-po ... ka-kusy-23
a přišly dva obrovské kusy, namontoval jsem na to spoustu rostlin... a celej jeden kus mi ještě zbyl.. na jeden kus jsem dal cca 15rostlin na velikost cca19x12cm, když to vynásobím nepoužitým druhým kusem, tak to dělá 30 namontovaných rostlin na podložkách za 500kč. to dělá necelých 17kč na jednu podložku...

Petře, nemáš těch 30 rostlin na jednom korku nafocené? Celkem by mě to zajímalo.
Díky
Pavel

:lol: :lol: :lol: Já si spíš myslím, že Petr nakouskoval tu kůru pro 30 rostlin. :lol: :lol: :lol:
Pavle, na co navazuješ? Jestli jsi to tu už psal, tak se omlouvám. Už se těším na to až sleze sníh a vyrážím s pilou do alejí. :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 07. led 2011 21:12:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Aha, to tak to mi nedošlo :oops: Musím si příště trochu poskočit, než něco napíšu :mrgreen:
Já zásadně nenavazuju, bo nejsem schopen to pak uzalívat. Navíc většinu mojí sbírky tvoří pafíci a těm je beztak líp v kytňáku ;) (průhledným samozřejmě). Ale abych úplně nekecal, tak tillandsie navazuju na kmínky révy. Vždycky několik na jednu hlavu - na efekt. A potom ještě Den. lodigesii na kokosovám laně. Zdá se, že je to celkem nadějná podložka. Kořeny je krásně prorůstají.
Časem to určitě všechno nafotím ;)
Hezký den
Pavel


pát 07. led 2011 21:54:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Pavle, to lodigesii na kokosovém laně mě hodně zajímá. Mohl bys prosím vyfotit ? díky


sob 08. led 2011 9:32:46
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Mám Bulbophyllum lobbii a ono se dost natahuje a už směřuje z kůry do prostoru. Napadlo mne použít takovou tu tyč obalenou kokosovým vláknem, je to dost dlouhé. Ale nevím, jestli to už někdo zkoušel. Zaujalo mne to kokosové lano, co je tu zmíněné, taky bych to ráda viděla. Díky za obrázek i názory


sob 08. led 2011 12:22:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Jak tu píšete o kůře z korkovníku.Mám už jednu doma a před časem jsem si koupila jiný tvar.Přiznám se že ještě nevím čím tu kůru obdařím. Je pevná,fortelná -délka 35cm-cena200 kč.Teď mě napadlo,dát nějaký substrát dovnitř kůry, fungovala by zálivka zevnitř ?-jestli by se to tedy prosáklo-nevím možná ne možná ano .Nezkoušela jsem.
ObrázekObrázek


sob 08. led 2011 14:35:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Navazování na kůru
HAKI píše:
Jak tu píšete o kůře z korkovníku.Mám už jednu doma a před časem jsem si koupila jiný tvar.Přiznám se že ještě nevím čím tu kůru obdařím. Je pevná,fortelná -délka 35cm-cena200 kč.Teď mě napadlo,dát nějaký substrát dovnitř kůry, fungovala by zálivka zevnitř ?-jestli by se to tedy prosáklo-nevím možná ne možná ano .Nezkoušela jsem.
ObrázekObrázek

S tím prosakovanám to asi bude horší, možná nějakými trhlinami. Ale vzhledem k tomu, jak funguje špunt, tak nasákavá moc nebude.


sob 08. led 2011 15:14:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05. srp 2010 14:33:44
Příspěvky: 280
Bydliště: Děčín
Příspěvek Re: Navazování na kůru
S tím sypáním materiálu dovnitř dutiny bych to raději neřešil. Mám v paludáriu asi tři kusy takovýchto kusů korku, a všechny mi ze strany dřeně chytly hnilobu a plísně.... byla to celkem patálie je vyndavat, když jsem je kvůli stabilitě přilepil silikonem ke sklu, coby pozadí pro růst orchidejí....přišel jsem na to úplně náhodou, ale zavčasu....všechny ty spóry plísní cirkulovaly uvnitř vitríny, ale samozřejmě větracími otvory i ven do místnosti. Chycenou dřeň jsem oškrábal až na tu borku a mohl umístit zpět. V bytě tento problém díky větrání nehrozí.


sob 08. led 2011 21:30:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 39  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron