Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 19:05:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Další
 Navazování na kůru 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Zdravím, v sobotu jsem taky ještě navazovala,ale na akát. Ta douglaska je zajímavá zu nás roste taky tak o víkendu vyrazím na průzkum......Věra


úte 18. lis 2014 7:23:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Pěkné večerní pozdravení. Věro já budu vázat zítra. Nemám smajlíka pro jupí ;) To co mám, tak je na bezu a na velkých plátech akátu a teď dám schomburkii na douglasku.


úte 18. lis 2014 17:50:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Ahoj, až se v neděli dostanu do lesa, tak na ni zkusím něco navázat a uvidíme.....na korku to není špatné,ale na kůrách z lesa je to 100x lepší, dřevo se pěkně nasákne a ony potom čerpají vláhu z kmene.....když je namáčím tak je postavím všechny vedle sebe, aby se kůra natáhla vodou a to se jim líbí,,,,budu ráda za vaše poznatky. Věra :) :) :) :) :)


čtv 20. lis 2014 9:30:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1565
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Věra: co furt ženský máte s tím máčením? Je to nesmysl a k lepším výsledkům to rozhodně nevede. Představte si že by majitelé větších sbírek všecko po jedné rvali do sudu a pak zpět na místo. Navázané kytky stačí osprchovat, nebo hrubě pomlžit.
Někde jsem tu četl takové ty rady k phalaenopsisům, namáčet dvakrát týdně a td. Proč? To je jako nějaká kuchařka? Vždyť to stačí zalít z konvičky a výsledek je stejnej. Kdo má odhad ani nemusí vylévat z misky vodu. Zalévat se dá i rozprašovačem, když se tryska pootočí pro hrubší rozstřik.
Společná lázeň prostě není dobrý nápad už z hlediska chorob a škůdců. Sám pěstuju v bytě převážně navázané kytky a nikdy jsem nemáčel....není to třeba.


čtv 20. lis 2014 13:43:30
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Tak to sorry, to mě zase nenapadlo i když orchideje(v květináči) taky nenamáčím už kvůli škůdcům , houbám, virozám apod.
Jenže mám blbý postřikovač, jen ty 1,5 l a to není nic moc. Nejlepší je to hadicí,ale to můžu tak venku, to bych vyplavila celý skleník.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


čtv 20. lis 2014 17:49:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Karlos píše:
Haki: mluvit sice neumí, na druhou stranu nám to řeknou svým vzhledem a umí toho naznačit hodně. Lehce podvyživená je dle mého lepší jak přehnojená. Příroda se s nimi taky nemazlí.


To je jasný .Zatím jsem v tom svým koutku docela spokojená. Dávám foto večerně mizerné .Říkám docela- nemám tam žádný zázraky ale něco na tom akátu musí být.Vlastně tam šly kytky který mě nešly v substrátu .
K tomu rosení v současný době rosím 1xza den a to ráno.V zimě při mém poklesu teplot to bude taky stačit -takže taková oddechovka.Podle potřeby se dá pozměnit to je taky jasný.


Přílohy:
1.jpg
1.jpg [ 196.9 KiB | Zobrazeno 3676 krát ]
čtv 20. lis 2014 19:36:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Zalejvám postřikem tímhle a výborně to funguje.


Přílohy:
postřikovač.JPG
postřikovač.JPG [ 73.56 KiB | Zobrazeno 3661 krát ]
čtv 20. lis 2014 20:22:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1565
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Zahradník: je otázkou jak dlouho. Moje zkušenosti s jakýmkoliv postřikovačem jsou špatné. Odráží se v nich myšlení dnešní doby. Obsahují úmyslně vyrobené, nekvalitní součástky z měkkých plastů, které po několika letech vypoví službu a celej krám je na vyhození. Měl jsem asi tři typy a všechny byly takto vyrobeny. Přitom by stačilo, přidat k výrobku několik náhradních těsnících pryžových kroužků, vyrobit součástky s nejvyšším namáháním z tvrdšího plastu, nebo tam dát blbej kovovej plíšek a vydrželo by to třeba deset a více let funkční.
Haki: věřím že jednou vynecháš i ty mechy pod navázanými kytkami a zjistítš stejně jako já, že jsou tam nejen zbytečné, ale spíše na škodu. Orch. kořeny chtějí opravdu rychle oschnout.


pát 21. lis 2014 12:15:36
Profil ICQ

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Pěkné odpoledne. Karlosi já myslel charakter zálivky. Na to je perfektní. A že nevydrží, tak holt koupím každý dva roky nový. Ale ten poslední vydržel skoro 6 let, což je myslím si dostačující. A všim sem si, že některé typy mají jako součást balení i ty těsnicí gumičky.


pát 21. lis 2014 13:59:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 04. bře 2013 1:26:01
Příspěvky: 69
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Problémy jsou s levnými postřikovači, taky jsem si je dřívě kupoval,
pak jsem si koupil solo 402. Je sice dražší, ale už několik let
perfektně funguje. Má taky nastavitelný úhel postřiku a lze k ní
přikoupit prdlužovací nástavec.


pát 21. lis 2014 14:26:05
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 39  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: