Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 30. čer 2024 21:20:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Další
 Navazování na kůru 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Navazování na kůru
drroman píše:
Haki,tak to čučím.



Přiznávám ty kořeny na druhé straně jsem objevila až dnes. Podívala jsem se za kůru až po tvém příspěvku. :mrgreen: Jen jsem si dřív všimla, že se kořeny tlačí do korkovníku( i do akátu ). A končí nevím kde -musí přece růst. Dělá to takto víc kytek. Možná záleží i na druhu, kvality korku jak je silný tady ten není tak silnej jak druhý co mám. Asi jsou tam i lepší podmínky je u stěny drží tam dobře i Lecanopteris .Druhý korkovník je zadní částí na slunku tam asi kořeny neprolezou.


ned 09. lis 2014 21:37:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Šarik píše:
."bledá závist" :D ....Mě to v bytě prostě tak nemůže jít ...takže radši substrátuju.... :mrgreen:

To ne určitě to půjde i v bytě karlos to taky tak pěstuje.Mě zase někdy štve že to neumím v substrátu -prostě každý si to musí nějak zaonačit podle sebe. ;)


ned 09. lis 2014 21:39:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Zahradníku místo sekerky vem motorovku


ned 09. lis 2014 21:45:24
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Navazování na kůru
zahradnik píše:
Zůstanu u topolu, černého bezu a akátu. .

Mě se teda skoro za 4roky kůra z řerného bezu svezla dolů. http://forum.orchidej.net/download/file.php?id=17906&mode=viewPravda větev byla z keře který ležel v lese a nevím kdy bez pokáceli.A taky navázaný byl Lepanthes a ten se docela dost rosí .Už tomu bezu moc nevěřím .Ale třeba máš lepší zkušenost.


ned 09. lis 2014 21:45:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: Navazování na kůru
bez to prostě dělá,ale není nic složitého to i stou spadlou kůrou(pokud nejde oloupat navázat na novou podložku

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


ned 09. lis 2014 22:00:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Vašku to už bych tam ležel. Teda vedle těch lišek. Hanko já pěstuju samý vitální a podstatný druhy a ty tu kůru provrtají krz nazkrz a chytnou se na dřevo. Na tuhle drobotinu bych použil pláty kůry. Ostatně na plátu akátový kůry mám od jara i Cattleyu warnerii a koukej, jak se snaží. A to jsem ji v létě nepěkně přismažil.


Přílohy:
Cattleya.JPG
Cattleya.JPG [ 144.41 KiB | Zobrazeno 3679 krát ]
ned 09. lis 2014 22:36:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Dobré ráno
Drobotina -tedy Lepanthes mám už na stromovém kapradí -xaximu .Lepanthes má jemný kořínky prorůstá xaximem fakt dobře,roste tam i mech .No udělala jsem chybu dala jsem rostlinky moc blízko k sobě. Netušila jsem že porostou tak rychle. Plát kůry by byl taky dobrý .V létě je pěstuji chladněji,vlhčeji to je v místě pod úrovní terénu v zz. Není tam moc místa- ale dalo by se vymyslet.Dole je i slunko odpolední a přímej větřík z venku. No jednou to budu muset vyřešit až se nevejdou.Jinak tvoje katlej -dobrý.

Vedle lišek -tomu rozumím.Nedaleko kde bydlím je maličký lesík z rybníkem a bažantnicí.Hodně se tam lidi chodí procházet. Při jedné takové procházce vidíme opuštěnou švestku. Ten rok krásný velký švestičky. No za nějaký čas tam jdeme a v ten moment kdy můj chlap je na stromě a trhá do košíku švestičky jako na potvoru -hajnej. A už to začalo. To nemyslíte vážně tyhle švestky jsou naše ,pravidelně je sbíráme a za peníze z výkupu kupujeme zvěři potravu .Byl to trošku trapas už jsme se tam nikdy nepodívali jestli náhodou ty švestky nehnijou na zemi -jak se to většinou stává.Ale ty natrhaný švestky nám nezabavil :mrgreen:


pon 10. lis 2014 9:05:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1559
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Zahradník. Jde o to najít velký modřín. Na malých jsou jen drobné kusy. V batůžku mám sekeru a když najdu vhodný kusanec, který vypadá že bude držet v celku, tak jej odseknu, ale opatrně. Párkrát jsem šel i do živého, ale ty stromy s tím nemají problém. Rychle to zalejou mízou a za pár let není skoro nic poznat. Nejlepší jsou ale pokácené to je jasné. I ze živých mám solidní pláty tak 35 na 15 to stačí pro velkou katleju bohatě. Správně to odseknout, znamená nedělat to rychle, ale pohrát si s tím. Tyhle kusy kůry jsou lehučké, sice křehčí než korek, ale i ve sleníku vydrží dlouho. Myslím že ve skleníku by měly dát 10 let....lepší je zalévat méně, to pak vydrží déle.
Kdybych měl skleník a hodně kytek, asi bych to řešil jinak, na pile, nebo po domluvě s lesáky.
Vyloženě u země už jsou křeké. Osobně volím tak od metru do metru a půl od země. Každý modřín má jiné genetické předpoklady. Některé dělají opravdu pěkné bloky, jiné mají strukturu jemnou a člověk z nich nic pořádného neodloupne. Zas na dendrobia např, nemusí ty pláty být velké. Stačí 10 x 15 - 20 cm. Katleje a phalaenopsisy chtěj větší. Za tuto činnost se sám před sebou stydím, ale asi ne dost. Strom to ale nezabije.


pon 10. lis 2014 18:04:31
Profil ICQ

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Hezký večer. Karlosi díky, tak to by korespondovalo s mými zkušenostmi. Pravda je, že modřín má zajímavou struktury borky. Až v lese potkám pokácený tak naloupu do zásoby.


pon 10. lis 2014 18:21:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Vyrazil jsem dnes na procházku v les :o :lol: To dělá ta mlha. A našel tam velké stromy douglasek.
A ty mají tu borku ještě o něco zajímavější než diskutované modříny. Navíc z větších stromů by šly bez nějakého poškození sloupnout kusy plošně opravdu velké. Nemáte někdo zkušenosti s tímto stromem a jeho kůrou ? Bude asi poměrně vzácný, tedy v lesních výsadbách.


Přílohy:
Pseudotsuga.JPG
Pseudotsuga.JPG [ 145.96 KiB | Zobrazeno 3550 krát ]
Pseudotsuga  II.JPG
Pseudotsuga II.JPG [ 88.67 KiB | Zobrazeno 3550 krát ]
ned 16. lis 2014 15:34:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: