Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 07. črc 2024 15:42:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 39  Další
 Navazování na kůru 
Autor Zpráva

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: Navazování na kůru
HAKI píše:
Teda teď si mě rozesmál . :mrgreen: Archivuju různý věci ,ale mám v tom hroznej bordel. Tahle informace pochází od pána kterého nebudu jmenovat .Zasvěcení poznaj.Já jsem to tenkrát nějak nezkoušela protože znám peroxid vodíku znám z práce a to mě stačí.Ale vypadá že tomu věřil a snad mu to i zabíralo . Jinak osobně z kůrou nic nedělám.
No tak ten text cituji: " Já tedy řeším všechno tím peroxidem, 3% ničí bakterie a může se s touto koncetrací zalévat, navíc okysličuje kořeny. Když mám napadenou rostlinu tak používám 5% jen na tu rostlinu a napadené místo, pokud to nepomůže což se stane málokdy tak použiji 10% jen na postižené místo. Zatím mi to vždy rostliny zachránilo. Někdy při napadení nějakými živočichy používám 5% na zálivku aby zahubil vajíčka a ty bestie. Krásně to vyšumí a zatím to působí aniž bych používal cokoliv jiného. 10% už by naleptal tkáň kořenů, ačkoliv při silném napadení to někdy použiju, protože rostliny by stejně zahynula a s popálených kořenů se vzpamatuje. 10% používám na desinfekci květináčů a všech pomůcek a prostor ve skleníku.
Peroxid je vlastně okysličovadlo, které má 2 molekuly vodíku a 2 kyslíku. Molekula kyslíku se váže na uhlík v buňkách tkání plísní, bakterií nebo živočichů a tím ji zničí. Po reakci zbudou 2 molekuly vodíku a jedna kysklíku, což je pouhopouhá voda H2O."


To zní dobře, budu muset do lékarny, ale neriskuju, že mi z té kůry něco bude vylízat (minule to byli mravenci :? ) Na postřik si netroufám, ty mrchy jsou ve dřevě, musela bych to celé do toho namočit a nemyslím si, že by to z toho pak šlo dobře dolů. Kdybych měla rostliny ve skleníku, tak by mě to tak netrápilo, ale v bytě musím být opatrná :)
Jinak dneska mi musela stačit voda a mikrovlnka :lol: Nevím, jestli to mech přežije, ale myslím, že nic živého v mikrovlnce nevydrží :lol:

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


čtv 24. bře 2011 21:20:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Peroxid se hodí různě, v lékárně mívají častěji slabý, dražší. V drogerii mívají technický 33% 1l asi za 100kč. Vyjde to levnéji, na dlouho.


pát 25. bře 2011 18:25:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Kdysi jsem se zajímala o desinfekci bělomechu a dostala jsem odpověď zřejmě ze stejného zdroje jako Haki:
Takže mech samozřejmě properu v 10% kysličníku, dejte pozor při namíchání poměrů, ten z drogerie má 30 - 35% a ne 100%, takže z toho musíte vycházet.


pát 25. bře 2011 22:45:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Technický peroxid vodíku znám ještě ze Služeb .Myslím že to byla někdy i 40ka Ředilo se pomocí měrného válce a hustoměru. Ale stejně pokaždé byla hodnota jiná .Záleželo hodně jak se to promíchalo s vodou . Pak byly jak to říci pr..... jak Brno :roll:


pát 25. bře 2011 23:09:36
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Máte někdo uvázané orchideje na kůře od trnovníku akátu? Pokáceli u nás nějaké stromy a donesla jsem si domů nějaké kusy kůry, ale na netu jsem četla, že akát je pro okolní rostliny jedovatý, tak nevím, jestli ho použít, na druhou stranu jsem četla, že nehnije :? Je praktický čerstvý a nechala bych ho vyschnout, ale nechci riskovat žádnou ztrátu orchideje :?

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


stř 30. bře 2011 19:36:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Akát vylučuje "jedovaté" látky přes kořeny do půdy, borka by měla být v pohodě.
T.


stř 30. bře 2011 21:48:43
Profil

Registrován: pát 02. led 2009 17:28:57
Příspěvky: 166
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Gabča.H píše:
Máte někdo uvázané orchideje na kůře od trnovníku akátu? Pokáceli u nás nějaké stromy a donesla jsem si domů nějaké kusy kůry, ale na netu jsem četla, že akát je pro okolní rostliny jedovatý, tak nevím, jestli ho použít, na druhou stranu jsem četla, že nehnije :? Je praktický čerstvý a nechala bych ho vyschnout, ale nechci riskovat žádnou ztrátu orchideje :?


Používám tuto kůru dlouhé roky zcela běžně. Nechám ji rok na větru ,dešti a pak vážu


čtv 31. bře 2011 20:41:16
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Minimoa píše:
Gabča.H píše:
Máte někdo uvázané orchideje na kůře od trnovníku akátu? Pokáceli u nás nějaké stromy a donesla jsem si domů nějaké kusy kůry, ale na netu jsem četla, že akát je pro okolní rostliny jedovatý, tak nevím, jestli ho použít, na druhou stranu jsem četla, že nehnije :? Je praktický čerstvý a nechala bych ho vyschnout, ale nechci riskovat žádnou ztrátu orchideje :?


Používám tuto kůru dlouhé roky zcela běžně. Nechám ji rok na větru ,dešti a pak vážu

Také jsem ji léta bez problémů používal. Teď vyvazuji na topol.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 31. bře 2011 21:59:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Citace:
To zní dobře, budu muset do lékarny, ale neriskuju, že mi z té kůry něco bude vylízat (minule to byli mravenci :? ) Na postřik si netroufám, ty mrchy jsou ve dřevě, musela bych to celé do toho namočit a nemyslím si, že by to z toho pak šlo dobře dolů. Kdybych měla rostliny ve skleníku, tak by mě to tak netrápilo, ale v bytě musím být opatrná :)
Jinak dneska mi musela stačit voda a mikrovlnka :lol: Nevím, jestli to mech přežije, ale myslím, že nic živého v mikrovlnce nevydrží :lol:


Kůru zaleju vařící demivodou s močovinou, malá lžička na litr. Je to méně pracné a substrát se vyhnojí dusíkem. V čerstvém substrátu se po zasazení rychle množí houby, které dusík konzumují.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 01. dub 2011 12:34:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Zkoušel někdo vyvázat rostliny na kořeny ostřice?Na výstavě v Č.Budějovicích to vypadalo moc pěkně.Teď je doba výlovů a kořenů ostřice je všude dost.


Přílohy:
493.JPG
493.JPG [ 193.7 KiB | Zobrazeno 4295 krát ]
stř 06. dub 2011 20:54:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 39  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron