Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 21:06:17



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 39  Další
 Navazování na kůru 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Navazování na kůru
A já si zrovna myslim, že toho mechu je akorát. Mě; tolumnie hrozně rychle vysychá a zdá se mi, že se jí to moc nelíbí. Záleží na podmínkách a já mám docela sucho. Mimiphal je na větvi naprosto spokojenej, doporučuju.


ned 06. bře 2011 14:26:32
Profil ICQ

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Tak miniphaly dopadly takto ;) Někdo tu psal, jak krásně rostou i ty nemocné, tak jsem mezi ně píchla jednoho chcípáčka z výprodeje bez kořenů a uvidím ;)


Přílohy:
S4300144.JPG
S4300144.JPG [ 171.83 KiB | Zobrazeno 3996 krát ]

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/
pon 07. bře 2011 14:54:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Gabča.H píše:
Tak miniphaly dopadly takto ;) Někdo tu psal, jak krásně rostou i ty nemocné, tak jsem mezi ně píchla jednoho chcípáčka z výprodeje bez kořenů a uvidím ;)

Vypadá to dobře, ovšem já bych nemocné rostliny mezi zdravé rozhodně nedával ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pon 07. bře 2011 15:13:52
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1565
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Já nemám s mechem "z louky" dobré zkušenosti, ani s mechem sloupnutým z větví. Tím nemyslím slabší pokryv mechu, který s plátem kůry doneseme rovnou z přírody. Proti rašeliníku mají ostatní druhy mizernou zadržovací schopnost a v bytě rychle odchází a žloutnou, což sphagnum taky, ale to i suché a neživé dobře přijímá vhkost při rosení. Rašeliníku stačí většinou jen tenoučká vrstvička. Ve skleníku je situace jiná, tam rostou běžné mechy lépe, ale málokterý druh orchideje si libuje v "tlustých" vrstvách mechu. Spousta druhů mech ani nechce a vyhovují jim holé větve. Rašeliník se může dát jako startovní vrstva, podporující růst kořenů a časem se může odstranit. Překvapivě, někdy je i relativně tenká vrstva kořenům na obtíž.


pon 07. bře 2011 16:16:01
Profil ICQ

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: Navazování na kůru
No u toho bezkořenového phalu je to už buď a nebo, roste potvora, ale kořen pořád nikde, třeba ho ty ostatní budou motivovat a dá si konečně říct :D :D

Jinak samozřejmě vím, že rašeliník by byl lepší, ale ten bohužel nemám a musela bych s dětmi až do Ostravy a bez auta je to na celý den a fakt se mi nechtělo. navíc ani nevím kam :? A vy tu stejně pořád píšete, že se má všechno zkusit, tak jsem to prostě zkusila, buď to půjde nebo né ;) Jinak ten mech je z kamení a byl nějaký i přímo na kůře, zkoušela jsem to i bez něho, ale prakticky všechno hned oschlo, takhle to aspoň chvíli vláhu udrží :)

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


pon 07. bře 2011 16:55:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 20. lis 2010 13:23:03
Příspěvky: 123
Bydliště: Severní Morava
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Jak se dá vydesinfikovat (odbreberkovat) kůra stromů. Zkoušela jsem máčení, ale lezli mi z toho různé malé bestie, když kůru povařím, zničím mech, co na ní je a vypadá krásně, ještě mě napadlo zmrazení v mražáku, ale nevím, jaký by to mělo úspěch, do chemie se mi moc nechci, nevím, co by na to řekly orchideje. Nemporadíte nějaký fígl?

_________________
http://www.striga.webgarden.cz/


čtv 24. bře 2011 10:54:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Co takhle postříkat a potom jedy vyplavit?


čtv 24. bře 2011 17:56:33
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Svého času se mluvilo o dezinfekci peroxidem, ale já si bohužel nenapsal. Na archivaci je dobrá Haki, tak snad se v souvislosti s tím ozve ;)
Hezký den
Pavel


čtv 24. bře 2011 20:34:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Teda teď si mě rozesmál . :mrgreen: Archivuju různý věci ,ale mám v tom hroznej bordel. Tahle informace pochází od pána kterého nebudu jmenovat .Zasvěcení poznaj.Já jsem to tenkrát nějak nezkoušela protože znám peroxid vodíku znám z práce a to mě stačí.Ale vypadá že tomu věřil a snad mu to i zabíralo . Jinak osobně z kůrou nic nedělám.
No tak ten text cituji: " Já tedy řeším všechno tím peroxidem, 3% ničí bakterie a může se s touto koncetrací zalévat, navíc okysličuje kořeny. Když mám napadenou rostlinu tak používám 5% jen na tu rostlinu a napadené místo, pokud to nepomůže což se stane málokdy tak použiji 10% jen na postižené místo. Zatím mi to vždy rostliny zachránilo. Někdy při napadení nějakými živočichy používám 5% na zálivku aby zahubil vajíčka a ty bestie. Krásně to vyšumí a zatím to působí aniž bych používal cokoliv jiného. 10% už by naleptal tkáň kořenů, ačkoliv při silném napadení to někdy použiju, protože rostliny by stejně zahynula a s popálených kořenů se vzpamatuje. 10% používám na desinfekci květináčů a všech pomůcek a prostor ve skleníku.
Peroxid je vlastně okysličovadlo, které má 2 molekuly vodíku a 2 kyslíku. Molekula kyslíku se váže na uhlík v buňkách tkání plísní, bakterií nebo živočichů a tím ji zničí. Po reakci zbudou 2 molekuly vodíku a jedna kysklíku, což je pouhopouhá voda H2O."


čtv 24. bře 2011 20:55:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Navazování na kůru
Já věděl, že Haki nezklame :mrgreen: Nikdo totiž nemá tak poctivě vedenej archiv rad, jako ona. A jak právě prokázala, má v něm dokonalý pořádek :lol:
Hezký den
Pavel


čtv 24. bře 2011 21:00:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 39  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: