Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 22:37:47



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Hnojenie
Dobrý deň, niekde som čítala, že orchideám sa veľmi dobre darí po použití kravského hnoja. Videla som túto formu hnojiva i fo forme granúl. Vie mi niekto poradiť, pre ktoré druhy orchideí je toto hnojivo vhodné a ako sa postupuje pri jeho používaní?
Ďakujem
Katka ;)


stř 20. kvě 2009 12:22:47
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Obecně se zákvas s kravince dá použít prakticky na všechny druhy. Nejlepší prý je, posbírat na jaře přemrzlé kravince a ty někde uskladnit, pak jen nechat v teple s vodou zakvasit(tmavohnědá vodička) a tuto tekutinu ředit na barvu slabounkého čaje. Většina orchidejářů ale asi sází na syntetiku....
Granule kravského hnoje bych možná zkusil na terestrity. Někteří orchidejáři prý dávají slabší příměs sušeného kravince cymbidiím....jak je to s dávkováním, to ale netuším, asi spíš do povrchové vrstvy.
Karel


stř 20. kvě 2009 15:54:15
Profil ICQ

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Hnojenie
A čím hnojíte vy svoje orchideje, ak sa môžem opýtať? Ja tiež používam syntetiku, ale rada by som prešla na niečo biologické.
Ďakujem


stř 20. kvě 2009 18:25:31
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Normálně když rostou pahlízy 0,2% vegaflor, nebo Kristalon plod a květ asi 0,05 - 0,1% jednou za 14 dní. Pěstitelské podniky v německu a holandsku normálně hnojí 0,1% syntetickým asi jednou týdně ve vegetační fázi......hrajou si s různým poměrem amonného a nitrátového dusíku, pak drasla a fosforu pro indukci květů.
Ten kravinec myslim není špatnej.......uvádí ho i pan Ježek...nebo p. Gothardová v knize.


čtv 21. kvě 2009 7:50:10
Profil ICQ

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Hnojenie
Aj mňa oslovil ten kravinec, no teraz je už asi trochu neskoro na zbieranie kravských "odpadkov" po lúkach. :lol:
Ale aj tak ďakujem veľmi ste mi pomohli.


čtv 21. kvě 2009 9:26:49
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Asi to nebude na "zázraky", ale obsahuje biologicky účinné organické sloučeniny, ne jen NPK....je to prostě "příroda", ale jistě má i své nevýhody.
Faktory jako Teplo, vlhko, světlo a zálivka budou prostě a jednoduše určovat, jak to poroste....a ne roztok kravince:-)
Třeba se v té trávě nějaký koláč ještě najde.....aspoň je starý a částečně rozložený...takové jsou nej!


čtv 21. kvě 2009 10:45:29
Profil ICQ

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Hnojenie
Super. tak najbližší víkend pôjdem na "lov". Písala som vám o tej mojej miltónii. Žltnú jej nielen staré listy, ale už aj mladé. Asi má naozaj poškodený koreäový systém. Neviem čím sa to stalo, lebo ju naozaj neprelievam. Možno postrek proti muškám. Alebo žeby pôvod (BAU)?
To je jedno. Nedarí sa mi zohnať rašeliník. Ako je to s tými hoblinami? Mám ju komplet celú vybrať zo substrátu a pichnúť do namočených hoblín?Sáčkom mám prikryť korene s hoblinami, alebo vrchnú časť rastliny?
Najvyšší čas na "rescue system".Ďakujem


čtv 21. kvě 2009 10:53:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Hnojenie
kačatko, já kravinec používám, ale mám ho nasušený. Na louce jsem vloni v létě nasbírala takové ty sušší kravince, na zahradě usušila (ani to nějak nesmrdělo) a pak rozdrtila a prosela. Na 5l konev dávám odměrku (takovou jako byla dřív na sunar, myslím, že to bylo na 5g) a rozmíchám. Nechám do druhého dne a zalévám s tím prakticky všechny orchideje.
Tu Miltonii bych okamžitě vyndala z květináče, omyla kořeny, odumřelé a nahnilé odstranila a zasypala buď drceným aktivním nebo dřevěným uhlím, dobrá je také skořice. Pokud jsou takto pškozené kořeny, nechávám na novinách minimálně den oschnout a teprve potom zasadím do nového (namočeného a hodně vyždímaného) substrátu. Dalších 14 dní jen rosím do substrátu, teprve pak se vracím k normální zálivce. pro jistitu dávám do květináče špejli, podle které poznám, zda je substrát vyschlý až na dno.


čtv 21. kvě 2009 19:57:02
Profil ICQ

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Hnojenie
Ďakujem veľmi pekne pani Eva za radu. Zanechávam syntetiku a idem vyskúšať ten kravinec. Dúfa, že sa mi podarí tú miltóniu zachrániť. Ešte raz ďakujem.Katka


pát 22. kvě 2009 9:08:51
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Kravinec ale za jeden den nezakvasí....chce to i týden.....až je z toho tmavá břečka.....a pak ředit.


pát 22. kvě 2009 11:52:23
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron