Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 24. dub 2024 23:34:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další
 Reverzní osmóza 
Autor Zpráva

Registrován: pon 23. bře 2009 16:20:58
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Katko, já mám odvlhčovač SINCLAIR, typ CFO 12E, umí až 12l/den, příkon 220W a stál 8200,-, mám ho třetí rok. a funguje to. ;)


pon 04. kvě 2009 19:43:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Děkuju za tip, rozhodně o tom stojí za to uvažovat- přijde mi to podstatně méně nákladné, než osmóza .


úte 05. kvě 2009 15:22:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Reverzní osmóza
Přátelé, pokud někdo uvažuje o pořízení reversní osmózy, napsal jsem o ní zatím dva články na svých stránkách. Myslím, že hlavně díl o montáži bude může někoho zaujmout.

_________________
www.jurasu.cz


pát 31. pro 2010 18:10:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Ahoj vím že jsi to už jednou řešil u Rasti na foru.Tak jak to mám já . Koupila jsem si RO mini-75 -dnes 80. Za deionizační jednotkou, kde je jen katex mám ještě jednotku z dolomitickým vápencem-s poloviční náplní. Výsledek výstupní vody se pohybuje okolo 40uS .Radila jsem se z chemikem a to je p.Klát a za to jsem ráda, protože tomu vůbec nerozumím. Anex zachycuje z vody CO2, ten je pro rostliny užitečný. Takže Anex tam nemám. Vše jsem nakonec vyměnila(katex-anex) za to co mám ted -pouze katex.Pak je potřebná kontrola pH za RO- za katexem by měla být nižší.Nevýhodu vidím ve spotřebě 1:5 takže odpad je docela velký. Ale odpadní vodu můžete využít všelijak. :mrgreen: Stále používám i deštovou vodu .Foto jestli bude zájem mohu dát zítra. H


pát 31. pro 2010 20:13:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Pěkný článek. Díky. Taky o ní přemýšlím, už jen kvůli akvárku...

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pát 31. pro 2010 20:17:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Reversní osmóza
HAKI píše:
Ahoj vím že jsi to už jednou řešil u Rasti na foru.Tak jak to mám já . Koupila jsem si RO mini-75 -dnes 80. Za deionizační jednotkou, kde je jen katex mám ještě jednotku z dolomitickým vápencem-s poloviční náplní. Výsledek výstupní vody se pohybuje okolo 40uS .Radila jsem se z chemikem a to je p.Klát a za to jsem ráda, protože tomu vůbec nerozumím. Anex zachycuje z vody CO2, ten je pro rostliny užitečný. Takže Anex tam nemám. Vše jsem nakonec vyměnila(katex-anex) za to co mám ted -pouze katex.Pak je potřebná kontrola pH za RO- za katexem by měla být nižší.Nevýhodu vidím ve spotřebě 1:5 takže odpad je docela velký. Ale odpadní vodu můžete využít všelijak. :mrgreen: Stále používám i deštovou vodu .Foto jestli bude zájem mohu dát zítra. H


Ano na fóru u Rasti je o RO velká a celkem přínosná diskuse. Funkčnosti RO chci věnovat třetí a poslední díl o RO. O té katexové náplni uvažuji také, pravděpodobně již letos. Za největší přínos u RO ovšem považuji to, že jsem se zbavil závislosti na dešťové vodě, která je u nás v Ostravě hodně špinavá. Ještě se chci zeptat jak řešíš to nízké pH.

_________________
www.jurasu.cz


sob 01. led 2011 12:05:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Reversní osmóza
pH zvyšuje ten dolomit. Pokles pH za katexem je známkou, že není vyčerpaný.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 01. led 2011 12:16:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Paphio píše:
pH zvyšuje ten dolomit. Pokles pH za katexem je známkou, že není vyčerpaný.

Je to tak.
A ještě -voda má být něco mezi 5-6pH Až se bude pH zvyšovat budu muset vyměnit celou katexovou náplň, nebo někde nechat zregenerovat.RO mám přes 1rok. Vyměnili jsme sedimentační filtr a uhlíkový filtr. Membrána RO by snad měla vydržet 2-5let podle používání.Ještě foto -zcela vlevo katex vpravo štěrk dolomit.
Oprava fotky


Přílohy:
R.O.jpg
R.O.jpg [ 197.5 KiB | Zobrazeno 4673 krát ]


Naposledy upravil HAKI dne sob 23. črc 2011 10:44:43, celkově upraveno 1

sob 01. led 2011 12:45:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
Dobré odpoledne,
tak jsem konečně zakoupila RO mini!!! :-) A teď to doma smontovávám, naštěstí mi to hodný pán z mangaly už předpřipravil. Ale teď mi nějak netěsní ty spoje kolem toho ventilu a mezikusu. Má se tam dát ta teflonová páska. Ale já jsem v tomhle úplně mimo, jakousi teflonovou pásku vidím poprvé :-)...Asi jsem tu pásku málokrát kolem toho vrutu omotala...Kolikrát se to má asi omotat, aby to dobře těsnilo???


pát 22. črc 2011 18:21:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
tercinka píše:
...Kolikrát se to má asi omotat, aby to dobře těsnilo???


Rozevřená páska(aby nebyla pokroucená) se omotá asi tak 15-20x a potom utáhnout pomocí klíče.Mě to montoval můj chlap , říká že 10x to bylo málo- stále to teklo.Nejlepší je to postupně vyzkoušet kolik asi 10-15x atd.Určitě taky záleží jakým stylem se to omotá ještě omotává se doleva protože doprava se utahuje.Ale to píšu jen tak- to je jasný. ;)


pát 22. črc 2011 18:53:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: