Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 6:07:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další
 Reverzní osmóza 
Autor Zpráva

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Charles píše:
Pokud můžu přispět svou troškou do mlýna, tak já mám odvlhčovat (vysoušeč zdiva), pořídil jsem ho za 8000, na vysoušení zdiva ve sklepě a nakonec jsem zjistil, že je to ideální zdroj vody pro mé orchideje přes celou zimu. původně jsem taky uvažoval o osmóze, ale tento zdroj se mi plně osvědčil.Celou zimu mám vody" na rozdávání". Přes léto používám klasickou dešťovou vodu. ;)

A co měď?
T.


stř 22. dub 2009 0:24:12
Profil

Registrován: pon 23. bře 2009 16:20:58
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Měď nic, nepozoruji žádné problémy a to už používám druhou zimu. Rostliny netrpí zasolením kořenů ani ničím jiným. Vzduchové kořeny ok, listy ok, květy ok. Neměnil bych. ;)


pon 27. dub 2009 19:53:03
Profil

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Charles píše:
Měď nic, nepozoruji žádné problémy a to už používám druhou zimu. Rostliny netrpí zasolením kořenů ani ničím jiným. Vzduchové kořeny ok, listy ok, květy ok. Neměnil bych. ;)


Takže zaplavit sklepy a koupit vysoušeč - teď nevím co bude levnější :lol:

_________________
www.jurasu.cz


pon 27. dub 2009 20:58:00
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1012
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Charles píše:
Měď nic, nepozoruji žádné problémy a to už používám druhou zimu. Rostliny netrpí zasolením kořenů ani ničím jiným. Vzduchové kořeny ok, listy ok, květy ok. Neměnil bych. ;)

Tak to to bude asi opravdu v pořádku. Mám vysoušeč v "rybárně" (místnost s akvárii ;) ) a voda z něj má tak 35 mikroS. Chtěl jsem to používat na tření choulostivých ryb, ale kámoš mě od toho zrazoval, že v tom bude měď z trubek kondenzační soustavy. Rozbor jsem si dělat nenechal - zkusím to použít. Vždycky mi bylo líto vylévat co den 2 litry, ale odvahu jsem nenašel.
Díky, T.


pon 27. dub 2009 22:20:20
Profil

Registrován: pon 23. bře 2009 16:20:58
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Poslední dobou jsem ani do sklepa nechodil, zapl jsem to do rána třeba v koupelně, kde vyselo prádlo nad vanou nebo vlhké ručníky a do rána bylo prádlo suché a v nádržce dostatek vody. No a když v zimně zalévám tak jednou týdně, tak jsem si dostatek vody nastřádal. Určitě se to dá pořídit i levnějc, ale já jsem spokojený tak jak to je. Když jsem zaléval přes zimu odstátou vodou z kohoutku, tak byly rostliny bez kondice,ale co jsem riskl tento způsob, je to velký rozdíl. Nebál bych se toho. Mám botanické druhy i pár kříženců a je to bez problémů. ;) ;)


čtv 30. dub 2009 19:36:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Charlesi, můžu poprosit o tip na vysoušeč? A co stál? Bydlíme ve starém špatně izolovaném baráku a sklep je jako houba, tam bych bych měla nekonečné zásoby :D . Ještě musím vyzjistit, jak moc to žere elektriku. Zatím mi moje kytky dobře rostly po vodě z kohoutku, protože máme hodně měkkou, ale asi by to chtělo něco lepšího. Ještě dotaz do placu- máte někdo zkušenosti s těmi malými konduktometry kolem tisícovky? Jsou alespoň rámcově spolehlivé? Díky. K


pát 01. kvě 2009 18:03:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Ahoj Katko,můžu ti dát jen tip,četla jsem myslím na csfpo.com,že ho má paní,přezdívku má Haky,pěstuje papuče.Má i své stránky,tak se jí zkus zeptat. :P


pát 01. kvě 2009 18:12:02
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Na doporučení (tuším, že pana Kláta) má většina lidí konduktometr DIST3 koupený u P-lab viz http://www.p-lab.cz/katalog.pl?akce=pol ... from=obsah
I já ho mám a jsem spokojený.
Hezký den
Pavel


pát 01. kvě 2009 22:21:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Reversní osmóza
ano taky mám DIST 3, jen jsem ještě neštudovala jak se kalibruje, je to zajímavé, občas si proměřit, hlavně když přidávám hnojivo, stoupá to neuvěřitelně rychle a to člověk při málo zkušenostech by mohl snadno spálit kořeny


sob 02. kvě 2009 11:12:14
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Děkuju za tip, shodou okolností sháním ještě klasické prachovnice se zábrusovou zátkou z hnědého skla na koření, tak se mi ten odkaz náramně hodí.


sob 02. kvě 2009 19:29:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron