Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 23:04:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
 Reverzní osmóza 
Autor Zpráva

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Věra píše:
Juras nemáš nějaký tip,nerada bych naletěla, můj známý má osmozu za 42000Kč...


Mám několik firem: http://www.filtracevody.cz/store/defaul ... rtmentID=3 nebo http://www.mangala.cz/reverzni-osmoza-c ... 2743439898. U firmy Mangala mně zaujala hlavně tato: http://www.mangala.cz/ro-41075mdiko-p-78.html. Má zabudovaný dvojitý konduktrometr na měření vodivosti příchozí a výstupní vody. Je trochu dražší, ale není to tak hrozné.

_________________
www.jurasu.cz


čtv 26. úno 2009 9:18:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Juras, čím dál tím víc jsem pro, nevím jak je to možné,ale dávám orchidejím dešťovku a tu a tam se jim stejně na kořenech objeví taková krusta, nevím čím to je zítra dám vodu na rozbor


ned 08. bře 2009 17:55:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Věra píše:
Juras, čím dál tím víc jsem pro, nevím jak je to možné,ale dávám orchidejím dešťovku a tu a tam se jim stejně na kořenech objeví taková krusta, nevím čím to je zítra dám vodu na rozbor


Ona i ta dešťovka má různou vodivost, nejlépe je ji chytat při dlouhodobých deštích. Mně spíše dělá starosti ten ostravský humus, který je v dešťové vodě. Nedávno hodně sněžilo a s nadšením jsem rozpouštěl běloskvoucí sníh a výsledek - na dně nádoby černý prach a boky nádoby úplně mastné. Raději to ředím vodovodní vodou. Kdybych se ji napil je mi určitě špatně. Až se divím co moje orchideje vydrží. Ale raději to nebudu pokoušet a letos si osmózu pořídím.

_________________
www.jurasu.cz


ned 08. bře 2009 21:41:54
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Reversní osmóza
No, já bych tu dešťovku zas až tak nezatracoval. Ostatně pěstitelé, mnohem zkušenější než jsem já, ji používají celá douhá léta a protože ještě neskončili, tak zřejmě úspešně :D . Voda z reverzní osmózy je jednoznačně nejlepší ( a je to jistota), ale je potřeba zvážit jestli je takový luxus nutný a jestli má v konkrétních podmínkách pěstitele patřičný potenciál, tj. jestli je oproti dešťovce o mnoho lepší. Kvalitu V Ostravě neznám. V Brně s ní, pokud vím, nejsou problémy.
Co se týká chytání dešťovky, preferuji (po provedených meřeních) spíše vodu z prudkých bouřkových lijáků (běžně okolo 7mikroS) před dlouhotrvajícími a slabšími dešti (i po mnohahodinovém dešti často okolo 20 mikroS).
Při jímání vody z rozpuštěného sněhu jsem stáčecí trubku obalil obyčejným zbytkem plátna a všechen ten "černej sajrajt" se tak povedlo odfiltrovat.
Hezký den
Pavel


pon 09. bře 2009 0:17:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Pavle,
já jsem to vážila ohledně pitné vody i pro nás doma,ale zjistila jsem,že reversní osmoza je dobrá tak za 30000Kč, protože ty levnější zbaví vody všech minerálních látek a zbyde tzv. demineralizovaná voda, což pro lidský organismus není vůbec dobré. Musím to hodně prostudovat,ale 30000Kč je opravdu dost


pon 09. bře 2009 8:16:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Věro,
asi se v tom přestávám orientovat. Měl jsem za to, že RO se používá právě proto, aby zbavila vodu především všech minerálních látek.
Přihoď prosím odkaz na RO, kterou máš na mysli. Rás bych si doplnil vědomosti a případně i udělal názor. "Laciných" reklamních triků je všude kolem nás dost a dost.
Díky
Pavel

P.S.: Domnívám se, že to co obyčejně teče z kouhoutu je to nejlepší co může naše tělo dostat ;) , ale to už se dostáváme k jinému tématu.


pon 09. bře 2009 8:33:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Pavle,večer ti to sem hodím,ale kolega co má tu drahou,tak ty minerální látky opět do vody dává ve formě tablet.....Jsem z toho taky vedle
Ty dobré dělá Aquel, mrkni na to...


pon 09. bře 2009 10:49:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Reversní osmóza
pavelheger píše:
Při jímání vody z rozpuštěného sněhu jsem stáčecí trubku obalil obyčejným zbytkem plátna a všechen ten "černej sajrajt" se tak povedlo odfiltrovat.
Hezký den
Pavel


Já to dělám stejně, ale to odstraní jen mechanické nečistoty. Pokud sleduji své rostliny tak jim to zatím nevadí a to je jen dobře. Nerad bych přišel o své draze nakoupené a opečovávané rostliny je proto, že nějaký indický trouba vypouští svinstva do vzduchu a přitom tvrdí, že dodržuje všechny normy. Jinak ještě k Tvému příspěvku z Věrou - pít vodu z reversní osmózy je jen zadělávání na zdravotní problémy a dosti vážné. Upravovat vodu k pití tabletami je podle mne stejná hovadina jako ovocné "džusy" obohacené umělými vitamíny.

_________________
www.jurasu.cz


pon 09. bře 2009 11:00:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Právě proto to nechápu, ještě že jsem to neobjednala


pon 09. bře 2009 11:10:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 23. bře 2009 16:20:58
Příspěvky: 20
Příspěvek Re: Reversní osmóza
Pokud můžu přispět svou troškou do mlýna, tak já mám odvlhčovat (vysoušeč zdiva), pořídil jsem ho za 8000, na vysoušení zdiva ve sklepě a nakonec jsem zjistil, že je to ideální zdroj vody pro mé orchideje přes celou zimu. původně jsem taky uvažoval o osmóze, ale tento zdroj se mi plně osvědčil.Celou zimu mám vody" na rozdávání". Přes léto používám klasickou dešťovou vodu. ;)


pon 20. dub 2009 21:57:45
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: