Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 14:52:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
 Lignohumát 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Lignohumát
Mila.J píše:
Radzak, možná jsem se sekl. Bylo to jen jedno měření. Lignohumát byla poslední přidaná látka. Později udělám ještě jiná měření.

Já ta první taky nevím přesně. Žádné záznamy o tom nevedu.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 08. pro 2010 0:38:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Lignohumát
Gabča píše:
Pořád se tu píše o kravském hnoji... Používáte někdo koňský?

Gabčo, už se to někde také probíralo. Koňský není vhodný, už si nepamatuji proč.
olaw - proč ho kupovat, když si můžu zadarmo vybrat a vím, že je od krav, které nejsou krmené žádným sajrajtem. :lol: :lol:


stř 08. pro 2010 20:31:18
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Lignohumát
:lol: :lol: :lol: Lépe se bere do ruky. :lol: :lol: :lol: A je sterilizován. Aby mi tu pak kytky nebo manželka šílely, slintaly nebo kulhaly, nemohu riskovat. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 08. pro 2010 20:44:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Lignohumát
Koňský hnůj vytváří teplo- pálí. Ke hnojení,zálivce na orchideje se nehodí. Ale přidává se do substrátu Cymbídií? Granulovaný kravský hnůj mám dojem že má nějaký jiný poměr NPK než je v době růstu vhodný .Už si to moc nepamatuju.Příroda je příroda-jsem pro ten pravý nefalšovaný a smradlavý
olaw-mě ani moc nesmrděl -fakt. :P


stř 08. pro 2010 20:57:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Lignohumát
Tak jsem provedl další měření vodivosti lignohumátu.
Tentokrát jen zkušebně, v litru vody 0,5ml lignohumátu. Po pěti minutách od naředění, po rozptýlení Lignohumátu, byl rozdíl vodivosti 23 mikrosimens. Po hodině a půl vodivost stoupla na 33 mikrosimens.
Těchto rozdílů v průběhu času jsem si všiml i u míchání výluhu slepičáků. Krátce po naředění byl rozdíl 30mikrosimens. Postupně narůstal, až po pěti dnech byl 90 mikrosimens. Možná tedy je to u organických látek přirozené.
Další důvod v tak velkých rozdílech v měření vidím v tom, že teď jsem lignohumát řádně protřepal.
Teď používám lignohumát z Rašeliny Soběslav. http://raselina.trigonag.cz/produkty/d: ... ni-produkt
V minulosti jsem měl také od Amagra- http://www.amagro.com/lignohumat-b.html
Kupoval jsem také od Forestiny. Byl nejlevnější, ale měl jsem pochybnosti o kvalitě. V jedné láhvi byla kapalina černá, v druhé velmi světlá. Tedy s tou koncentrací asi nejisté. Dávkování uváděli také ůplně jiné.
Možná tohle je také jeden z důvodů rozdílů.


stř 08. pro 2010 21:07:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Lignohumát
HAKI píše:
Koňský hnůj vytváří teplo- pálí. Ke hnojení,zálivce na orchideje se nehodí. Ale přidává se do substrátu Cymbídií? Granulovaný kravský hnůj mám dojem že má nějaký jiný poměr NPK než je v době růstu vhodný .Už si to moc nepamatuju.Příroda je příroda-jsem pro ten pravý nefalšovaný a smradlavý
olaw-mě ani moc nesmrděl -fakt. :P

Kdysi jsem do čerstvých kobylinců nasázel mladá cymbidia. Přírůstky začaly být minimálně dvojnásobné.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 08. pro 2010 21:46:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Lignohumát
Přiznám se, že když mi na podzim náš tříletý junior projel na střelnici z kopečka kravincem od nohou po záda :roll: a při převlíkání mě tím ještě poznamenal, tak jsem musela konstatovat, že to opravdu tak strašně nesmrdí. možná na jaře, až budu přesazovat cymbidko, tak mu taky přidám, ale jstli přiroste dvojnásobně, tak mě vystěhuje z bytu :mrgreen:


čtv 09. pro 2010 20:21:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Lignohumát
Bohužel u nás se nejspíš shodli, že chov skotu není lukrativní, a tak se přeorientovali na řepku olejnou. Tím pádem mi nezbývá než právě onen granulovaný. Jestli to má jiné koncentrace dusíku fosforu a draslíku (NPK) netuším, nemám tu chem. laboratoř. :lol: :lol: :lol: Jedno vím jistě, rajčata a okrasné rostliny se na zahradě doslova zbláznily a k orchidejím přidávám tak maximálně jednu až tři granulky. Jediná nevýhoda u nich je, že se brzy obalí nějakou plísní. Drží se to ale akorát na té rozmočené granuly....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 09. pro 2010 22:53:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 12. bře 2010 18:55:39
Příspěvky: 55
Příspěvek Re: Lignohumát
olaw píše:
Bohužel u nás se nejspíš shodli, že chov skotu není lukrativní, a tak se přeorientovali na řepku olejnou. Tím pádem mi nezbývá než právě onen granulovaný. Jestli to má jiné koncentrace dusíku fosforu a draslíku (NPK) netuším, nemám tu chem. laboratoř. :lol: :lol: :lol: Jedno vím jistě, rajčata a okrasné rostliny se na zahradě doslova zbláznily a k orchidejím přidávám tak maximálně jednu až tři granulky. Jediná nevýhoda u nich je, že se brzy obalí nějakou plísní. Drží se to ale akorát na té rozmočené granuly....


ano mám stejnou zkušenost s plísní. Už to nepoužívám :mrgreen:


pát 10. pro 2010 13:59:06
Profil

Registrován: úte 30. zář 2008 23:57:14
Příspěvky: 96
Příspěvek Re: Lignohumát
Taky jsem zkoušel granulovaný, ale rozpuštěný v dešťovce a přecezený.
Koncentrát jsem doředil dešťovkou na 150 uS, ale neviděl jsem žádné mimořádné
výsledky. Granulací za vyšších teplot asi dochází k degradaci účinných látek.


pát 10. pro 2010 14:15:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 61 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: