Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 6:22:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další
 Altron silver 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Altron silver
Odkaz na firmu prodávající biostimulátory z řas. Kdysi jsem podobný přípravek z dovozu používal.
http://www.biovia.cz/Sport-a-Golf/Produkty/Biostimulatory/liquid-seaweed-20/

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 18. kvě 2010 13:35:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Altron silver
Stimulátory z mořských řas prodávají v hojné míře všemožné growshopy. Výběr je veliký, jak výrobců tak konkrétních produktů. Užíval jsem a stále užívám několik, všechny vyzkoušet snad ani není možné.


úte 18. kvě 2010 20:28:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Altron silver
No a jak jste se stimulátory spokojený. Já bych se rád po nějakém také podíval a ani nemusí obsahovat to koloidní stříbro....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


úte 18. kvě 2010 20:42:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Altron silver
Nelze očekávat kdovíjaké zázraky, jak jsem již uvedl, ale význam to jistě má. Je třeba rozlišovat k čemu přípravek slouží a jaké má vlastnosti. Užívám tři odlišné skupiny- Atonik, Lignohumáty a mořské řasy.

Atonik je nejviditelněji ůčinkující, je sice dražší, ale užívání vyjde nejlevněji. Je to výhradně startovací stimulátor. Je uváděný i jako k zakořeňování řízků. Je vhodné ho užívat z jara k podpoře aktivního růstu, tvorby kořenů. Dobré užít koncem zimy, když víme, že podmínky pro růst budou dobré a rostliny ještě lenoší (třeba z důvodů jakýchkoli problémů v zimě). Další dobré užití je na zakořenění nově zasazených (mnohdy nakoupených) rostlin. Velmi dobře podporuje rašení zadních pahlíz. Z toho, co jsem uvedl je zřejmé, že není vhodné užívat na podzim- v klidu. Píše se max. 4x ročně.
Lignohumáty- máme , několik výrobců(vím o třech). Mohou se užívat stále, zlepšují celkovou kondici rostlin popis zde- http://www.amagro.com/co-jsou-to-huminove-latky.html
Jsou značně prospěšné v dlouhodobém užívání. Po jednom užití to není zrovna vidět.
Mořské řasy- mám několik, rozdíly nebudou zásadní, vybrat nejlepší není snadné. Mohou se užívat trvale. Mají fungovat na principu roztahování cévních svazků . Prodávají zvlášť na kořeny, růst, květ. Tento princip ale podporuje všechny tři tyto fáze.Většina těchto přípravků je zahraniční, prodával se náš Bioalgen- moc mne ale nepřesvědčil. Uživání je také vhodné, po jednom užití zásadní rozdíl také znát není.
Všechny tři skupiny mají své opodstatnění , je správné volit pro konkrétní situaci konkrétní přípravek. Koloidní stříbro zkusím také, za stimulátor to považovat asi nelze. Doufám ,že zlepší odolnost rostlin zejména na zhoršení podmínek. Chybí mi ještě stimulátor na tvorbu květů, tím myslím indukci oček. Tyhle látky existují, ale nevím, jestli se dají nějaké spolehlivé přípravky koupit.


stř 19. kvě 2010 11:34:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Altron silver
Mílo, tak teď by se mi hodil ten Atonik.....jinak Lignohumát mám,ale na orchidejích jsem ho nezkoušela....


stř 19. kvě 2010 12:05:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Altron silver
Agrobio Opava prodává 50ml Atoniku v maloobchodě za asi 130kč.To by mělo většině pěstitelů výhradně na orchideje stačit. Já jsem koupil ve velkoskladě litr, částí jsem hned podělil známé. Jako u všech agrochemikálií je velký rozdíl v ceně v závislosti na množství. Na orchideje je takové množství samozřejmě nesmyslné, užívám ho také na cibuloviny, na velkou část zahradních plodin.


stř 19. kvě 2010 19:57:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Altron silver
Už jsem dostal odpověď pana Rokose na stimulátor obsažený v Altronu silver- Altron Silver obsahuje: kyselinu 2-aminobenzoovou a karboxylové kyseliny, účastnící se Krebsova cyklu (jantarová, fumarová, citronová ….), látky snižující rozpad auxinů a komplex látek, působících na pohyb protoplasmy v buňkách.

Tedy jsou to látky ůplně jiné , než mnou uváděné tři druhy stimulátorů. Moc o těchto látkách nevím, jiný princip s patně podobným výsledkem uplatňovala mnou uváděná společnost Amagro- dodávají Lexin.
Jistě je řada jiný stimulátorů, tak snad se ještě někdo o informace a zkušenosti podělí.


pát 21. kvě 2010 10:08:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Altron silver
V tomhle směru jsem spíše ten sedlák s těmi bramborami, ale používám klasický stimulax gelový nebo tekutý( menší kávovou lžičku do asi tří litrů vody) na zálivku tak 1x až 2x do měsíce nebo jak je potřeba a rostliny, které měly špatné nebo poškozené kořeny začaly tvořit krásné zdravé kořínky. Jako klasický stimulátor na kořenění se však neosvědčil a někde na netu jsem dokonce četla , že řízek přímo spálí, ale mě to v té zálivce funguje tak nevím jestli je to náhoda?? (jinak rostliny nehnojím, jen je zalívám vodou z akvárka)
složení : kyselina indolyoctová, kyselina naftyloctová a kyselina indolymáselná


pát 21. kvě 2010 15:50:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Altron silver
No snad to nějak opravdu fungovat bude, když to má být stimulátor. Projevuje se ůčinek jen na kořenech? nebo i na rostlině( vzpřímením, tuhnutí listů- primárně, sekundárně po vyvinutí kořenů jistě. Rostlina se pak automaticky zpevní.)


sob 22. kvě 2010 9:02:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Altron silver
Celkově se rostliny pozvedly a přirůstají listy nebo pahlízy podle druhu, ale konkrétně o tomto stimulátoru jsem četla jen to nejhorší,ale spíše s ohledem řízkování rostlin a ponoření do tohoto stimulátoru, jinak to asi nikdo nezkoušel, já to testovala zatím na podzim, v zimě nic a teď od jara, uvidím dále co to bude dělat. A zkusila jsem to kvůli tomu, že u nás bohužel nikde jiný stimulátor k dostání není.


sob 22. kvě 2010 9:41:14
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: