Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. dub 2024 1:20:39



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
 Altron silver 
Autor Zpráva

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Altron silver
Pavel63 píše:
Kdo sehnal a použil Altron Silver, podělte se s ostatními a napište jak se vám osvědčil.

Taky jsem teprve minulý týden stříkala a nejen orchideje, ale všechny pokojovky ať se mají dobře , dám vědět po delším používání.


stř 13. říj 2010 15:41:10
Profil

Registrován: úte 30. zář 2008 23:57:14
Příspěvky: 96
Příspěvek Re: Altron silver
radzak píše:
Chemické postřiky je třeba ředit podle účinnosti, ne podle vodivosti.


Předběhls mne s odpovědí. Je to tak


stř 13. říj 2010 17:14:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Altron silver
Tak tak. Jsem zvědav, jaké budou výsledky. Nesmí se zapomínat, že kromě ředění je velmi důležité množství vystříkané jíchy. To se také zohledňuje podle parametrů postřikovače. Příslušná norma je 3-5l/ar. To předpokládá ůměrné rozložení, počet rostlin na danou plochu. Pan Rokos tu upozorňoval na rizika s předávkováním, čehož se obávám také.
Nejsem si také jistý, jestli je vhodné tento stimulátor užívat na podzim před dormancí rostlin. Startovací stimulátory užívám zjara až do léta. Na podzim ne i přez to, že rostlinám dost svítím, řada jich aktivně roste i přez zimu.


stř 13. říj 2010 19:27:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 9:15:18
Příspěvky: 58
Příspěvek Re: Altron silver
Koncentrace Altronu silver je nastavena tak, že by nemělo dojít k předávkování při jednorázovém postřiku. Nadbytečná kapalina steče s listů. Další postřik se může ve vegetaci opakovat za měsíc. Mám to vyzkoušené na více druzích rostlin. Co se týká podzimní aplikace, myslím, že nebude na závadu. Rostliny budou mít více síly přežít nepříznivé období. Jen se nesmí hnát vysokou teplotou do vegetace. Teplota, světlo a zálivka msí být v přímé úměře. V zimě je světla málo, tak omezíme i teplotu a zálivku. Jsme ve stádiu zkoušek tohoto přípravku a zatím to vypadá velice dobře. Prostě funguje.


čtv 14. říj 2010 11:24:52
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Altron silver
Pavel63 píše:
Koncentrace Altronu silver je nastavena tak, že by nemělo dojít k předávkování při jednorázovém postřiku. Nadbytečná kapalina steče s listů. Další postřik se může ve vegetaci opakovat za měsíc. Mám to vyzkoušené na více druzích rostlin. Co se týká podzimní aplikace, myslím, že nebude na závadu. Rostliny budou mít více síly přežít nepříznivé období. Jen se nesmí hnát vysokou teplotou do vegetace. Teplota, světlo a zálivka msí být v přímé úměře. V zimě je světla málo, tak omezíme i teplotu a zálivku. Jsme ve stádiu zkoušek tohoto přípravku a zatím to vypadá velice dobře. Prostě funguje.

No, já to právě stříkala s úmyslem trochu ty rostliny posílit před zimou, protože ty chladné dávám na zimoviště až po půlce listopadu a ty co jsou v růstu stále, snad, lépe přežijí dlouhou a pro ně,, temnou´´ zimu.Vypadají zatím dobře a dokonce i po tom týdnu se mi zdá, že Aeschynantus, který z nějakého důvodu žloutl ,přestal a začíná se lepšit, tak snad to fakt funguje, jinak dík za info o intervalu stříkání, to jsem nevěděla, ale další postřik dám až zjara a je fajn i ten dávkovač na postřik pro malospotřebitele, jen si musím koupit ještě menší stříkačku, ta na 10ml je velká :)


čtv 14. říj 2010 14:53:32
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Altron silver
AHOJ LIDI :-) TAK ZKUSIL JSTE JESTE NEKDO ALTRON SILVER? JAKE MATE ZKUSENOSTI,ZMENILO SE NECO? POMOHLO? DIKY...

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pon 20. pro 2010 23:44:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Altron silver
nasel jsem tyhle stranky,firma ktera vyrabi koloidni stribro za celkem rozumne ceny. akorat nevim ktere stribro by se dalo pouzit na kytky. to ag 100 co prodavaji v lekarnach ma 10ppm na litr, na teto strance maji nektere vice ppm na litr,a to by mne zajimalo do kolika ppm by se to dalo jeste pouzit na kytky,rozumite tomu nekdo?

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


úte 21. pro 2010 0:22:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 9:15:18
Příspěvky: 58
Příspěvek Re: Altron silver
S Altronem Silver mám velmi poziivní zkušenosti na různých rostlinách v bytě i venku. Jen na orchidejích to nemůžu objektivně posoudit pro malý počet rostlin pěstovaných za stejných podmínek. Všechny rostliny jsem postříkal a od jara dodnes kvetou. V minulém roce nasazování na květy nebylo tak intenzivní, ale jinak to nemám jak srovnat. Zde je prostor pro větší pěstitele orchidejí. Zkuste na vzorcích a srovnávejte.
Jinak přeji všem zde diskutujícím orchidejářům hodně pěstitelských úspěců a hodně štěstí v roce 2011 !!!
"A pokud se vám daří, nenechte si do toho moc kecat"


stř 22. pro 2010 16:12:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Altron silver
Včera jsem se rozhodla také odzkoušet jako protipreventiví postřik co už jste dááávno odzkoušeli. Proto jsem psala do firmy která vyrábí Altron Silver .Bude i mě poslán vzorek zdarma -zase jedno příjemný překvapení po dlouhé době.Zvažují zahájení distribučního prodeje v druhé polovině tohoto roku.
No máte přede mnou náskok nějaké nové informace? Nebo tak nějak -něco zajímavého ? ;) Protože já na to o víkendu vletím .H


úte 17. kvě 2011 11:00:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Altron silver
Hano, preventivní ne protipreventivní. Jen malá oprava. V každém případě je v době zasláblých rostlin po zimě tato prevence výborná, spolu s Qadrisem to zvyšuje ochranu rostlin, protože účinnou látku z Qadrisu tuším Strobularin to pomáhá dostat hlouběji do pletiv rostlin. To samé udělám na podzim. Jedno vynechání tohoto postřiku znamenalo minulý vlhký rok docela problém.


úte 17. kvě 2011 13:40:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron