Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 14:40:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C 
Autor Zpráva

Registrován: ned 09. lis 2008 10:45:43
Příspěvky: 5
Příspěvek Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C
vážení pěstitelé,
právě jsem se zaregistrovala, protože potřebuji Vaši pomoc.
V březnu tohoto roku jsem na výstavě orchidejí v Praze-Troji, zakoupila nádhernou Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C. Mam ji zavěšenou za zaclonou na jižním okně, kde mi dokonce znovu v srpnu vykvetla. pravidelne ji nekolikrát denně rosím vodou upravenou reverzní osmozou aby nedošlo k zasolení kořenů (nemám možnost zachytit dešťovku-bydlím na sídlišti).
V polovině srpna jsm odjela na 14 dní na dovolenou a vsechny svoje orchideje jsem svěřila svému kolegovi. Nevím co se stalo, ale zatímco vsechny ostatní orchideje jeho péči přežily, tak moje "vanda" je na tom čím dál hůř-velice rychle přichází o listy-žloutnou.Usoudila jsem,že ji zapomínal asi rosit a že tedy potřebuje více vláhy.Začala jsem ji každé ráno máčet v kbelíku s destilkou.Pokusím se přidat pár fotografií a já Vás všechny moc prosím o radu, měla bych obrovskou radost, kdyby se mi ji podařilo zachránit.Předem děkuji


Přílohy:
vanda.jpg
vanda.jpg [ 51.22 KiB | Zobrazeno 6752 krát ]
ned 09. lis 2008 11:24:42
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C
Doufám , že zhazuje spodní listy . Pravděpodobně zaschla část kořenů a ty které přežívají nestačí odpar listů zásobovat vodou. Rostlina se potom brání
a shazuje listy. Musí si vytvořit nové kořeny ale jde to pomalu a těžko pokud je malá rel. vlhkost.


ned 09. lis 2008 19:16:42
Profil

Registrován: ned 09. lis 2008 10:45:43
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C
moc dekuji za tak rychlou odpoved, jen doufam, ze se mi ji jeste povede zachranit. opravdu ji odpadavaji spodni listy. ma jeden opravdu kvalitni silny koren, ktery je vzdy po vytazeni z kbeliku s rios vodou pekne zeleny. jinak ma spoustu takovych tenouckych korenu, ale to mela od zacatku a nic se na nich nezmenilo.


ned 09. lis 2008 19:43:50
Profil

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C
funousek píše:
moc dekuji za tak rychlou odpoved, jen doufam, ze se mi ji jeste povede zachranit. opravdu ji odpadavaji spodni listy. ma jeden opravdu kvalitni silny koren, ktery je vzdy po vytazeni z kbeliku s rios vodou pekne zeleny. jinak ma spoustu takovych tenouckych korenu, ale to mela od zacatku a nic se na nich nezmenilo.


Já Vandy nenamáčím do kbelíku, ale v jedné knize jsem našel návod jak je napájet ze zkumavky. Mám zkumavky z plastu-takové ve kterých se prodávají řezané orchideje, hrdlo obtočím měkkým izolovaným drátkem a udělám háček. Zkumavky dvakrát týdně naplním vodou a nasadím na silné kořeny. Drátkem zajistím ať nespadne. Nechávám to tam i dva dni a voda většinou zmízí. Zatím se mi to osvědčilo. Pravda, Vandy mám ve vitríně a pokud je Vanda v pokoji, nechal bych ty zkumavky i déle. To samé praktikuji i na Ascocentra.

_________________
www.jurasu.cz


pon 10. lis 2008 22:30:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C
Dnas jsem to taky udělala, pravda dala jsem to na 3 silné kořeny a mám ji zavěšenou v místnosti, kde netopím,ale otvírám tam dveře a opatrně větrám.Teď mi právě odkvétá


úte 11. lis 2008 7:30:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 09. lis 2008 10:45:43
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C
ta moje kyticka ma jen jeden silny koren,dnes si z prace prinesu zkumavku a skusim to take.bohuzel ji zacina zloutnout dalsi list,moc se o ni bojim.


úte 11. lis 2008 8:06:22
Profil

Registrován: pon 25. srp 2008 9:30:28
Příspěvky: 191
Bydliště: Plzeň-sever
Příspěvek Re: Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C
Ahoj, zkumavky jsem také vyzkoušela, orchidejím se to líbí, jen bych byla opatrná a vždycky po dvou dnech nechala kořen "odpočinout", trvalé namočení by mu asi nedělalo dobře, no a když je jen jeden byl by to malér kdyby uhnil. Při rosení listů pozor aby nezůstávala voda v jejich paždí, listy pak usychají a odpadají. Asi by bylo dobré hnojit teď na 1x týdně na list slabým roztokem, aby se orchidej rychleji vzpamatovala.


úte 11. lis 2008 14:42:51
Profil

Registrován: ned 09. lis 2008 10:45:43
Příspěvky: 5
Příspěvek Re: Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C
ahoj,vsem diky za rady. myslite, ze je ta moje kyticka schopna vyhodit novy koren? uz ma tak dlouhy krcek. dala jsem na rady a dnes jsem ji na ten koren nasadila zkumavku s rios vodou,tak to snad zabere.


úte 11. lis 2008 20:57:42
Profil
Příspěvek Re: Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C
Dobrý den. Našel jsem tuto diskusi a musím souhlasit s napájením Vandy za zkumavky, sám to takto praktikuji v bytě a paráda. Mám jednu na okně na jih a je schopna vypít až 10 ml za den na jednom kořeni. ;)


pon 05. led 2009 13:31:32
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Ascda. Princess Mikasa, Blue M/C
Já je mám na západním okně, kde netopím,ale mám jen otevřené dveře, tak stím napájením jsem opravdu opatrná,snad je to v pořádku, mohly by být na jižním okně,ale nevím jak je zavěsit, mám tam původní garnyže s kolejničkami


pon 05. led 2009 19:30:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: