Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 13:04:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Zygopetalum 
Autor Zpráva

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zygopetalum
Já namáčím všechny orchideje a každou vždy v jiné vodě. Při mých asi 50 orchidejích je to celodenní práce, ale už jsem tak celé roky zvyklá.


ned 07. úno 2010 0:50:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 04. úno 2010 15:02:07
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Zygopetalum
Můžete mi vyfotit vaše pahlízy na Zygu ted v zimě, abych měla možnost porovnat, jak moc mám oproti jiným ty pahlízy seshlý? je mi to pořád divný, když je u mě v chladné chodbě, že prolévání 1x za 14 dní by bylo málo. Spíš je asi něj jiný problém. Vyndala jsem ho z květníku a on je úplně, ale totálně prorostlej kořeny, neprostupně, jen s nepatrnými zbytky substrátu. Nechápu to. Byl loni na jaře přesazený, ale pravda, to už byl hodně prokořeněný a já mu je vůbec neprobírala. Jen jsem ho posadila do většího květníku s novým substrátem. Ted ale s tím určitě musím něco udělat. Vůbec nemám odvahu se do toho pouštět. Je to jako obrovský tvrdý klubko kořenů. Budu je muset namočit, nechat trošku změknout a prostříhat. Bojím se, abych ho nezlikvidovala. Ale musí se to udělat. Co mi radíte?


ned 07. úno 2010 7:46:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Zygopetalum
To je vůbec bezva když tak prokořeňuje, pokud jsou kořeny zdravé. Horší je , z takového květináče vyndávat starý substrát bez poškození kořenů. Někdy právě špatný rozložený substrát v prostředku způsobí zničení celé rostliny. Je ale vůbec nejlepší, u vitálních silně kořenících rostlin se to stává, když kořeny natolik prorostou, že ůplně zaplní květináč a všechen substrát rozloží a stráví. Opravdu vitální rostliny to mnohdy dovedou. Pak je riziko zahnívání kořenů minimální, staré odumírající kořeny se také rozloží. Na podporu bezpečného rozkladu substrátu a odumírajících kořenů se prodávají přípravky- enzymy.


ned 07. úno 2010 11:22:40
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zygopetalum
Tak jsem vyfotila ty kořeny Zyga. Je čerstvě po odkvětu.


Přílohy:
P2062104.JPG
P2062104.JPG [ 58.63 KiB | Zobrazeno 3105 krát ]
ned 07. úno 2010 13:28:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 04. úno 2010 15:02:07
Příspěvky: 76
Příspěvek Re: Zygopetalum
Hm, tak to je jiná. To je úplně jiný než ty moje scvrklé. Děkuju moc za ochotu.
To určitě znamená, že byla přesušená, protože tím obrovským množstvím kořenů všechno vypila hned, měla prostě žízeň stabilně.
Už jsem jí dnes přesadila. V tom velkém množství kořenů bylo minimum špatných, jen samé zdravé. Musela jsem jí je zredukovat a ted budu čekat, jestli jsem jí neublížila. Dělala jsem to hodinu a půl. :roll:


ned 07. úno 2010 16:26:32
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zygopetalum
Tak budu držet palce, určitě bude dobrá.


ned 07. úno 2010 17:03:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: