Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 0:43:00



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
 Zálivka 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zálivka
evulka píše:
Lipo já mám také ještě zásoby ze zimy, akorát , že pršelo a mám plný sud, ale bojím se také s tím pylem vodu skladovat. Děkuji za názor :-)

Tak mi došla již dešťovka, no jak to řešit? Musí vzít za dobro vodu ze studně, měřeno cc500 uS......bojím se ji dát Vandám....Věra


úte 28. črc 2015 8:32:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Zálivka
Městská voda v Boleslavi je výrazně lepší než z naší studně. Byla jsem nakročená na osmozu, ale bohudík zásoby dopršely.


úte 28. črc 2015 10:07:21
Profil

Registrován: pon 03. úno 2014 20:24:52
Příspěvky: 169
Příspěvek Re: Zálivka
Já se nezabývám tím jakou má voda vodivost, zkrátka když není dešťovka používám kohoutkovou. Přeci je nenechám chcípnout žízní , lepší něaká voda než žádná voda.


úte 28. črc 2015 10:47:55
Profil

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Zálivka
Ahoj.
Uz nekdo dlouhodobeji zkousel vodu z kondenzacni susicky? Uz se to tu nakouslo...ale nedoresilo...


stř 22. lis 2017 21:47:24
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zálivka
Zkušenost s tím nemám žádnou, ale:
Zkondenzovaná voda = destilovaná voda. Ta si myslím že pro zálivku úplně nejvhodnější nebude, protože nikde ani neprší voda zcela prostá minerálů. U nás když pršelo tak jsem naměřil něco do 10uS. Tady bych na první měření použil asi konduktometr a do vody ze sušičky kápl hnojivo tak aby to mělo třeba okolo těch 5-10uS. Myslím, že stejného účinku by se dalo dosáhnout i ředěním vodovodní vodou na stejnou vodivost, ale vody budete mít více.
Asi je škoda vylévat tak vzácný produkt do kanálu :lol:


čtv 23. lis 2017 6:13:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zálivka
No těch 10uS nedělají minerály ale CO2 a stopa minerálních kyselin. 10uS se mi zdá že měřák podměřuje je to tak dolní hranice možného. Tvrdošíjně se drží názor že voda o nízké vodivosti je škodlivá- ale to by epifyty v tropech musely zdechnout!! Jistě, rostliny potřebují živiny, ale jednorázová zálivka vodou která je neobsahuje jim neškodí, naopak je to občas třeba aby se vypláchla rezidua z hnojiv. Vodu ze sušičky jsem neměříl ale vylučuji že bude mít 5uS.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 23. lis 2017 7:20:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zálivka
Paphio píše:
No těch 10uS nedělají minerály ale CO2 a stopa minerálních kyselin. 10uS se mi zdá že měřák podměřuje je to tak dolní hranice možného. Tvrdošíjně se drží názor že voda o nízké vodivosti je škodlivá- ale to by epifyty v tropech musely zdechnout!! Jistě, rostliny potřebují živiny, ale jednorázová zálivka vodou která je neobsahuje jim neškodí, naopak je to občas třeba aby se vypláchla rezidua z hnojiv. Vodu ze sušičky jsem neměříl ale vylučuji že bude mít 5uS.

Myslím, že z té sušičky to bylo myšleno spíše jako pravidelná zálivka pro několik rostlin nikoli jako něco občas-alespoň tak jsem to chápal.
No přeci víte, že tu chemii moc neovládám :) . Já ale vycházím z představ. Přeci když letí kapky vzduchem tak sebou berou i prach z atmosféry. V mracích je také něco prachu a když kapka stéká po listech tak je očistí zase od prachu. Před tropickou bouří se někdy zvedne spousta prachu. Téměř každý den jsme viděli v Mex. čertíky, což jsou malé vzduchové víry podobné tornádu a ty luxovaly také docela dosti prachu, který se pak usazuje na rostlinách a všude okolo. Prach chápu něco jako OBM :) . Rozhodně si nemyslím, že tropickým deštěm se dostane ke kořenům orchidejí podobné médium jako při zálivce destilovanou vodou. Kamarád pil v Mexiku pouze čistou vodu ze strachu před nemocí a skončil na kapačkách. Ostatní pili pivo a byli v pohodě :)
S tím CO2 nevím. V garáži mám rok starou destilku a když jsem do ní strčil konduktometr tak ukázal 0uS. Když jsem nachytal dešť tak 10uS. I v té destilce po roce je přece CO2 také. Proč tedy rozdíl oproti dešti 10uS ? Nemůže to být způsobeno spíše minerály z prachu? Kapky deště podobně jako vločky snad vznikají původně také na prachových částicích. No já bych to s tou čistotou vody zase nepřeháněl. Každý ale ať dělá jak uzná za vhodné.


čtv 23. lis 2017 15:58:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Zálivka
mě by docela zajímalo, zda v tom nejsou zbytky aviváže pracích prostředků a podobně

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


ned 07. led 2018 13:10:41
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Zálivka
orchidejky píše:
mě by docela zajímalo, zda v tom nejsou zbytky aviváže pracích prostředků a podobně

To je docela dobrá otázka :) . Já bral tu úvahu pouze jako zkondenzovanou vodu v které nic být nemůže. Ale neznám konstrukci sušiček aby se dalo vyloučit že se ta voda někde neznečistí nějakými usazeninami. Myslím že žádný výrobce nepřemýšlí nad tím, jestli to bude vhodné jako voda pro orchideje :) . My sušičku nemáme, pro mne je jistější a vydatnější střecha :lol:


ned 07. led 2018 13:22:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Zálivka
No kondenzuje se tam voda obsažená v prádle a v té jsou i prací prostředky, samozřejmě zbytky, ale jsou

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


ned 07. led 2018 13:41:17
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: