Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:21:46



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
 Zálivka 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zálivka
abrra63 píše:
abrra63 píše:
Ano,máte pravdu,doma 11 pejsků(mini),kteří byli týráni a nyní už jsem sehnala od známých 2 orchideje,také týrané,takže na jaro už jsem to vymyslela ;) bude se přistavovat prosklená velká místnost :lol: :lol: :lol:
Mám v místnosti velmi suchý vzduch,odpadaly mi u Phal všechny květy,kořeny v pořádku,listy také,prosím,ví někdo,pomohla by mlhovací lampa?Zvlhčuje vzduch :o

Poupata mohla opadat v důsledku změny prostředí nebo nachlazením. Uvidíte za rok jestli se květy vyvinou normálně. Panelákové prostředí by faleňákům nemělo vadit, ba naopak.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 07. dub 2013 20:30:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Zálivka
Chtěla bych se zeptat hlavně Paphia, ale pokud ví někdo jiný, odpověď uvítám. Dělali jsme pokus a měřili vodivost převařené a nepřevařené vody stejné teploty. Nejde mi o to, jestli má smysl pro rostliny vodu převařovat (podle mě ne). Spíš mě zajímá, jestli se tím převařením vodivost sníží nebo zvýší. Měřili jsme 4 a dvěma se vodivost převařením zvedla a dvěma klesla. Je to možné? A proč?


stř 10. dub 2013 15:22:03
Profil ICQ

Registrován: ned 24. bře 2013 10:00:58
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Zálivka
Do ted jsem ty "orchije" dost flakala, co se zalivky tyce. Na phaliky stacila voda z vodovodu (kdyz to chutna me, bude jim to chutnat taky). Ale v Drazdanech jsem poridila par choulostivejsich kousku, tak zacinam resit, cim zalivat. V koupelne jsem nasla reseni - kondenzacni susicka. Ale bojim se - kdyz cuchnu k te nadrzce na zkondenzovanou vodu, tak z ni citim ten praci gel. Neuskodi to tem kytkam? Ma nekdo zkusenosti?


úte 23. dub 2013 15:46:40
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zálivka
Teoreticky by v tom kondenzátu nic být nemělo, snad je to jen navoněný, myslím, že by ta voda měla být v pořádku. Doufám, že se přidají další se svými názory.


úte 23. dub 2013 19:05:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zálivka
kajmii píše:
Chtěla bych se zeptat hlavně Paphia, ale pokud ví někdo jiný, odpověď uvítám. Dělali jsme pokus a měřili vodivost převařené a nepřevařené vody stejné teploty. Nejde mi o to, jestli má smysl pro rostliny vodu převařovat (podle mě ne). Spíš mě zajímá, jestli se tím převařením vodivost sníží nebo zvýší. Měřili jsme 4 a dvěma se vodivost převařením zvedla a dvěma klesla. Je to možné? A proč?

Už jsem to tady psal, převáření je k ničemu. Po převaření a ustátí se vyloučí uhličitan vápenatý, což poněkud sníží tvrdost. Celkové zasolení se téměř nezmění. Ve vodě vadí hlavně stálá tvrdost- síran, chlorid, která se vařením nezmění. Obsah nežádoucího sodíku se také nezmění.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 23. dub 2013 19:49:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 24. bře 2013 10:00:58
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Zálivka
Zdenka píše:
Teoreticky by v tom kondenzátu nic být nemělo, snad je to jen navoněný, myslím, že by ta voda měla být v pořádku. Doufám, že se přidají další se svými názory.


Zdeni, dekuji za odpoved. Zkusim tedy zalevat "vonavou destilkou" a uvidim, jak se na to holky budou tvarit. Ale dneska jsem mluvila s kamaradkou a ta ma pry doma nadobku s filtrem, ktery odstranuje z vody soli. Ona to ma na caj, ale zkusim o tom zjistit vic a treba to bude dalsi reseni pro nas panelakove orchidejomily.


stř 24. dub 2013 17:16:44
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zálivka
To bude zřejmě odstraňovat přechodnou tvrdost. Tak nevím, jestli to bude mít až tak zásadní vliv.


stř 24. dub 2013 17:39:17
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zálivka
O konvicích Brita tu už jednou řeč byla. Viz viewtopic.php?f=16&t=1707&hilit=brita
Hezký den
Pavel


stř 24. dub 2013 19:49:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zálivka
Není nad dešťovku po pořáné bouřce 8-)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 24. dub 2013 21:58:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 02. kvě 2012 7:26:43
Příspěvky: 222
Bydliště: Manchester, Lancashire
Příspěvek Re: Zálivka
No to ti verim, ale co my ostatny, co nemame moznost na dazdovu vodu. hladame a snazime sa najst ine dostupne riesenia, ale asi bohuzial

_________________
Na reči ma fascinuje to množstvo výrazov pre veci, ktoré neexistujú. Napríklad pravda, sloboda, spravodlivosť,...


stř 24. dub 2013 22:01:11
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron