Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 7:24:41



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další
 Zálivka 
Autor Zpráva

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Zálivka
Tak Phragm. nechám stát trochu ve vodě, do neděle to prostě vydrží a Phal. půjde do vázy.
Moc děkuju všem za odpověď. Trochu jsem si to myslela, ale lepší je zeptat se, než udělat nějakou tu botu. Díky díky.


úte 20. dub 2010 18:01:16
Profil

Registrován: pon 20. črc 2009 9:16:17
Příspěvky: 16
Příspěvek Re: Zálivka
Taky jsem nechala párkrát,dýl ve vodě.Vyschla a bylo dobré.Ale mám trošku jiný problém.Phalaenopsis mi krásně kvetla skoro celý minulý rok. :P Přes zimu měla odpočinek a na jaře nasadila min 10 vzdušných kořenů a další 2 velké výhony na květy. Ale celou dobu mám problém s listy. :( Jsou jakoby svrasklé.Nové vyrostou krásně hladké a netrvá dlouho a za chvíli jsou jako ostatní.Myslím si jestli by to nemohlo být tvrdší vodou.Prosím ,kdo by věděl,čím to je.Pak mám ještě jednu orchidej,myslím,že už v obchodě byla napadená,ale projevilo se to až doma.Na listech jsou puklice a hnědé tečky.Listy od kraje zasychají. Je na to nějaký postřik?Díky moc předem za rady. :roll:


čtv 29. črc 2010 9:39:58
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Zálivka
No to je přesně ten případ, kdy kořeny v substrátu odumřou. Pokud ale je dost narostlých nahoře, tak není problém je zasadit do nového substrátu.
Tvrdá voda samozřejmě neprospívá. Je ale málo pravděpodobné, že by došlo tak velkému poškození kořenů jen tvrdostí vody. Jistě hraje velkou roli četnost zálivky.
Insekticidy- Mospilan- slabší, Calipso, Confidor -dobrý(nesežene se v moloobchodě, nejlépe přez někoho, tu na fóru je uvedeno)
Nurelle D (nemám proti puklicím vyzkoušeno).
Opakovat třikrát po týdnu.


čtv 29. črc 2010 19:36:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 07. dub 2011 23:45:05
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Zálivka

Dobrý večer,

obracím se na vás už zkušené zde s dotazem jak mohu pomoci mojí vanilce,kterou jsem nezalila delší dobu než bylo záhodno a jeden ze dvou výhonků uschnul u substrátu?Nyní jsou listy nadzemní části měkčí,matné,kořínky asi už mrtvé a já mám strach,že mi jeden výhon uhyne.Dala jsem jí do nového substrátu a na týden do igelitového sáčku jestli nezakoření a nic :cry: Jak mám dál postupovat,prosím?
Předem děkuji za vaše rady.


sob 09. dub 2011 21:32:16
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Zálivka
ann2 píše:
Dobrý večer,

obracím se na vás už zkušené zde s dotazem jak mohu pomoci mojí vanilce,kterou jsem nezalila delší dobu než bylo záhodno a jeden ze dvou výhonků uschnul u substrátu?Nyní jsou listy nadzemní části měkčí,matné,kořínky asi už mrtvé a já mám strach,že mi jeden výhon uhyne.Dala jsem jí do nového substrátu a na týden do igelitového sáčku jestli nezakoření a nic :cry: Jak mám dál postupovat,prosím?
Předem děkuji za vaše rady.

Týden je ještě asi málo na dělání závěrů. Ještě bych jí v igelitu asi nechala, jestli někdo nemá lepší nápad


sob 09. dub 2011 21:44:31
Profil ICQ

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek zálivka
Stále řeším jestli prolévat nebo namáčet.Chytám si dešťovku a protože mám tendenci přelévat, myslím že by bylo vhodnější máčet, ale zdá se mi že se nikdy nenasála kůra až nahoru k okraji květináče tak nevím. Zatím prolévám a to důkladně a phal má ještě desátý den trochu opocený květináč dole, tak se bojím zalévat a nahoře mi zase substrát připadá hodně proschlý jsem z toho jelen :roll: Eva


úte 19. dub 2011 19:57:25
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: zálivka
evulka píše:
Stále řeším jestli prolévat nebo namáčet.Chytám si dešťovku a protože mám tendenci přelévat, myslím že by bylo vhodnější máčet, ale zdá se mi že se nikdy nenasála kůra až nahoru k okraji květináče tak nevím. Zatím prolévám a to důkladně a phal má ještě desátý den trochu opocený květináč dole, tak se bojím zalévat a nahoře mi zase substrát připadá hodně proschlý jsem z toho jelen :roll: Eva

Jednoduchá rada (ne z mé hlavy): Když si nejsi jistá, jestli už zalít, tak ještě jeden den počkej :P Jinak průsvitný květináč ti pomůže. Zalít, až když jsou kořeny stříbrné (u phallaenopsisek). Jinak pomáhá špejle, než se to člověk naučí vychytat.


úte 19. dub 2011 20:35:15
Profil

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: zálivka
Rozumím , ale stále řeším jak- jestli máčet, prolít nebo jen zalít nebo je to jedno Eva


úte 19. dub 2011 20:48:54
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: zálivka
evulka píše:
Rozumím , ale stále řeším jak- jestli máčet, prolít nebo jen zalít nebo je to jedno Eva

Každý máme svůj způsob a je potřeba si to vyzkoušet. Rostlina ti dá vědět, co jí vyhovuje. Pokud máš hodně suchý vzduch a teplo, je lepší máčet. Jestli ne, je lepší prolít. A to mluvíme o Phalech. Taky záleží na tom, kolik máš k dispozici vhodné vody. Já máčím. A ty si to prostě musíš vyzkoušet :P


úte 19. dub 2011 20:53:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: zálivka
evulka píše:
Stále řeším jestli prolévat nebo namáčet.Chytám si dešťovku a protože mám tendenci přelévat, myslím že by bylo vhodnější máčet, ale zdá se mi že se nikdy nenasála kůra až nahoru k okraji květináče tak nevím. Zatím prolévám a to důkladně a phal má ještě desátý den trochu opocený květináč dole, tak se bojím zalévat a nahoře mi zase substrát připadá hodně proschlý jsem z toho jelen :roll: Eva

Není většinou vhodné, aby byl substrát mokrý až nahoru. Hlavně u rostliny. Často pak zahnívají.


úte 19. dub 2011 22:23:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: