Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 15:15:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
 Zálivka 
Autor Zpráva

Registrován: ned 18. říj 2009 23:13:24
Příspěvky: 50
Bydliště: okr.Rychnov nad Kněžnou
Příspěvek Re: Zálivka
No, už jsem ho přesadila, doufám, že mi vydrží. Substrát byl dost jemný,černý a úplně mokrý, kořenů málo, tak snad jsem udělala dobře. Použila jsem kokočipsy a dřevěné uhlí.


úte 20. říj 2009 11:39:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Zálivka
Myslím, že je to dobře, u nobilka a zeleného dendra phalenopsis se mi kokočipsy osvědčily.


úte 20. říj 2009 16:18:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. říj 2009 23:13:24
Příspěvky: 50
Bydliště: okr.Rychnov nad Kněžnou
Příspěvek Re: Zálivka
To je prima, já do kokočipsu zatím dávala všechno - phaly, střevíčníky, oncidko a jemu podobné potvory, s dendrobiem zatím zkušenost nemám, ale snad se mu nakonec u mě bude dařit. Kořeny nevypadaly zas tak zle, jak jsem čekala :)


úte 20. říj 2009 16:39:46
Profil

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Zálivka
Pomoc pomoc
Z rodinných důvodů musím odjet akutně zítra večer pryč z města (cca 100 km) a vracím se až v neděli večer. Mám Phal. cornu-cervi v košíku jen tak navolno, rosím pravidelně každý den. A teď nově Phragm. besseae. Bohužel žádný soused na zalévání. Jak mám tyhle kytí zabezpečit, aby moji nepřítomnost přežily. Nerada bych, aby musely na výlet se mnou.
Prosím poraďte.


úte 20. dub 2010 16:54:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Zálivka
Možná je to hloupost, ale já bych je obalila rašeliníkem a dala do sáčku, aby byly ve vlhku pořád....

Veronika píše:
Pomoc pomoc
Z rodinných důvodů musím odjet akutně zítra večer pryč z města (cca 100 km) a vracím se až v neděli večer. Mám Phal. cornu-cervi v košíku jen tak navolno, rosím pravidelně každý den. A teď nově Phragm. besseae. Bohužel žádný soused na zalévání. Jak mám tyhle kytí zabezpečit, aby moji nepřítomnost přežily. Nerada bych, aby musely na výlet se mnou.
Prosím poraďte.


úte 20. dub 2010 16:58:45
Profil ICQ

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: Zálivka
Nevím nevím. Přemýšlela jsem strčit Phal. do vázy, na dno trochu vody, aby byl pěkně ve vlhku, před tím vykoupat. A to Phragm., jestli navrch nasoukat rašeliník. Jenom aby to holky do neděle vydržely.


úte 20. dub 2010 17:12:31
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Zálivka
Ahojky,
ja jsem taky parkrat resila rasy v substratu-my taky skladujem destovku v petkach ve studenem tmavem sklepe,takze se nezarasi,ale postupem casu se substrat zarasi-nejprve jsem omyvala pruhl.kvetinace,ale pak mi bylo porazeno at je tam necham.Mam je u ruznych druhu a musim rict,ze jim to svedci.Jak se tu uz uvadelo-rasy si vytvari kyslik a korenum to prospiva.Nekteri lide zalevaji orchidky i vodou z akvarka-napr.muj strejda a moc jim to vyhovuje.Jinak ja take jen orchidky proleju nad kyblikem,vykapu a dam na misto.


úte 20. dub 2010 17:18:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Zálivka
někde jsem četla, že phragm může ve vodě i stát. jestli je v květináči měl by vydržet přes týden. aspon většina z nás zalévá jen jednou týdně, v tom problém nevidím.
Veronika píše:
Nevím nevím. Přemýšlela jsem strčit Phal. do vázy, na dno trochu vody, aby byl pěkně ve vlhku, před tím vykoupat. A to Phragm., jestli navrch nasoukat rašeliník. Jenom aby to holky do neděle vydržely.


úte 20. dub 2010 17:34:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zálivka
[quote="kajmii"]někde jsem četla, že phragm může ve vodě i stát. jestli je v květináči měl by vydržet přes týden. aspon většina z nás zalévá jen jednou týdně, v tom problém nevidím.

Je to tak.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 20. dub 2010 17:45:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zálivka
Phragmipedium je jediná orchidka, pod kterou mám misku a v ní neustále cca 1-2 cm vody. bydlí takto dva roky a nestěžuje si. naopak v těchto podmínkách docela slušně kvetla. V přírodě se vyskytují v blízkosti potoků a kořeny mají tedy neustále ve vlhku. Ale v substrátu mám míchaninu s lávovými kamínky.


úte 20. dub 2010 17:56:09
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: