Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 17:52:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Další
 Zálivka 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zálivka
Kvůli několika kytkám opravdu nemá smysl kupovat RO.
Určitě by to chtělo nechat změřit vodivost vodovodní a studniční vody, kterou máš k dispozici a na základě toho se pak rozhodnout co dál. Kupovat běžnou balenou destilku v obchodech po několika litrech přijde dost draho. Mnohem levněji lze sehnat v elektrárnách, teplárnách nebo třeba v chemických závodech. Pak lze také zkusit nějaké studánky nebo čisté potůčky. Nakonec ale všechny tyhle zdroje chce přeměřit a rozhodnout se pro ten nejlepší.
Faleňáky porostou i při zálivce vodovodní vodou, ale bude třeba myslet na jejich častější přesazování.
Převařování vody nemá smysl.
Hezký den
Pavel


pon 10. zář 2012 12:29:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Zálivka
Asi dva roky jsem na hybridní orchideje používal vodu z kondenzační sušičky prádla - v podstatě je to destilka.To bylo bez jakýchkoli problémů.Teď to ovšem nestačí,a tak ji používám do zvlhčovačů... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


pon 10. zář 2012 16:24:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zálivka
jo na to jsem zapomněl. Použitelná je také zkondenzovaná voda z různých odvlhčovačů a klimatizací.
Hezký den
Pavel


pon 10. zář 2012 18:24:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zálivka
pavelheger píše:
jo na to jsem zapomněl. Použitelná je také zkondenzovaná voda z různých odvlhčovačů a klimatizací.
Hezký den
Pavel

I voda z namražené ledničky. Ale to je jen troškaření.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 10. zář 2012 19:17:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 30. pro 2012 19:47:13
Příspěvky: 18
Příspěvek Re: Zálivka
Dobrý den, chtěla bych se poradit se zalíváním orchidejí Phalenopsis. Máčím je do odstáté vody tehdy, když jim sesvětlají všechny kořeny a to i ty, které jsou úplně vespod nádoby. Mnohdy se mi ale stane, že kořeny do půlky nádoby jsou už úplně stříbrné, ale vespod nádoby jsou ještě zelené, Mám tedy počkat, až sesvětlají i ty vespod nebo raději už zalét? Mám asi 20 orchidejí, ale bohužel i častější nezdary - většinou mi úplně uschnou kořeny, jsou světlé, duté a uvnitř je jen tenká nitka. Proto se raději ptám, zda provádím zálivku správně. Děkuji za odpověď


ned 13. led 2013 17:44:14
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zálivka
Můj názor je radši ještě počkat. Duté kořeny podle mého nejsou od uschnutí ale od přelití. Když si nejsem jistá, tak je lepší ještě počkat.


ned 13. led 2013 17:53:46
Profil

Registrován: pát 08. bře 2013 17:56:02
Příspěvky: 36
Příspěvek Re: Zálivka
Prosím o pomoc,už jsem koupila cc 5 orchidej,běžně k dostání v Baumaxu i jinde,vždy odpadly listy a kořínky byly,jako papír,máme sice studniční vodu,ale přihnojovala jsem na listy :Orchidea levéltáp.Nyní mi zbyla jedna,už si nevím rady,listy odpadly některý kořínek je ještě zelený,ale moc jich není,nahoře jsou úplně suché,jako papír,ve spod jsou napůl zelené,nebo měkké a barvy okrové,poradí mi prosím někdo?Tolik se mi tyto překrásné kytičky líbí,ale neumím to,moc je pozoruji a asi zalévám,také umístění nemám moc dobré,méně světla,ale v zimě by to mělo stačit,a chladněji,parapet nemám,je to RD..... :roll:Jedná se o :phalaenopsis


pát 08. bře 2013 18:10:02
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zálivka
Vaše studniční voda je s největší pravděpodobností příliš tvrdá. Orchideje se zalévají měkkou, nejlépe dešťovou vodou.


pát 08. bře 2013 18:17:34
Profil

Registrován: pát 08. bře 2013 17:56:02
Příspěvky: 36
Příspěvek Re: Zálivka
Zdenka píše:
Vaše studniční voda je s největší pravděpodobností příliš tvrdá. Orchideje se zalévají měkkou, nejlépe dešťovou vodou.

Ano,tak to jsem se bohužel už dočetla,ale cc 3 dny nazpět,prosím,mohu jí ještě nějak pomoci,už chytám děšťovku z okapu,děkuji za Vaše rady ;)Má šanci se vzpamatovat? :cry:A jak,prosím,poraďte,dešťovku,čistou už mám ;)


pát 08. bře 2013 18:21:00
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zálivka
Vysypte ze substrátu a podívejte se na kořeny. Jestli je to možné, dejte foto. Jestli to není možné, tak zkontrolujte kořeny, ty uhnilé (papírové) odstřihněte až do zdravého a pokud nějaké kořeny zbyly, zasaďte do nové kůry. Nechejte bez zálivky asi tak 5 dní, aby se zahojily rány a potom začněte znovu zalévat. Zálivku zopakujte vždycky až poté, kdy substrát zcela vyschne a kořeny získají stříbřitou barvu. Proto je dobrý průhledný květináč. Pokud zůstane rostlina zcela bez kořenů, bude to složitější, ale i to lze. Najděte si příslušné vlákno a tam si to prostudujte. Přeji mnoho úspěchů.


pát 08. bře 2013 18:27:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 147 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: