Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:28:18



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 usychani Epidendrum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek usychani Epidendrum
Ahoj vsichni,
mam dotaz pro ty,kdo maji Epidendrum-to oranzove-nevim druhove jmeno.Kopupila jsem ho na jare u Lukscheiteru-bylo mezi Balerinami,ale tohle ma vetsi oranzove kvety,pripadalo mi podobne E.Radicans, ale neni to ono.Kolega je tu myslim ma nafocene. Je normalni,ze rostline po odkvetu gumovati listy a odejdou-jako u Denrobii? Keiky rostou. Stalo se mi,ze jsem jednu dobu mela 10 novych rostlinek,ale pak mi nektere zgumovately a uschly-nejprve koreny,pak cele. Zpocatku to bylo Ok,ale pak mi jich nekolik odeslo.Pritom bych rekla,ze zalivka je ok. Diky za rady


sob 24. říj 2009 17:55:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: usychani Epidendrum
Danicka, jak jsi zjistila, že kořeny jsou OK. Vyndala jsi ji z květináče?
Přilož foto.


sob 24. říj 2009 20:17:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: usychani Epidendrum
Danicka, podle mě kořeny budou asi v mokru zahnívat, proto se rostlina nemá čím "napít" a listy vadnou. Keiky se to netýká, nemají kořeny v substrátu, něco "pochytají" ze vzduchu. Ale fotku by to chtělo. Buď se potvrdí moje úvaha, nebo zkušení odhalí jinou příčinu.

Podle mě je podzim nejzáludnější období roku, kdy právě zálivka je doslova alchymie, musí se vychytat úplně jiné množství a i doba vysychání se prodlužuje, navíc ubývá světla... prostě všechno je jinak . :roll:


sob 24. říj 2009 22:01:47
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: