Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:26:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 Kobylinec 
Autor Zpráva

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Kobylinec
V 90 letech prováděli v Associazione Italiana di Orchidologia pokusy s pěstováním Pleionek ve směsi kůry a zetlelého ovčího, kravského nebo koňského hnoje. Dodnes je známo několik směsí, které doporučují menší či větší dávku sušeného kravince a já sám jsem tuto směs kdysi používal na jednodušší druhy - rostly jako z vody a byly zdravé. Pleionky mají ale doporučenou dávku hnojiva 800 mS, což je mnohem více než u ostatních orchidejí. Přesto tyto směsi již téměř nikdo nepoužívá - ani já ne :lol:


stř 25. črc 2012 7:22:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Kobylinec
marťan píše:
Kuřecí brojleři také jedou jako z praku.Za necelý dva měsíce jsou vykrmeni,mají dvě kila,pohyb skoro žádný... :cry:
Aby přežili tenhle stres bez úhony,celý svůj krátký život zobou kokcidiostatika (kromě posledních tří dnů),a pak šup s nima do supermarketu... :roll:
Ale s kuřetem,které chodí po dvoře,zobe různé hmyzáky,semínka a jiné dobroty,žádné doplňky stravy a léky nikdy nevidělo, roste normálně a pomalu,se to srovnat nedá.Kdo to zkusil,ví o čem mluvím.
Je to jako jinej živočišnej druh... :!: :mrgreen:
Myslím,že u kytek to bude podobný... :P

Já zase myslím, že rozdíl mezi přírodním hnojivem a hormony je nezměřitelný.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 25. črc 2012 11:14:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Kobylinec
Radku,s tím souhlasím,ale o žádných hormonech řeč nebyla,ty jsou u nás (při výkrmu čehokoliv) zakázány... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


stř 25. črc 2012 16:53:46
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Kobylinec
marťan píše:
Radku,s tím souhlasím,ale o žádných hormonech řeč nebyla,ty jsou u nás (při výkrmu čehokoliv) zakázány... 8-)

Co jsou kokcidiostatika nevím, ale dřív se kuřatům hormony podávaly běžně. Myslel jsem, že je to podobné svinstvo. Ta moje cymbidia ale tenkrát neměla krátký život. Akorát, že mladé rostliny dělaly dvojnásobně velké přírůstky až do dospělosti a pak normálně přirůstaly a spolehlivě kvetly.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 25. črc 2012 18:39:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Kobylinec
Radku,je dobře,že si každý svou cestu najde sám.Kdo chce přidávat k orchidejím hnůj,prosím,je to jeho volba.
Jestliže ale existují tři dobré důvody,proč to dělat,existuje možná třicet dalších,proč bychom hnůj (se kterým se orchideje nemohly -s vyjímkou létajících krav při tornádu :lol: -nikdy setkat),přidávat neměli... :roll:
Vždycky mne dostane do kolen pýcha,s jakou si lidé myslí,že úroveň jejich současného poznání je bezchybná a definitivní.
Přesný opak je pravdou.Za pár let se často přijde na to,že jsme žili v bludu (odstrašujícím příkladem je třeba použití DDT).
Zrovna nedávno jsem zalapal po dechu,když slovutný americký profesor kardiolog vyslovil lítost a omluvu všem svým pacientům za to,že jim celý svůj profesní život tvrdil,že vysoký obsah cholesterolu v krvi poškozuje cévy.A na konci své kariéry zjistil,že to není pravda,neboť samotný vysoký obsah cholesterolu je pro ZDRAVÉ cévy zcela neškodný... :shock:
Osobně se snažím -s velikou pokorou-porozumět spíše přírodním zákonitostem a řídit se jimi,než módním,nebo moderním trendům na bázi současného lidského poznání... :P

_________________
www.orchids.webnode.cz


čtv 26. črc 2012 5:26:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Kobylinec
Marťan: a hnojíte vůbec? Ono přehnojování a ten bujný růst jsou celkově v rozporu s přírodou. Už jsem se setkal s tím, že přehnojení, jenž vyvolalo růst listů velkých jako plachty posléze zapříčinilo rychlé žloutnutí těchto listů. Zas ale vím, že v přírodě rostou kytky často lépe, než v namíchaných substrátech, a to tam žádný zvláštní zdroj živin ani není, pouze přirozený, ale zase ta jakási biologická rovnováha. U některých kytek je potřeba živin jednoznačně vidět a nedohnojené jsou světlejší a rostou pomalu, kdežto orchideje jsou pro mě pořád velkou záhadou co se hnojení týče. Jaké optimální koncentrace zvolit? Profíci mají jednoznačný přístup a hnojí celkem vysokými koncentracemi, zdejší někteří pěstitelé velmi nízkými....ale co je správné? Chtělo by to výsledky nějakých pokusů s hnojivy na různých rodech, určitě takové jsou, ale spíše provedené na hybridech.


čtv 26. črc 2012 6:24:10
Profil ICQ

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Kobylinec
Karlosi,hnojím naprosto minimálně,některé phragmy vůbec.
Když ale zjišťuju,v čem třeba střevičníky rostou,je to až nudné čtení...Téměř všechny rostou v humusu,v detritu z listí,zbytků rostlin a v mechu.
O listí se tu zmínil jen Paphio-suché bukové,ještě na větvích.Přitom se bukovka přece dříve používala,nebo ne... :?: :shock:
Místo toho se do substrátu cpe všechno možné... :oops:
Pěstírny orchidejí-to je totéž,co výkrm brojlerů.Rychlý růst ještě neznamená správný růst.Pletiva přece potřebují vyzrát... :roll: A také do těchto "nabušených" hybridů se červci pustili s velkou chutí jako první... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


čtv 26. črc 2012 6:37:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Kobylinec
Ještě k tomu listí...
Brzy na jaře jsem naškubal suché bukové listí z větví.Vzal jsem velkou petriho misku (20 cm průměr) dal ho tam,a zalil destilkou a horní miskou přikryl.Nechal jsem tenhle "kompot" na terase,párkrát to přemrzlo,svítilo na to slunce.
Asi za dva měsíce jsem to odkryl.Čekal jsem,že se vyvalí hnilobný puch.Ale nic takového.Listí bylo napůj zetlelé a celé to docela vonělo-jako hlína v lese.
A tuhle dobrotu budu já do substrátu orchidejím určitě přidávat... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


čtv 26. črc 2012 6:49:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 02. kvě 2012 7:26:43
Příspěvky: 222
Bydliště: Manchester, Lancashire
Příspěvek Re: Kobylinec
marťan píše:
hnůj (se kterým se orchideje nemohly -s vyjímkou létajících krav při tornádu :lol: -nikdy setkat),


takze s jedlovou a piniovou korov sa orchidei stretli? aj s kokosovymi supkami, vlaknami a neviem cim este kokosovym? perlit, korkove duby, agatove a neviem ake kmene este pouzivate vsetci na vyviazanie su prirodzene?


marťan píše:
Ještě k tomu listí...
Brzy na jaře jsem naškubal suché bukové listí z větví.Vzal jsem velkou petriho misku (20 cm průměr) dal ho tam,a zalil destilkou a horní miskou přikryl.Nechal jsem tenhle "kompot" na terase,párkrát to přemrzlo,svítilo na to slunce.
Asi za dva měsíce jsem to odkryl.Čekal jsem,že se vyvalí hnilobný puch.Ale nic takového.Listí bylo napůj zetlelé a celé to docela vonělo-jako hlína v lese.
A tuhle dobrotu budu já do substrátu orchidejím určitě přidávat... :mrgreen:


a bukove listie prirodzene je? pre orchidei?


Sorry za rypanie, vase nazory si vazim a moje skusenosti a poznatky sa sol skusenotami vas ostatnych vobec nedaju porovnavat, ale moj nazor je, ze vzdy, ked nieco z prirody mate doma, tak to nemoze byt prirodzene, tak neviem preco nieco odsudzovat nieco len na zaklade toho, ze kravy nelietaju, zjednodusene povedane. tym nechcem povedat,ze by som sa kobylincov zastaval alebo ho planoval pouzit.

_________________
Na reči ma fascinuje to množstvo výrazov pre veci, ktoré neexistujú. Napríklad pravda, sloboda, spravodlivosť,...


čtv 26. črc 2012 7:46:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Kobylinec
marťan píše:
Místo toho se do substrátu cpe všechno možné... :oops:

Já tedy mám malinkou zkušenost se substrátem ale zaujala mě tato tvoje věta.Můj příklad-např.Stanhopeje,Acineta které jsou v koši -dala jsem je do piniový kůry.Jedna z vlastností (můžete někdo vyvrátit) že piniovka moc nenasaje.Doporučuje se 2 dny namočit před použitím. Proto mám v substrátu rašeliník –ale jak zalévám prolévám vznikne taková spečenina prostě hodně uléhá (jasná věc) –to se mě nelíbí –proto mám mezi tím vším různě postrkaný bukový listí.Odlehčuje-vydrží trocha přihnojí .Takto by se dalo vychytat pro každou kytku-i vzhledem k zimnímu období Bukový listí dávám malinko i do střevíců -podle výskytu .(Prý už malíř Jaromír Seidl popisuje pěstování v bukovém listí u Paph.Maudiae-výsledek nevím spíš to nebude žádný zázrak a ne na dlouho)snad bukovým listím ve stále provlhčených substrátech,v květináčích se časem propustnost a vzdušnost zhoršuje? Znám substrát p.Kláta –je dobrej ale jen pro něho pro jeho domácí podmínky a způsob zálivky-to není jen tak řečeno to je fakt.Tímto si každý musí projít sám a vyhledat substrát pro sebe nejvhodnější pro svoje podmínky –to si myslím je docela kumšt.V pucláku nikdy nedohoníme přírodu i proto se tam cpe kde co -pak se to musí zase sladit se zálivkou .Znám pěstitele kteří dost složení substrátu mění –a to je podle mne to pěstování ,hledět jak kytka roste ,neroste a zkoušet měnit dál –obtížná věc .


čtv 26. črc 2012 7:55:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: