Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:35:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Kolik hnojit? 
Autor Zpráva

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Kolik hnojit?
Ahoj,děkuju za info,tak to teda zkusím,odměrku někde vyštrachám.No a ještě mě čeká výlet do ohrad,měla jsem ho jen malinko na zkoušku do toho cymba... ;)


pon 10. srp 2009 22:37:10
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Kolik hnojit?
Sušený kravinec do zálivkové vody? To snad ne. Na podzim a na jaře sbíraný, přemrzlý, přesušený kravinec se přidává terestritům přímo do substrátu. O konkrétním použití jsem nečetl, ale odhadem tam dám trošku, aby tam něco bylo....nadrobené na kousky....Sušený a přemrzlý je neškodný, nezasmrádne.
Další z jeho použití je příprava již několikrát omletých zákvasů, které se ředí na barvu slabšího čaje(odzkoušeno orchidejáři), ale tento zákvas nelze zaměňovat s práškem rozmíchaným ve vodě. Zákvas je totiž "aktivovaný" roztok živin i biologicky aktivních látek.....jisté jeho nebezpečí je v tom, že může zatéct do paždí listů, kde může způsobit hnití.....ale to jen tam(teoreticky), kde přirozeně neodteče.


úte 11. srp 2009 15:23:36
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Kolik hnojit?
Karlos píše:
Sušený kravinec do zálivkové vody? To snad ne. Na podzim a na jaře sbíraný, přemrzlý, přesušený kravinec se přidává terestritům přímo do substrátu. O konkrétním použití jsem nečetl, ale odhadem tam dám trošku, aby tam něco bylo....nadrobené na kousky....Sušený a přemrzlý je neškodný, nezasmrádne.
Další z jeho použití je příprava již několikrát omletých zákvasů, které se ředí na barvu slabšího čaje(odzkoušeno orchidejáři), ale tento zákvas nelze zaměňovat s práškem rozmíchaným ve vodě. Zákvas je totiž "aktivovaný" roztok živin i biologicky aktivních látek.....jisté jeho nebezpečí je v tom, že může zatéct do paždí listů, kde může způsobit hnití.....ale to jen tam(teoreticky), kde přirozeně neodteče.

Karlos, a proč do zálivkové vody ne ? Nejsem žádný profík, ráda se nechám poučit.


stř 12. srp 2009 0:07:29
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. zář 2009 12:51:14
Příspěvky: 63
Bydliště: Plzeň - sever
Příspěvek Re: Kolik hnojit?
Když si to tak shrnu, vypadá to, že neudělám chybu, když s dávkováním půjdu do 200 uS (pro Phaly)?


stř 09. zář 2009 13:36:24
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Kolik hnojit?
Přesně tak. Já od jara hnojím 200uS v každé zálivce a všechny kytky rostou. Na zimu přejdu na 100uS. Párkrát do roka proplachuju čistou dešťovkou.
hezký den
Pavel


stř 09. zář 2009 15:05:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 11. srp 2009 19:54:50
Příspěvky: 156
Bydliště: Prievidza-Slovensko
Příspěvek Re: Kolik hnojit?
možno budem blbá ,ale radšej sa spýtam-
pavelheger píše:
Přesně tak. Já od jara hnojím 200uS v každé zálivce a všechny kytky rostou. Na zimu přejdu na 100uS. Párkrát do roka proplachuju čistou dešťovkou.
hezký den
Pavel

Chcem sa spýtať,aj ked je to možno zlá otázka Píšete:Parkrát do roka preplachujem čistou daždovou -ako?,jednoducho prelejete daždovú vodu na orchidku? :oops: :oops: odpoviete mi? dakujem-a koľko vody?


sob 14. lis 2009 18:17:52
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Kolik hnojit?
Prostě vezmete,co já vím třeba půl litra vody-děštovky a pořádně propláchnete třeba nad umyvadlem.Až voda okape dáte zpět na místo.Já je proplachuju ve vaně,mám jich víc tak at se s nima pořád netahám z místa na místo.Mám je v coco chipsech atd. tak prolívám až je voda čistá.Tolik za mě. :P


sob 14. lis 2009 18:30:34
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Kolik hnojit?
Ideální je vlahý letní déšť. Kytky vystěhuju ven a nechám je hezky propršet.
Hezký den
Pavel


ned 15. lis 2009 22:28:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. úno 2011 18:22:12
Příspěvky: 154
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: Kolik hnojit?
Já používám tu hnusnou vodu po čištění rybiček. Tak jednou, dvakrát do měsíce. Kaktusy i orchidky si nestěžují. No občas taky trochu crpnu do odstáté vody argo orchidea. Ale to proto, aby si kytky navzájem nezáviděly. :D


sob 12. úno 2011 15:50:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Kolik hnojit?
Překvašením čerstvého trusu se krom jiného pěkně uvolní živiny do roztoku. Uvolňování je dost pomalé, i u zkvašeného to není rychlovka. Nevím, které složky jak rychle. U sušeného to bude trvat dlouho. Navíc tak malé množství. To tam vlastně těch živin bude minimum.


sob 12. úno 2011 21:32:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron