Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 14:43:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
 Biplantol Vital NT 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Já jen k tomu Biplantolu přidám malou trošku do mlýna: Biplantol Vital NT byl údajně vyvinut pro stromy se špatnými kořeny, aby pomáhal obnovit kořenový systém. Takže jistá forma "léčení", ne hnojení. A Biplantol Guano již nějaké hnojivo zřejmě obsahuje, alespoň soudě podle zvýšené vodivosti. To jen drobný laický příspěvek do diskuse. Ale přiznám se, že používám wuxal.


čtv 07. úno 2013 19:34:01
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
No, Míro, on měl ještě třetí pořekadlo. Kdo splete pořadí čekaj ho hrobaři. :mrgreen:
Zdenko to už mi pak hlava vůbec nebere. To by znamenalo směs nějakých stimulátorů a morforegulátorů ... ne dost. Vystříkám to na nějakej keř na zahradě a orchidky & co. budou dostávat ten kravinec.


čtv 07. úno 2013 19:53:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Já fakt ,nevím, jen prodávám, jak jsem koupila. Tahle informace je z knihy Brigitte Goedeové -cituji:
Posilující prostředek pro rostliny: Nejlepší zkušenosti jsem učinila s posilujícím prostředkem původně určeným k tomu, aby zabránil odumírání stromů, ale značně ovlivňujícím růst všech rostlin a také orchidejí. Používá se Biplantol Vital NT. Již po několika týdnech, ale spíš po několika měsících, rostliny zřetelně zesílí. Nové výhony zmohutní a vypadají velmi zdravě. Konec citace


čtv 07. úno 2013 20:22:53
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
já jen přidám text příbalového letáku obou biplantolů - distribuovala ho česká firma, která před lety jako jediná v ČR biplantol dovážela a prodávala


BIPLANTOL vital NT

Homeopatický přípravek pro zvýšení obranyschopnosti rostlin.
Biplantol vital NT obsahuje z 50% Biplantol mykos II, homeopatický přípravek k posílení rostlin před napadenm plísněmi.
Tento přípravek umožňuje nepříznivými okolními vlivy oslabené či jinak stresované rostlině se v krátké době nejen opět zotavit, ale zárověň posiluje její obranyschopnost proti hmyzím škůdcům.
Účinné látky jsou přijímány kořeny i listy.

účinky:
- posiluje, reguluje a aktivuje metabolismus rostliny
- zvyšuje obranyschopnost rostliny před škůdci
- obnovuje zdravou symbiósu mezi rostlinou a půdními organismy
- podporuje obnovu kořenového systému
- zlepšuje kvalitu a strukturu půdy díky aktivaci půdních mikroorganismů
- přípravek nemá vliv na včely a jiný užitečný hmyz
- není jedovatý pro člověka, zvířata, ani rostliny

složení:
Obsahuje všechny pro rostliny důležité látky v homeopatické formě(D6-D200), m.j.
minerály draslík, vápník, železo, hořčík, fosfor, síru a životně důležité stopové prvky bór, mangan, molybden, kobalt, měď, křemík, organické germanium a kyselinu uronovou (rostlinné slizy).

použití:
Dobře promíchaný roztok 2ml (asi 30 kapek) Biplantolu vitaal NT na 1l vody do zálivky.
Aplikujte v době vegetace od jara do podzimu ve 2-4 týdenních intervalech.

vyrábí:
Bioplant Naturverfahren GmbH
D-78467 Konstanz
www.biplantol.de

BIPLANTOL Guano

Homeopatický přípravek zajišťující kvalitní výživu rostlin.
Jedná se o organicko - minerální hnojivo.
Účinné látky jsou přijímány kořeny.

účinky:
- pracuje rychle a udržitelně
- vede k silnému a zdravému růstu
- působí ihned


složení:
6% N
4% P
5% K
Stopové prvky, bór, železo, hořčík, měď, mangan, molybden, křemík, germanium.
45% homeopatické guano

použití:
Biplantol Guano se přidává do zálivky v koncentraci 3 ml na 2 l vody.
Doporučené použití je 1x za 14 dní.

vyrábí:
Bioplant Naturverfahren GmbH
D-78467 Konstanz
www.biplantol.de

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


čtv 07. úno 2013 20:44:24
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Vždyť se nic neděje. Já jsem v těchhle věcech nevěřící Tomáš. Na ránu si raděj sáhnu, obrazně řečeno. Ale účinek budu zkoušet raděj na nějakých běžnějších a levnějších kytkách. Já si jednou koupil bio a homeopatická přípravek na hubení mravenců. A ona vám to byla naředěná jedlá soda. Čili mravenci žrali dál, akorát nekrkali. Už se to neprodává.


čtv 07. úno 2013 20:46:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. úno 2013 12:25:06
Příspěvky: 14
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Dobrý den, já musím říct, že mám s biplantolem dobré zkuženosti, nedávno jsem od sestry dostala uplně zmzačenou orchidejku a zima nezima, začala jsem jí do zálivky přidávat biplantol vilat NT, po 2 měsících má nový list a spoustu nových rašících kořenů. Tak to vypadá, že jí to dělá dobře :)


čtv 07. úno 2013 21:22:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Eva3 píše:
Dobrý den, já musím říct, že mám s biplantolem dobré zkuženosti, nedávno jsem od sestry dostala uplně zmzačenou orchidejku a zima nezima, začala jsem jí do zálivky přidávat biplantol vilat NT, po 2 měsících má nový list a spoustu nových rašících kořenů. Tak to vypadá, že jí to dělá dobře :)

Jisté je jen to, že jí to neškodí.
K Boplamtolu se hodí přísloví-Je to příliš krásné, než aby to byla pravda...

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 07. úno 2013 23:26:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Eva3 píše:
Dobrý den, já musím říct, že mám s biplantolem dobré zkuženosti, nedávno jsem od sestry dostala uplně zmzačenou orchidejku a zima nezima, začala jsem jí do zálivky přidávat biplantol vilat NT, po 2 měsících má nový list a spoustu nových rašících kořenů. Tak to vypadá, že jí to dělá dobře :)

A jste si jistá, že bez biplantolu by se nezachránila? Když rostlina dostane lepší podmínky a péči, je to na ní vidět. Zachraňuji sousedkám pořád nějaké orchidejky a nikdy jsem biplantol nepoužila. Je to v něčem jiném :P


čtv 07. úno 2013 23:30:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
ma-ja píše:
Eva3 píše:
Dobrý den, já musím říct, že mám s biplantolem dobré zkuženosti, nedávno jsem od sestry dostala uplně zmzačenou orchidejku a zima nezima, začala jsem jí do zálivky přidávat biplantol vilat NT, po 2 měsících má nový list a spoustu nových rašících kořenů. Tak to vypadá, že jí to dělá dobře :)

A jste si jistá, že bez biplantolu by se nezachránila? Když rostlina dostane lepší podmínky a péči, je to na ní vidět. Zachraňuji sousedkám pořád nějaké orchidejky a nikdy jsem biplantol nepoužila. Je to v něčem jiném :P

Také to tak vidím 8-). Dealeři Biplantolu z nás nebudou mít radost :roll: .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 07. úno 2013 23:52:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Radku to určitě ne......
Já jsem se zase setkala s p.Lebišem, který je propagátorem a vynálezcem samozavlažovacích truhlíků v Česku.....když jsem řekla a mám to i vyzkoušené,že pelargonie rostou v obyčejných truhlících lépe,tak jsem na to reagovala stejně přece nebude lidem říkat,že totak jde také,aby méně prodal.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Je věc byznysu, jak se tady tomu říká,,,,,z čeho by žili,že?
Když budu prodávat pelargonie a nebudou nakvetlé a napovídám lidem,že jsou modré, uvěří i tomu....to mám odzkoušené. Ale nemám na to žaludek...


pát 08. úno 2013 7:22:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron