Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 10:16:11



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
 Biplantol Vital NT 
Autor Zpráva

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Ale děcka no tak. Jak se říká u nás na Moravě.Nebudem se hádat o, admin sorry, hovnu. Stejně je to planá diskuse. Pokud někdo bude mít dvě stejné rostliny, myslím stejné ve smyslu rozdělené z jedné, tedy i geneticky, a jednu bude hnojit, ve stejných podmínkách, zmíněným biplantolem a druhou třeba tím kravincem, může pak, po roce, dvou, udělat nějaké závěry. Ale takhle ? To je spíš mlácení prázdné slámy. Shodněme se na tom, že každému vyhovuje něco jiného a každý něčemu jinému věří. V našem případě jsou důležité výsledky. Výsledky pěstitelů používajících tradiční způsob hnojení známe. A musím říct, klobouk dolů. Tak ať se pochlubí ti, co používají ona zázračně "otisklá" hnojiva a uvidíme. Třeba se pak jejich používání významě rozšíří. A jinak přeji všem hezký den.


čtv 07. úno 2013 9:10:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
TAK TAKY NĚCO NAPÍŠU :mrgreen:
Já to tak nějak míchám.Začínám kravincem až dojde mám ještě hnojivo z Orchids more NPK20-5-10 a včera jsem si po dlouhý době pořídila Wuxal super NPK 8-8-6.Slepičince jsem měla taky ale na to bacha jsou dost silný . No už jsem to tu říkala co se střevíců týká ve větším množství -největší šok jsem měla u p.Kalouse v jeho skleníku .Kytky(Paph.) má velký krásně narostlý jeden jak druhej…..vedle skleníku má hned zdroj kravinců.Ale nemá druhem pafíčka co má Paphio.Jo ty slepičince –bylo mě to trapný si říci sousedce o h….tak ji to pak po delší správné době říkám paní byla nadšená,že jasně .Moje chyba byla, neřekla jsem kolik.Z chaty kde pěstuje slepice mě přivezla kanystr – a plnej .No to byl dáreček.Samozřejmě U paph.to chce dodržovat známé-nerosteš nic nedostaneš.Rosteš za odměnu dostaneš.Takhle jim to říkám furt.


čtv 07. úno 2013 9:12:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
zahradnik píše:
Ale děcka no tak. Jak se říká u nás na Moravě.Nebudem se hádat o, admin sorry, hovnu. Stejně je to planá diskuse. Pokud někdo bude mít dvě stejné rostliny, myslím stejné ve smyslu rozdělené z jedné, tedy i geneticky, a jednu bude hnojit, ve stejných podmínkách, zmíněným biplantolem a druhou třeba tím kravincem, může pak, po roce, dvou, udělat nějaké závěry. Ale takhle ? To je spíš mlácení prázdné slámy. Shodněme se na tom, že každému vyhovuje něco jiného a každý něčemu jinému věří. V našem případě jsou důležité výsledky. Výsledky pěstitelů používajících tradiční způsob hnojení známe. A musím říct, klobouk dolů. Tak ať se pochlubí ti, co používají ona zázračně "otisklá" hnojiva a uvidíme. Třeba se pak jejich používání významě rozšíří. A jinak přeji všem hezký den.

Myslím,že to není o hádání,ale podělení se svými zkušenostmi a radami, tak to já také beru.....Paphio má také krásné orchideje, jen co jsem slyšela od Hanky,nebyla jsem tak,ale snad se tento rok zadaří.....Hanka, má také pěkné orchideje, je pravda pěstuje jako každý k čemu má větší vztah...ne třea catleye,ale paphiopedila a má je pěkný a o tom to je...ne o hádání, Věra


čtv 07. úno 2013 9:22:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Zahradníku, za těch 33 let jsem zkoušel všechno možné. V té době nějaká moc speciální hnojiva nebyla. Ale zkoušel jsem DAM což byl defakto jen dusík, k tomu bylo to samé draslík a fosfor. Zkoušel jsem to i míchat, pak jsem přidával i tehdy vyráběbnou Mikrolu a před několika lety i cizí hnojiva na přírodní bázi B-CUZ typ A, B, Atazime (enzym) i kombinát, takže mám spoustu těchto věcí odzkoušeno a právě tak, že část byla zalévána tak a druhá onak. Nemohu si pomoct ale kravinec vítězil na celé čáře. Biplantol jsem nezkoušel ale byť homeopatika velice uznávám, tak u rostlin se mi věřit nechce, protože nejde o choroby ale výživu. Homeopatikum v léčbě i tím stopovým množstvím vyvolá reakci těla, které začne vyrábět okamžitě potřebný "lék" protože má vzpomínku ale vždy to jde ruku v ruce s další podpůrnou léčbou ale když to blbě přirovnám nemohu tomu věřit, že by to nahradilo stravu. Už jen představa jak milionkrát naředěná vůně knedlo zelo vepřo dokáže nasytit mně připadá poněkud ulétlá a to samé je v tomto případě, kdy se opravdu jedná defakto o destilku, která viděla 1 kapku hnojiva v 10 000 litrech vody. Nic nežije jen ze vzduchu a všechno potřebuje k životu nějakou výživu, která je buď výkonější nebo méně výkoná s větším množstvím balastu. A HAKI u Kalouse to není jen o kravinci ale hlavně jde do skleníku z chléva, takže plynný čpavek, který se uvolňuje při ustájení zvířat má ve vzduchu a i to ty jeho rostliny podporuje a to přirozenou cestou.


čtv 07. úno 2013 12:05:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Míro ale já s Váma plně souhlasím. I u skalniček upřednostňuji sušený kravinec, tak, jak jsem to mohl pozorovat v horách. A cibuloviny, o těch ani nemluvím. A celkově epifyty reagují velice příznivě na hnojení tímhle způsobem. A už jsem psal, že jsem biplantol dostal jako dárek k nákupu a tak jsem chtěl vědět o co vlastně jde, protože nijak nevoněl, nechutnal, nesmrděl, což u mě vyvolalo minimálně pochyby.


čtv 07. úno 2013 12:19:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Věra píše:
Hanka, má také pěkné orchideje, je pravda pěstuje jako každý k čemu má větší vztah...

Já jenom ,že tohle ustát aby to fungovalo stále je strašně zavazující .A vůbec nevím kam to dál povede,ale jsem zvědavá jak to bude třeba za 10let.Jen je škoda že jsem z kytkama nezačala dřív.
Míra píše:
A HAKI u Kalouse to není jen o kravinci ale hlavně jde do skleníku z chléva, takže plynný čpavek, který se uvolňuje při ustájení zvířat má ve vzduchu a i to ty jeho rostliny podporuje a to přirozenou cestou.

To se pamatuju že říkal.Nenapodobím leda .... :mrgreen:
zahradnik píše:
že jsem biplantol dostal jako dárek k nákupu a tak jsem chtěl vědět o co vlastně jde, protože nijak nevoněl, nechutnal, nesmrděl, což u mě vyvolalo minimálně pochyby.

Ono neškodí si některý věci zopakovat.Ale jak říkáte o tom ochutnávání.Dcera si kupovala psa.A jak jsme seděli a kecali u chovatele bylo hrozný vedro-nalil nám víno.Jo pak asi nevěděl co dál tak nám na talířku přinesl různý psí granule.A říká-ochutnejte to každý chovatel musí.Br ….ale tak nás zblbnul ,že jsme jeden kousek každý ochutnal-fakt.Tenkrát mě překvapilo –bylo to dost slaný.


čtv 07. úno 2013 13:48:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Haki já standardně čuchám. Až když nic necítím, tak lehce líznu. Pochopitelně musí člověk vědět co. Nás k tomu vedl chemikář na základce, jehož krédem bylo, že čím více smyslů zapojíme do poznávacího procesu, tím k přesnějšímu závěru dojdeme.


čtv 07. úno 2013 14:07:14
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
zahradnik píše:
Haki já standardně čuchám. Až když nic necítím, tak lehce líznu. Pochopitelně musí člověk vědět co. Nás k tomu vedl chemikář na základce, jehož krédem bylo, že čím více smyslů zapojíme do poznávacího procesu, tím k přesnějšímu závěru dojdeme.

Kolika let se chemikář dožil ? :lol: :lol: :lol: Takovej kyanovodík ochutnat no to by bylo zapojení smyslů poslední. Prý člověk má pár minut života když ucítí vůni hořkých mandlí alespoň to říkají u výrobce, kam jezdím a smějí se když jsem říkal ucítím a mizím. :P A není to jediné. U chemie bych si lízání sakra odpustil nejde-li o potravinářskou. Ale sranda musí bejt.


čtv 07. úno 2013 14:24:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Furt je živej. Dalším jeho kredem bylo nejdřív mysli a až potom konej.


čtv 07. úno 2013 14:28:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
No tak toto je zlatá rada na rozdíl od první. :P


čtv 07. úno 2013 15:16:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: