Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 15:58:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
 Biplantol Vital NT 
Autor Zpráva

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Kravský se dle orchidejářské literatury považuje za nej.


stř 06. úno 2013 22:57:07
Profil ICQ

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Marťane to je pravda. Ale kde vzít ? Holubi a okrasné ptactvo krmené směsí asi nedá tu požadovanou kvalitu.


čtv 07. úno 2013 0:04:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
wiolan píše:
Paphio píše:
Mnozí lidé věří na aromaterapii, homeopatii a další nesmysly. Proč tedy na této víře nevydělat? Před pár lety se objevily na trhu i knihy o urinoterapii. Pár bláznů této středověké pověře věří, snad to někdo zkusí u kytek, bylo by to lacinější. Nebo zkusit mumio? Sušená hovínka od horských myší by mohla dělat zázraky....

já se rozhodně nechci pouštět do diskuse zda homeopatikum něco kytce dává nebo ne. Nejsem chemik.
Ale jedno vím jistě, já homeopatii neodsuzuji. Mám na sobě vyzkoušeno osobně. Měla jsem velmi nepříjemný a velmi vleklý zdravotní problém, který trval téměř osm let. Podávalo si mě několik lékařů, vyzkoušeli na mě i nemožné. Ze zoufalství jsem se objednala k homeopatovi a teprve léky od něj mi pomohly, věřte mi to nebo ne

Já homeopatii jako léčbě také věřím, ale ne jako výživě. Biplantol mi připomíná "jitrnici jakou svět ještě neviděl" z pohádky Dařbuján a Pandrhola :lol: .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 07. úno 2013 0:43:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
marťan píše:
to zahradník--kompostování (které my musíme dělat) je hlavně proto,abychom se zbavili plevelů.Což asi u orchidejí problém nebude,takže se to tak určitě dá... ;)
A co kuřince,holubince... :?: Nikdo nepoužívá... :?: Považuji je za daleko přirozenější hnojivo pro orchideje,než kravský(ovčí,koňský) hnůj -viz můj předchozí příspěvek
A nejen já... :lol:

Zdravím Vás, osobně jsem jsem zkoušela holubince,ale žádný znatelný výsledek jsem nezaznamenala. Jinak ti co používají kravinec mají orchideje jedna báseň. Nechci se opakovat: Haki, Míra, Vláďa Kalous........i když vy jste z hor měl by jste na tom být stejně, protože zase kravinec z kravína u Mladé Boleslavi je o něčem jiném,ale měřím.......Věra


čtv 07. úno 2013 7:31:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Kdysi jsem spálil orchideje vlaštovřím trusem. Kravinec bych dal leda tak pro Cymbidia, Stanhopeje , Coryanthes a obecně pro silně rostoucí druhy. Papuče mám pěkné i bez kravince. Ale nebudu se hádat, o h***o jde.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 07. úno 2013 8:43:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Paphio píše:
Kdysi jsem spálil orchideje vlaštovřím trusem. Kravinec bych dal leda tak pro Cymbidia, Stanhopeje , Coryanthes a obecně pro silně rostoucí druhy. Papuče mám pěkné i bez kravince. Ale nebudu se hádat, o h***o jde.

Paphio, ty já hnojím málo jen některým dodávám vápenec......ale drcený sušený kravinec přidávám i k pelargoniím. Věra


čtv 07. úno 2013 8:49:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Paphio píše:
Jak praví Bible: Víra Tvá Tě uzdravila...

Tak tady jste pane kolego pro Vás na příliš tenkém ledě.


čtv 07. úno 2013 8:59:45
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
marťan píše:
zahradníku,máme na polních hnojištích několik vagónů proleželého kravského hnoje (čerstvý by náš agronom na POLE nevyvezl,ani kdyby měl kvůli tomu umřít,a to steleme slámou)... :roll:
Jediné,co se dá použít okamžitě,je hnůj ovčí,neboť ten má úplně jiný charakter ( bobky) a navíc jsou ovce chovány na hluboké podestýlce... ;)
Koňský hnůj je rovněž dobře použitelný-koně nemají předžaludky,a tráví lignin ve slepém střevě,na rozdíl od krav...:)
Hnůj je u nás také za kafe-jak mne inspirovala Haki... 8-)
P.S...Karlosi,možná Vám to uniklo-ale psal jsem,že 1 ml Biplantol (guano) udělá v litru RO vody vodivost cca 200 uS... 8-)

No nevím ale koňský hnůj pálí jako čert na rozdíl od kravského. Koňský se vesměs používá na rozjezd pařenišť, kde dobře topí ale kravský má daleko lepší účinky a to řekne každý zahradník. Jinak po čerstvém kravinci lépe nasazují na květ.


čtv 07. úno 2013 9:03:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
marťan píše:
to zahradník--kompostování (které my musíme dělat) je hlavně proto,abychom se zbavili plevelů.Což asi u orchidejí problém nebude,takže se to tak určitě dá... ;)
A co kuřince,holubince... :?: Nikdo nepoužívá... :?: Považuji je za daleko přirozenější hnojivo pro orchideje,než kravský(ovčí,koňský) hnůj -viz můj předchozí příspěvek
A nejen já... :lol:

Jak jsem psal výše, slepičáky používám ale až od srpna a překvašené. Pálí stejně jako koňský hnůj.


čtv 07. úno 2013 9:05:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Biplantol Vital NT
Míra píše:
marťan píše:
to zahradník--kompostování (které my musíme dělat) je hlavně proto,abychom se zbavili plevelů.Což asi u orchidejí problém nebude,takže se to tak určitě dá... ;)
A co kuřince,holubince... :?: Nikdo nepoužívá... :?: Považuji je za daleko přirozenější hnojivo pro orchideje,než kravský(ovčí,koňský) hnůj -viz můj předchozí příspěvek
A nejen já... :lol:

Jak jsem psal výše, slepičáky používám ale až od srpna a překvašené. Pálí stejně jako koňský hnůj.

Míro, ty necháváme taky překvasit, to jsi viděl myslím sám ty sudy......ale kravinci věřím......to jsou chlapi, kteří to mají léta odzkoušené a nám méně zkušeným ty rady předávají, ještě jednou díky.....Věra


čtv 07. úno 2013 9:08:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 257 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: