Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 28. dub 2024 14:01:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
 Komerčně prodávaná hnojiva 
Autor Zpráva

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Používám starý osvědčený Vegaflor. ;)


úte 02. úno 2016 18:36:12
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Od vegafloru jsem už dávno upustil. Hrozně nahnojuje a listy jsou pak nepřirozeně velké, pahlízy úzké.
Ve skleníku to jde, ale v horších světelných podmínkách se to dost projeví a kytky jsou vytažené, i výpar pak bude zřejmě vyšší.
Orchidejář by měl usilovat o co nejmenší listy a co největší a nejširší pahlízy. V tomto směru se hodí spíše hnojiva s vyváženým poměrem N P K, nebo vyšším podílem draslíku, jako je kristalon plod a květ. Tím se dá hnojit celou veg. sezónu. Od konce léta lze použít kristalon podzim, kterým se dá přihnojovat i v zimě, bez nějakých problémů s růstovou periodicitou. Příliš dusíku totiž může zapříčinit růst nových výhonů v nevhodnou dobu a snížit tak květuschopnost, nemluvě o vytažených pletivech.


úte 02. úno 2016 19:43:09
Profil ICQ

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Tak já jsem s ním velmi spokojená a v žádném případě nemám nepřirozeně velké listy a úzké pahlízy.Vegaflor jim všem svědčí a to i když jsem je měla všechny namačkané na parapetu.. ;)


úte 02. úno 2016 20:41:26
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Hanka: to byste musela zkusit i jiná hnojiva a porovnat. Vegaflor používám na zeleninu, ok. rostliny, ale u orchidejí jsem skutečně zaznamenal, že to nařeďuje pletiva. OK, phalaenopsisy jo, ale u choulostivějšch skupin, nebo u druhů s výraznou poriodicitou růstu mohou být problémy. Koneckonců, na parapetu není tvorba biomasy to hlavní.


úte 02. úno 2016 21:42:06
Profil ICQ

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Ale já jich zkoušela víc a zůstala právě u výše jmenovaného ;)


stř 03. úno 2016 13:35:22
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
tak ted jste mně dostali..které orchidky lze přihnojovat v zimě? Jinak používám na list Wuxal super a do namáčecí lázně žížalí čaj,na jaře Kristalon start


stř 03. úno 2016 15:39:38
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Hanka: nejspíš proto, že Vám velké přírůstky vyhovují.... Méně je ale často více!
Když jsem přihnojoval llie vegaflorem(na list), rostlo to parádně, ale stonky měly tendenci se klátit. S kristalony jsem tento problém nezaznamenal. Neplatí to u všech odrůd a typů. Na vegaflor kytky reagují opravdu rychle a v tom je ten problém.
Ani: Přes zimu se dá přihnojovat téměř vše, ale je potřeba přihlédnout na počasí a fázi růstu. Nehnojit zbytečně během tmavých dnů a td. Mají-li např. dendrobia odpočinek, je zbytečné je hnojit. Koncentrace by měla být samozřejmě nižší, max poloviční, postačí čtvrtinová a z hnojiv lze doporučit pouze ty s nejnižším obsahem dusíku, za to s vysokou dávkou K a P. V zahrádkářských prodjnách nabízí kristalon podzim. Ten je vhodné požívat již od srpna, ale klidně až do jara, další alternativou je třeba kristalon jahoda ten má 12-12-36. Koncem léta nabývají na objemu pahlízy mnoha druhů dendrobií z monzumových oblastí, cymbídií a td. a vyšší dávky K podporují jejich tloustnutí. Samozřemě za dostatku světla.
Myslím že nemá smysl hnojit v prosinci až únoru více jak jednou za měsíc. Teplomilnější druhy vegetující celoročně, jako phalaenpsisy určitě hnojit lze, ale raději opatrně. Trochu to co jsem napsal zabiju faktem, že jsou úspěšní pěstitelé, kteří nehnojí skoro vůbec, ale říká se, že doplńková výživa pomáhá rostlinám vyrovnat se s nedokonalými podmínkami.


stř 03. úno 2016 16:40:22
Profil ICQ

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Děkuji za odpověď.Hledala jsem hnojivo s vyšším obsahem P ,ale nic použitelného bez rizika mně nenapadá


stř 03. úno 2016 18:40:07
Profil

Registrován: ned 08. zář 2013 7:09:31
Příspěvky: 101
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Pokud vám jde vysloveně o P, tak lze s úspěchem použít čistý superfosfát. Jinak Kristalon Gold a Muškát mají vysoce využitelný P ve formě polyfosfátu a navíc v chelátové vazbě, už jsem to tu jednou psal.


stř 03. úno 2016 18:46:22
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Ještě by tu byl kristalon žlutý, ale ten se zřejmě nedá sehnat v malém balení.
N–P–K (13-40-13 )


stř 03. úno 2016 21:01:47
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: