Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 19:27:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další
 Komerčně prodávaná hnojiva 
Autor Zpráva

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Podařilo se mi koupit hn.,, Univerzální výživa a regenerace" od AgroBio mimo st. prvky je tam poměr NPK 20 -20 -20.je vhodné použít 1/2 dávku jako u jiných hnojiv(Wuxal super,nebo Kristalon) ?Nemám konduktometr a ani to s tím neumím..:(


čtv 11. úno 2016 8:54:50
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Ani, určitě bych dala poloviční dávku. A pokud máš kohoutkovou vodu, tak možná i míň


čtv 11. úno 2016 15:12:07
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Děkuji,Zdeni,dám půl dávky..no a vodu si vozím deštovou ze zahrádky celoročně


čtv 11. úno 2016 19:53:29
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Tak to je super :-)


čtv 11. úno 2016 20:12:39
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
no já jsem měla obavy z té vyšší hodnoty NPK ve směsi,wuxal je méně koncentrovaný


čtv 11. úno 2016 20:18:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Karlos píše:
Haki, koukám se snaží, ale ještě nevykvetl :twisted: Mě ty tvoje pafíky připadaj celkově skoro všecky takové jako nažloutlé. Si říkám jestli tam nemáš nějaký výživový problém. Nebo že by ty ledky?:-) Snad ne.




Rozumím.Nevím co je pafíčko za potvoru(druryi) stát se může cokoliv. Nedávno mě poslal známý fotku svého Paph.armeniacum už z docela dlouhou stopkou na konci byl uschlý květ- to by člověk brečel.

K tomu hnojení. Taky mám takový pocit. Že je něco špatně. Koupím tmavě zelenou kytku a u mě dost vybledne.
Popíšu co jim dávám . Začínám únorem.V zimě vůbec nehnojím. No asi s těma ledkama jsem mohla hnojit trochu i v zimě-není odzkoušeno.
Tedy únor wuxal super měla jsem i wuxal calcium, KristalonNPK 19-6-20 mám kytky 1:1 coco chips+ piniovou kůru -proto se snažím ;) pravidelně střídat zálivku s dolomitickým vápencem(35% MgCO3) na střídání mám vypracovaný svůj postup . Takže střídám hnojivo ,dolomit , čistá deštovka.
Od r.2014 přidávám SUPERthrive -co jsem přesazovala paph. mají lepší kořeny ,snad to bylo po těchto hormonech a vitamínech. Zezelenání listů se moc nekonalo. Od července střídám s Kristalon NPK 6-12-36.Jasně, že se řídím-zdravá kytka a špatně rostoucí .Do těch100-150µS u rostoucích jdu- jinak méně nebo nic.
Voda je deštová a RO.Studna, voda z vodovodního řádu nikdy nebyla použita.
Posílám současný stav -foto už nepřisvětluji. Jak byly ty výkyvy tepla paph. jsem přemístila na obvyklé sezónní místo do rohu, kde je méně světla , nahoře jsou dvě větrací okna. To se mě zdá jako dobrý místo. Když je ještě větší stoupání teplot paph.jdou na dlažbu. Sice tam pak není k hnutí ale 30°C tam nikdy nemají .

Tak tahle no koukni na to.


Přílohy:
Poznámka: současné foto
pafíčka.jpg
pafíčka.jpg [ 193.73 KiB | Zobrazeno 3737 krát ]
úte 12. dub 2016 7:41:24
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 05. led 2011 17:30:40
Příspěvky: 143
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Je přece staré dobré pořekadlo.Čím víc se s ho..em člověk maže,tím víc smrdí! Ale taky platí všeho s mírou!Do orchidejí se pletu přes 40 let,za ta léta jsem došel k tomu poznání,že všechno má svůj čas,nic nelze uspěchat.Koupené rostliny jsou často přehnojené,vyhnané všemi možnými podpůrnými vymoženostmi a doma potom strádají,nebo pěstitel v dobré míře jim dopřeje hnojiva dostatek,což vede k tomu,že rostliny jsou citlivé.Souhlasím s Paphiem,Mírou,Radzakem.Všechno má svůj čas,chce to trpělivost.Já třeba hnojím minimálně,neřeším dusík hořčík fosfor a já nevím co.Rostliny v přírodě hnojí kdo? A jsou přirozené,ovšem ty střevíce u Haki.....?


úte 12. dub 2016 8:50:09
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Nevím jestli máte úplně ve všem pravdu Petře48 -třeba jo... nemám zkušenost .Myslíte že to přeháním z hnojením u Paph.? Z µS nebo druhem . Právě proto, že si taky myslím ,že to není úplně v pořádku s mojí „přirozeností „tak to veřejně ukazuju. A jak hnojíte(čím konkrétně) střevíce jestli to můžete říci abych si z toho něco vzala. Nestačí mě tahle věta-
Petr48 píše:
Rostliny v přírodě hnojí kdo? A jsou přirozené,ovšem ty střevíce u Haki.....?

omlouvám se. Určitě děkuji za Váš názor ,který může mít váhu zkušenosti.


úte 12. dub 2016 9:18:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Asi bude lepší bavit se konkrétně.
Moje nejžlutější kousky v té poličce namátkově jsou -Paph insigne , esquirolei ,druryi,  charlesworthii , spicerianum,  tranlienianum ,henryanum, tigrinum, hirsutissimum ,fairrieanum .
Budu ráda za názor i ostatních jde přece o moje kytky :) uznávám některý je i "vošajzlík" si vůbec pořizovat.


úte 12. dub 2016 9:49:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Příloha:
Mexiko 9.184.jpg
Mexiko 9.184.jpg [ 178.29 KiB | Zobrazeno 3683 krát ]
Příloha:
Mexiko 9.219.jpg
Mexiko 9.219.jpg [ 173.72 KiB | Zobrazeno 3683 krát ]
HAKI: Těžko se to nějak posuzuje, ale připadají mi také docela dost žlutá. Jestli je zdroj zimního přisvětlování v prostředku toho Pafíčkária tak by to třeba mohlo být tím zdrojem případně intenzitou nebo složením světla. Nějak mi totiž připadá, že žluté jsou nejvíce rostliny nacházející se ve středové části a směrem dále od středu to ustupuje. Hnojení již v únoru mi připadá také dost brzy, ale pokud jsou rostliny v růstu tak možná ne.
V přírodě se hnojí také a někdy dost vydatně(ptáci, zvěř ap.) :P Posílám pár ukázek toho jak to rostlinám v přírodě nevadí. Ve sbírce bych to ale nezkoušel už kvůli zápachu :lol: :lol:


úte 12. dub 2016 13:20:46
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: