Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 17:55:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další
 Komerčně prodávaná hnojiva 
Autor Zpráva

Registrován: úte 26. bře 2013 17:58:12
Příspěvky: 1268
Bydliště: Kolomuty
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
HAKI píše:
Asi bude lepší bavit se konkrétně.
Moje nejžlutější kousky v té poličce namátkově jsou -Paph insigne , esquirolei ,druryi,  charlesworthii , spicerianum,  tranlienianum ,henryanum, tigrinum, hirsutissimum ,fairrieanum .
Budu ráda za názor i ostatních jde přece o moje kytky :) uznávám některý je i "vošajzlík" si vůbec pořizovat.

Tedy dalo mi docela práci , přijít na to, co tím vošajzlíkem máš na mysli, asi to bude Hradecká varianta. U nás se říká VOŠAJSTLICH. Jistě nějaký germanismus. :mrgreen:


úte 12. dub 2016 15:48:18
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
JJ, je to poněkud riskantní, tak něco to znamená


úte 12. dub 2016 16:39:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Miloš. Ježiši to ten kaktus snad ani nemůže přežít takovou dardu ale fotka super.
Ty žlutější pafíčka je to možný ,ale jsou už jinak seřazený. Já je stěhuji skoro po celé zz podle ročního období. No třeba se dozvím od Karlose něco víc nebo od Petra48 ;) . Ten únor to je akorát v zz -řídí se to délkou dne a přibývajícím světlem.
Zdenka píše:
JJ, je to poněkud riskantní, tak něco to znamená

Přesně tak. :)


úte 12. dub 2016 19:30:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Haki: Na téhle lokalitě dokonce i pravidelně stanujeme. Lejna se odkopou a kaktusy jsou ploché, zároveň s povrchem a trny karimatku nepropíchnou. Takže musí vydržet i to, že se na nich celou noc válíme :P . Jinde na lokalitách jsou kozí bobky a orchideje na stromech pokálí zase ptáci- takže nějaká výživa je i v přírodě :P
Hnojit ve sbírce se ale snažím opatrně, protože si říkám že ta dešťovka tady v Praze je vlastně už ředěné hnojivo. Prach který se spláchne ze střechy obsahuje asi všechno včetně i toho ptačího trusu.


úte 12. dub 2016 20:02:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Petr48 píše:
Do orchidejí se pletu přes 40 let,za ta léta jsem došel k tomu poznání,že všechno má svůj čas,nic nelze uspěchat.




Petr48- třeba nemáte čas proto neodpovídáte. A já mám pro Vás ještě jednu otázku.

Při ranním zalévání koukám na jednu věc kterou Vám popíši.
Paph.emersonii (pod tímto názvem koupen 26.9.2011-název neověřen) Nevím -třeba pafíčko taky máte. Tahle kytka roste zvláštně severozápadní Ćína na skalních vápenatých svazích ,v zimě nejjasnější sezona. Doporučený růst v ranním přímém světle. To ale já moc v zimě nemá ve své zz .Proto přisvětluju .Domovina 16-21 tisíc luxů. Připouštím její výskyt 460-700m by zřejmě vyžadoval trochu teplejší pěstování než má u mě.
Pafíčko neukazuju pro pěstitelský úspěch(ani náááhodou) od r.2011 nic moc. Ale na fotce máte jednu věc. Spodní list se mění od středu růžice- zelená. Prostě reaguje.
Otázka -co si o tom myslíte?Jestli máte čas odpovězte prosím.


Přílohy:
Poznámka: Paphiopedilum emersonii
Paphiopedilum emersonii.jpg
Paphiopedilum emersonii.jpg [ 198.06 KiB | Zobrazeno 3459 krát ]
pát 15. dub 2016 8:37:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 05. led 2011 17:30:40
Příspěvky: 143
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Tak tato fotografie asi napovídá,že to zežloutnutí listů asi způsobilo osvětlování ledkami.Připadá mi to jako by ten menší lístek vrhal stín na ten spodní,proto je od středu zelenější.Nebo se mýlím?Jo a hnojím minimálně Wuxalem.


pát 15. dub 2016 8:48:22
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Netuším třeba jsou to ty ledky.Přímo pod světlem byl Paph.charlesworthii (prý taky chce dost světla v zimě i na jaře aby vykvetl) na stejný úrovni se připeklo jedno bulbo. Paph.charlesworthii nic jen trošku zežloutl. Já to zkouším prostě no ..jestli něco pokvete to jsem teda zvědavá. Děkuju za odpověď nedá mě to střevícům teda moc nedopřáváte :) .Jo ten stín -ne ne je to přesně takto .A třeba list zezelená a pak vysílením upadne.


pát 15. dub 2016 9:01:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 05. led 2011 17:30:40
Příspěvky: 143
Bydliště: Žamberk
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
No jestli kytkám moc nedopřávám nevím,líbí se jim to,to já raději dopřeji sobě!


pát 15. dub 2016 9:13:44
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Haki: já už ty žlutý kytky sleduju dluho. Tady se jedná, jak píše Záruba tutově o nějaký problém. Ono obecné tvrzení se vztahuje k barvě žlutozelné, nebo světle zelené, jako je třeba jablko granny smith. Neplatí to o zelenožluté, nebo žluté! Takové ty temně zelené, přehnojené prý méně kvetou, OK, ale tady je to fakt něco jiného.
Může to být podvyživené, přesvětlené ledkami, ale já si osobně myslím, že problém bude v substrátu, či hnojení.


stř 27. dub 2016 15:43:15
Profil ICQ

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 405
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Haki, změřte pH substrátu. Pokud je přes 7.5 , je to špatně. Většina hnojiv alkalizuje, protože obsahuje samé dusičnany, piniovka samotná má za 1-2 měsíce pH přes 7 a vy ještě dodáváte mletý vápenec. Také bych podezříval nedostatek draslíku, při nevhodném pH špatně fungují kořeny. Další příznak chybění K jsou nepravidelné velké skvrny na dlouho zežloutlých listech, ale neviděl jsem to na Paphiích.


stř 27. dub 2016 20:42:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: