Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 18:36:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další
 Komerčně prodávaná hnojiva 
Autor Zpráva

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 405
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Chyba, popis hnojiva je od Zdenky. Slušné hnojivo by mělo mít víc draslíku o 20-50% než dusíku. Koukal jsem na obsahy prvků ve víc rostlinách a je to pravidlo. Moje zkušenost s epifyty je stejná.


čtv 21. črc 2016 23:36:48
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
mácha píše:
Chyba, popis hnojiva je od Zdenky. Slušné hnojivo by mělo mít víc draslíku o 20-50% než dusíku. Koukal jsem na obsahy prvků ve víc rostlinách a je to pravidlo. Moje zkušenost s epifyty je stejná.

Ten můj popis byla reakce na Jana50. To byly hodnoty, které udával výrobce, ale nic bližšího tam nebylo.


pát 22. črc 2016 8:58:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Sehnat vápencovou drť nebyl problém mám hřbitov skoro za rohem největší chudinky přesadím , ostatním jsem posypala substrát. Budu to pozorovat. Tak dík. Uvidíme.Oni se tam vlastně u mě přiživují ještě ty kapradiny.


Pane Mácha ještě ukážu Paph.emersonii už tady fotka byla z 28.4. download/file.php?id=21488&mode=view
Není to stín-fakt to takhle vypadá. Spodní list postupně zelená co to je za úkaz nevím -já bych si tak přála aby ty kytky mluvily.


Přílohy:
Paph.emersonii-.jpg
Paph.emersonii-.jpg [ 194.63 KiB | Zobrazeno 3248 krát ]
vápencovou drť.jpg
vápencovou drť.jpg [ 197.93 KiB | Zobrazeno 3246 krát ]
pát 22. črc 2016 9:48:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
HAKI píše:
Sehnat vápencovou drť nebyl problém mám hřbitov skoro za rohem největší chudinky přesadím , ostatním jsem posypala substrát. Budu to pozorovat. Tak dík. Uvidíme.Oni se tam vlastně u mě přiživují ještě ty kapradiny.


Pane Mácha ještě ukážu Paph.emersonii už tady fotka byla z 28.4. download/file.php?id=21488&mode=view
Není to stín-fakt to takhle vypadá. Spodní list postupně zelená co to je za úkaz nevím -já bych si tak přála aby ty kytky mluvily.

Já mám sice hřbitov vedle,ale moc mi to nepomůže..... :D :D :D :D


pát 22. črc 2016 10:59:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 405
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Postupně zelenají listy většinou při zlepšení pH nebo po nedostatku železa a obnovené dodávce.


sob 23. črc 2016 22:36:43
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 405
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Postupně zelenají listy většinou při zlepšení pH nebo po nedostatku železa a obnovené dodávce. Je možné že jste přihnojila hnojivem s dusičnanem vápenatým a pH stouplo. Já si hnojiva míchám, takže vím, na čem jsem, mám okyselující a alkalizující, jenže je to občas jako na houpačce. Ale když dělám novou kůru, hnojím ji Kristalonem plod a květ a nastavuju na asi 5.3 draselným louhem, s borovicí se to chová jakž takž rozumně aspoň půl roku. Stále rostoucí druhy reagují za pár týdnů. Jenže Paphia nevedu, měření o nich mám od dr Vlasáka. pH kontroluju, když se mě kytka nelíbí, jinak bych potřeboval laborantku na plný úvazek.


sob 23. črc 2016 23:10:49
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
mácha píše:
Postupně zelenají listy většinou při zlepšení pH nebo po nedostatku železa a obnovené dodávce. Je možné že jste přihnojila hnojivem s dusičnanem vápenatým a pH stouplo. Já si hnojiva míchám, takže vím, na čem jsem, mám okyselující a alkalizující, jenže je to občas jako na houpačce. Ale když dělám novou kůru, hnojím ji Kristalonem plod a květ a nastavuju na asi 5.3 draselným louhem, s borovicí se to chová jakž takž rozumně aspoň půl roku. Stále rostoucí druhy reagují za pár týdnů. Jenže Paphia nevedu, měření o nich mám od dr Vlasáka. pH kontroluju, když se mě kytka nelíbí, jinak bych potřeboval laborantku na plný úvazek.

no to je mazec..chemie byla moje slabá stránka,ale naštěstí se vcelku kytkám daří :?


ned 24. črc 2016 8:09:56
Profil

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 405
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Moc si z nedostatku chemie nedělejte, substrát, voda a mikroorganizmy s pH a složením prvků pěkně cvičí. Když víc pohnojíte čistou piniovku, máte za dva týdny pH přes 7 a na té kůře uvidíte několikamilimetrové shluky rosolu- ejhle houba. Za další dva týdny vyrostou v některých květináčích houbičky a takový substrát bude mít nadbytek dusíku ať s ním budete dělat cokoliv. Když máte kliku a kytky jdou tak nic neměňte. Zázračné recepty neexistují, stačí jinak zalévat a poměry v substrátu se můžou zásadně změnit. Podstatné je kytky pozorovat a pamatovat si co jste s nimi dělali. Vidět jsou hlavně hrubé závady a i ty je potřeba nakoukat. Třeba nedostatek draslíku dělá zvlněné kraje přírůstků listů u Phalů, ovšem dlouhodobá mírná podvýživa zpomalí růst a staré listy žloutnou, flekatí a přitom neodpadávají. To samé způsobí u Catleyí listy přeložené napůl a na Miltoniích se dělá harmonika. No a takovou Miltonii přihnojíte draslíkem a ono nic- Miltonie má veliký skladovací prostor v pahlízách, kořeny vyrostou a fungují hlavně po dokončení růstu pahlízy a vaše přihnojení bude vidět až za rok. Prostor na učení je celý život.


ned 24. črc 2016 16:17:33
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
máte pravdu..je to hlavně o pozorování


ned 24. črc 2016 19:51:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Pane Mácha tak konečně mám jinou barvu výluhu ha ha ale jestli to není zase moc. Psal jste 3 lčičky vápence do substrátu do většího květináče. Tohle je výluh z menších květináčku kde jsem nepřesazovala ale povrch jsem posypala dost vápencovou drtí. Mám to nechat nebo mám ty šutříky raději odebrat. Co myslíte?


Přílohy:
Poznámka: PRVNÍ MĚŘENÍ PO NASYPÁNÍ NA SUBSTRÁT
VÝLUH.jpg
VÝLUH.jpg [ 195.07 KiB | Zobrazeno 3126 krát ]
Paph..jpg
Paph..jpg [ 198.86 KiB | Zobrazeno 3126 krát ]
úte 26. črc 2016 10:09:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: