Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:44:59



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další
 Komerčně prodávaná hnojiva 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
zaruba: Poněkud se nám to zvrtlo, snad se ještě pohybujeme ve správném vláknu a nebudeme adminem peskováni. Souhlasím s Vámi, že kytku lze přelít kdykoliv. V zimě je ale ta pravděpodobnost samozřejmě daleko větší o ataku kdejakých houbových chorob ani nemluvě. Voda by v tom mohla hrát zásadní roli, stává se mi to u kytek v květináčích u těch vyvázaných je vše OK.Ten problém bude určitě kombinací více faktorů najednou a říci zde, že znám jádro problému a vím jak ho řešit si tedy netroufám. Bude to ještě běh na dlouhou trať a taky trochu o štěstí. Nejhorší je na tom, že když si člověk myslí, že už něco ví, tak mu kytka dokáže, že ví prd. Je to o tom, co zde píšete. Kytky pozorovat a dávat si věci dohromady. Samozřejmě, že pokud pěstuji orchideje v bytě a mám s nimi stálý kontakt, je to nejspíš výhodou. Taky to tak ale nemusí být docela, když máte něco na očích stále, pak se dá mnohé přehlédnout. Spoustu věcí vidím kolikrát lépe, když jsem třeba čtrnáct dní mimo a pak se vrátím domů.


ned 12. srp 2018 19:51:56
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
vizir: S vlákny mám občas problém, přiznávám. Na druhou stranu je zázrak že se na tomto fóru řeší ještě něco ohledně pěstování orchidejí. Lidé asi nemají čas na záliby a tak je tu stále méně členů, kteří by se dokázali k dané problematice vyjádřit.

Myslím, že je výhoda pokud má pěstitel pouze tolik rostlin aby se jim mohl věnovat individuálně. Mimo jiné má také větší šanci objevit včas nějaké onemocnění. Jinak s tím co píšete souhlas. Abych to ještě vrátil k tomu hnojení. Nedokáži zjistit který druh je větším žroutem nějakého prvku výživy oproti jinému jak psal Paphio. Jedině snad z usušení listů daného druhu a rozboru pletiv. Stejně bych ale neměl čas na to, abych míchal hnojiva pro každý druh individuálně, takže by to pro mne nemělo žádný smysl. Odhadnout dokáži pouze to, že řidší pletiva asi budou potřebovat více dusíku než ta tuhá, hustá.
Živiny ze substrátu nechávám vyplavovat tak 1x ročně když zrovna chytnu nějaký déšť a vím že to nebudou kroupy.


pon 13. srp 2018 7:37:54
Profil

Registrován: sob 25. lis 2017 6:36:13
Příspěvky: 376
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Na Focus orchid bacha, dávkovat raději míň, než je v návodu. Před asi 3 lety jsem zkoušel Focus a moje Vandy měly s ním problém, začaly tmavnout kořeny, tak jsem se vrátil k Biplantol guano a Vital NT a je vše OK


pon 13. srp 2018 10:55:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Vloni jsem koupil od jedné paní P. lawrenceanum a primulinum z parapetu v neobvykle dobrém stavu, a paní hnojila také Bioplantolem. Samožřejmě velmi málo. tak 2x za měsíc. Papuče zvláště nemají rády přehnojení.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 13. srp 2018 12:38:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 25. lis 2017 6:36:13
Příspěvky: 376
Bydliště: Ostrava - Hrabůvka
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
U mně, díky mému zaměstnání, týden trvá 6 dnů. Tak to vychází v období růstu, že jednou za 12 dní hnojím Vitalem NT a za dalších 12 dní Guanem. V období klidu jednou za 24 dní Vital NT, guano nepoužívám vůbec


pon 13. srp 2018 14:19:02
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Gabin píše:
Na Focus orchid bacha, dávkovat raději míň, než je v návodu. Před asi 3 lety jsem zkoušel Focus a moje Vandy měly s ním problém, začaly tmavnout kořeny, tak jsem se vrátil k Biplantol guano a Vital NT a je vše OK

Jasan díky za upozornění. Výrobce doporučuje 5ml na 2l vody. Výsledná hodnota zálivkové vody je pak okolo 500 µS, už to tady bylo zmíněno. I při hnojení jedenkrát za 14 dní si myslím, že pro většinu orchidejí je to příliš. Dávám 1ml na 2l a vše měřím konduktometrem. U hnojiva, které používám poprvé, si to ani neumím představit jinak.


pon 13. srp 2018 17:24:34
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
zaruba: Já si myslím, že co do počtu rostlin je to dnes spíše o pěstebním prostoru a o finančních prostředcích , které je pěstitel schopen obětovat. Při té obrovské nabídce jich je ještě mnoho a mnoho které nutně potřebuji, jen je mít kam dát :D .
Ohledně ochoty svěřit se ostatním se svými poznatky ohledně kultury rostlin, to byl problém vždy a myslím , že i bude. Málo kdo je k tomu ochotný a takové ty věci jako napiště SZ se mi také nelíbí. Na jednu stranu se nedivím, jsou to draze nabité zkušenosti a jen tak je předávat dále se nikomu nechce. Je to i tak nějak nefér, když se něčím probíjím desítky let a někdo pak přijde a řekne tak dávej. Na druhou stranu si myslím, že takové informace vychází z těch podmínek toho konkrétního pěstitele a jinde prostě nejspíš fungovat nebudou. Je to jen orientační vodítko pro lidi, kteří se nad tím umí zamyslet a vzít si z toho to potřebné pro vlastní kulturu. Neboli pro lidi se zelenými prsty, toto rčení se mi velice zamlouvá. Pro ty ostatní, kteří věci jen slepě kopírují, to nepřinese vůbec nic.


pon 13. srp 2018 17:46:03
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
vizir: Někdy je to složité. On pan XY informace dával a ač mu orchideje krásně kvetou tak lidé se snažili argumentovat proti vyčtenými informacemi a tak se urazil a již to nedělá, což je škoda. Většina lidí ale asi nemá čas nebo nemá k dané problematice co říci. Důvodů může být hodně. Já se rád o zkušenosti podělím a je mi jedno že jsem je dlouho získával. Nedělám kytky na kšeft a tak jsem spíše rád když to někomu může pomoci. Už ale končím nebo nám P. Klát napíše že z toho tady děláme žvanírnu :D


pon 13. srp 2018 18:50:43
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
zaruba: OK, myslím, že jsme na hraně :lol: :lol: :lol:


pon 13. srp 2018 19:06:48
Profil

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Martin Štich píše:
Pokud vám jde vysloveně o P, tak lze s úspěchem použít čistý superfosfát. Jinak Kristalon Gold a Muškát mají vysoce využitelný P ve formě polyfosfátu a navíc v chelátové vazbě, už jsem to tu jednou psal.


Dovolím si reagovat. Kde jste, prosím, přišel na to, že Kristalon Gold obsahuje fosfor v chelátové formě? Nevím, zda je to vůbec možné, aby byl fosfor v chelátu, každopádně jste se asi přepsal, protože v chelátové formě obsahuje Kristalon Gold pouze mikroprvky (zinek, měď, železo atd...), nikoliv samotný fosfor ;)


pát 14. srp 2020 1:23:06
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron