Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 0:55:50



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
 Komerčně prodávaná hnojiva 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Tak to jsem nikde u svých kytek nepozoroval. Pouze u Cyrtopodií mi občas černají špičky listů, ale to jak známo je přehnanou zálivkou. Tyhle kytky stačí jen tak občas zalít i ve vegetaci- nic pravidelného.


sob 30. črc 2016 9:08:40
Profil

Registrován: úte 31. srp 2010 1:49:16
Příspěvky: 102
Bydliště: Borovany
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
HAKI píše:
Hrubě mletý vápnitý dolomit taky dávám a dost pravidelně to není vůbec amatérský . Nechá se to rozpustit přes noc a pak prolévám měřím hodnotu µS . Dešťovku mám taky změřenou -aktuální foto- je to takový amatérský měření. Ale mám šutry dolomitu v sudu z dešťovkou ted i trochu vápence.Dešťovou vodu používám hodně voda z RO je jen dodatek .Voda mě jde nakonec filtrace přes kolonu z dolomitem pH vyšlo minule 5,5 .Myslím že 5-6 pH v pohodě.Přírodní plavená křída (uhličitan vápenatý (CaCo3) zůstanu asi u toho co jsem už zkusila.Pan Mácha to zmáknutý má o tom žádná.
Jen jsem se tě chtěla zeptat dolomitický štěrk dá se to někde sehnat v menším než 25kg. Nevíš musíš mít šutry zmáknutý jako kaktusář.



Zkus akvaristiku. bílé štěrky jsou skoro výlučně vápencového původu :D


pon 01. srp 2016 16:46:51
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Natrafil som na hnojivo značky Orchid Focus a objednal malé 100 ml balenie (Grow a Bloom). Výrobca doporučuje hnojiť dávkou 5 ml na 2 l vody. V tomto pomere mi vyšla vodivosť okolo 500 uS.
Zaujimalo by ma, či ho niekto používate, v akej dávke a aké sú vaše skúsenosti s týmto hnojivom. Sám ho používalm len krátko.


čtv 09. srp 2018 20:32:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
500uS snáší Cymbidia, Coryanthes, Cataseta, Stanhopeje pochopitelně v růstu a ne v každé zálivce. Méně už hybridní Phal. a katleja (jednou za 2 týdny) a vzácnější botanice bych to radši nedělal. Paphiopedila pomalu zavraždíte.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 09. srp 2018 20:47:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
cheron píše:
Natrafil som na hnojivo značky Orchid Focus a objednal malé 100 ml balenie (Grow a Bloom). Výrobca doporučuje hnojiť dávkou 5 ml na 2 l vody. V tomto pomere mi vyšla vodivosť okolo 500 uS.
Zaujimalo by ma, či ho niekto používate, v akej dávke a aké sú vaše skúsenosti s týmto hnojivom. Sám ho používalm len krátko.

Od letošního roku ho používám také. Mám i Orchid Focus Ultra. Vše měřím konduktometrem. Grow a Bloom dávám 1 ml/2 l vody, Ultra 3 ml vždy tak, aby výsledná hodnota zálivkové vody byla okolo 100 μS. Jsem parapetář, tak příliš nehnojím. Myslím, že ve skleníku nebo v zimní zahradě by to mohlo být více, ale 500 μS je i tam pro většinu orchidejí příliš. Hnojiva střídám, na podzim pro vyzrání pahlíz dávám Kristalon podzim opět v hodnotě okolo 100 μS. Jak dobré toto hnojivo je zatím nemohu posoudit. Chce to delší dobu, uvidím příští rok až bude s čím porovnávat.


čtv 09. srp 2018 21:39:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
No pro parapetáře může být dobré. Je to zajímavá obchodní myšlenka, tahle kapalná hnojiva. Ono se vlastně prodává voda a obal.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 09. srp 2018 22:53:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Paphio píše:
No pro parapetáře může být dobré. Je to zajímavá obchodní myšlenka, tahle kapalná hnojiva. Ono se vlastně prodává voda a obal.

Mám ho jen na zkoušku, spíše jako doplněk. Stejně tak používám Orchimix. Základ celého hnojení mám v Kristalonech. Při mém hnojení a množství rostlin, mi ovšem jedno balení Kristalonu vystačí asi tak na 100 let :lol: .


pát 10. srp 2018 0:20:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
zaruba píše:
Tak to jsem nikde u svých kytek nepozoroval. Pouze u Cyrtopodií mi občas černají špičky listů, ale to jak známo je přehnanou zálivkou. Tyhle kytky stačí jen tak občas zalít i ve vegetaci- nic pravidelného.

Může to být i přehnojení, a dělají to hlavně chladnomilné kytky v teple. Samozřejmě mnoho vody v období kdy se kytka chystá k odpočinku to udělá taky.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 10. srp 2018 9:22:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Paphio píše:
zaruba píše:
Tak to jsem nikde u svých kytek nepozoroval. Pouze u Cyrtopodií mi občas černají špičky listů, ale to jak známo je přehnanou zálivkou. Tyhle kytky stačí jen tak občas zalít i ve vegetaci- nic pravidelného.

Může to být i přehnojení, a dělají to hlavně chladnomilné kytky v teple. Samozřejmě mnoho vody v období kdy se kytka chystá k odpočinku to udělá taky.

Také mi občas zčernají konečky listů u některých rostlin. Dolomitický vápenec přidávám a o přehnojení snad nemůže být řeč. V dostupné literutuře jsen našel ohledně černání špiček listů velice zajímavou poznámku v souvislosti s fyziologickými poruchami. Jiří Zákrejs: Pěstujeme orchideje: Abychom si uvědomili, jak se jednotlivé příčiny vzájemně ovlivňují a jak je důležité dodržovat každou zásadu, uveďme si jako příklad vztah hnojivo-voda. Řádně zaléváme rostliny a v pravidelných intervalech je přihnojujeme. V substrátu je tedy koncentrace solí, která rostlině vyhovuje. Pak několikrát zapomeneme zalít nebo zalijeme nedostatečně a rostliny reagují poruchami na konečcích listů. Tyto poruchy však nejsou způsobeny zasycháním rostlin vlivem nedostatku vody, ale zvýšenou koncentrací solí v substrátu, ke které došlo rozpuštěním solí v menším obsahu vody. Opomenutí zálivky tedy vyvolalo fyziologickou poruchu ze zcela jiné oblasti. Konec citace.


Naposledy upravil vizir dne sob 11. srp 2018 15:21:54, celkově upraveno 1



pát 10. srp 2018 14:06:54
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
vizir píše:
Paphio píše:
zaruba píše:
Tak to jsem nikde u svých kytek nepozoroval. Pouze u Cyrtopodií mi občas černají špičky listů, ale to jak známo je přehnanou zálivkou. Tyhle kytky stačí jen tak občas zalít i ve vegetaci- nic pravidelného.

Může to být i přehnojení, a dělají to hlavně chladnomilné kytky v teple. Samozřejmě mnoho vody v období kdy se kytka chystá k odpočinku to udělá taky.

Také mi občas zčernají konečky listů u některých rostlin. Dolomitický vápenec přidávám a o přehnojení snad nemůže být řeč. V dostupné literutuře jsen našel ohledně černání špiček listů velice zajímavou poznámku v souvislosti s fyziologickými poruchami. Jiří Zákrejs: Pěstujeme orchideje: Abychom si uvědomili, jak se jednotlivé příčiny vzájemně ovlivňují a jak je důležité dodržovat každou zásadu, uveďme si jako příklad vztah hnojivo-voda. Řádně zaléváme rostliny a v pravidelných intervalech je přihnojujeme. V substrátu je tedy koncentrace solí, která rostlině vyhovuje. Pak několikrát zapomeneme zalít nebo zalijeme nedostatečně a rostliny reagují poruchami na konečcích listů. Tyto poruchy však nejsou způsobeny zasycháním rostlin vlivem nedostatku vody, ale zvýšenou koncentrací solí v substrátu, ke které došlo rozpuštěním solí v menším obsahu vody. Opomenutí zálivky tedy vyvolalo fiziologickou poruchu ze zcela jiné oblasti. Konec citace.

Pokud jde pouze o černání konečků listů opadavých druhů tak to vůbec neřeším a také nedokáži identifikovat příčiny. Černají mi zejména u obrovských Cyrtopodií a Cataset kam valím vodu asi přece jenom nadbytečně. U malých druhů jako Dendrobium senile ap. nečerná nic. Hnojené je to skoro stejně. Muselo by to být tedy přesně obráceně. Takže přehnojení bych dal tak 20%, ale přelévání 80%. Myslím u mne v kultuře jak jsem to vypozoroval. Ono je důležité dávat si jednotlivé faktory do souvislostí a pak se snažit hledat příčinu. To je ale možné pouze ve své kultuře kde máme rostliny na očích spojitě v čase a ještě několikráte za den.


pát 10. srp 2018 17:56:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: