Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 11:56:37



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
 Voda 
Autor Zpráva

Registrován: pon 31. srp 2009 21:33:16
Příspěvky: 81
Příspěvek Re: Voda
Ďakujem za odpovede.
Skúsim sa opýtať v elektrátni. RO je pre mňa zatiaľ iba hudba budúcnosti. Snáď niekedy si ju zaopatrím.

S pozdravom
Dávid


úte 23. pro 2014 13:39:06
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Voda
Příloha:
P1270205.JPG
P1270205.JPG [ 43.68 KiB | Zobrazeno 3976 krát ]
Vhodnost vody na zalévání z hlediska obsahu solí se dá poznat i na orchidejích samotných pokud si někdo třeba kvůli několika rostlinám nechce kupovat konduktometr. Já rostliny docela často kropím a rosím. Pokud najdu rok a více let starý list a nejsou na něm žádné mapy od usazených solí tak voda tvrdá nebude. Nejlépe to vidím na listech Stanhopejí. Ve sbírkách kde se zalévá tvrdou vodou vypadají listy dost nevzhledně- zasoleně. Píši to jen tak pro informaci, že někdy lze dojít ke stejným závěrům více způsoby.


pát 27. říj 2017 20:35:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Voda
zaruba píše:
Příloha:
P1270205.JPG
Vhodnost vody na zalévání z hlediska obsahu solí se dá poznat i na orchidejích samotných pokud si někdo třeba kvůli několika rostlinám nechce kupovat konduktometr. Já rostliny docela často kropím a rosím. Pokud najdu rok a více let starý list a nejsou na něm žádné mapy od usazených solí tak voda tvrdá nebude. Nejlépe to vidím na listech Stanhopejí. Ve sbírkách kde se zalévá tvrdou vodou vypadají listy dost nevzhledně- zasoleně. Píši to jen tak pro informaci, že někdy lze dojít ke stejným závěrům více způsoby.

Někde jsem to tu někde psal- voda může být měkká, přesto nevhodná. Je to ale celkem vzácný případ.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 28. říj 2017 10:51:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Voda
Dnes jsem chytal do prázdného sudu až asi po 20ti minutách deště a naměřil jsem 9ppm, tedy něco okolo 14uS. Takže určité rozdíly jestli člověk chytá od začátku nebo ne jsou. V létě ale nechci riskovat že budu mít vody málo tak chytám vše i za cenu o něco vyšších hodnot.


sob 28. říj 2017 16:03:41
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Voda
Záruba: Presne ako píše Paphio - voda môže byť mäkká, no pri tom nevhodná.
Rozhodne by som na Vašom mieste nedával do súvisu vodivosť s tvrdosťou !
Tvrdosť vody najčastejšie určuje množstvo v nej rozpusteného Ca a Mg. Vodivosť zase množstvo rozpustených solí ostatných prvkov.
Voda teda môže byť kľudne bez stopy Ca a Mg, a pritom mať vysokú vodivosť ! ;)


ned 29. říj 2017 6:00:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Voda
zaruba píše:
Dnes jsem chytal do prázdného sudu až asi po 20ti minutách deště a naměřil jsem 9ppm, tedy něco okolo 14uS. Takže určité rozdíly jestli člověk chytá od začátku nebo ne jsou. V létě ale nechci riskovat že budu mít vody málo tak chytám vše i za cenu o něco vyšších hodnot.

Už se opakuji- na začátku deště po delším období beze srážek jsem naměřil 700uS- to už je lepší voda z vodovodu. A je tu možnost otravy kytek mědí (zvláště katlejí) nebo zinkem. I když to jsou v nepatrných koncentracích užitečné stopové prvky. A kdoví jaké sr**** se ještě ve městech na střechách usazují.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 29. říj 2017 6:07:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Voda
cheron píše:
Záruba: Presne ako píše Paphio - voda môže byť mäkká, no pri tom nevhodná.
Rozhodne by som na Vašom mieste nedával do súvisu vodivosť s tvrdosťou !
Tvrdosť vody najčastejšie určuje množstvo v nej rozpusteného Ca a Mg. Vodivosť zase množstvo rozpustených solí ostatných prvkov.
Voda teda môže byť kľudne bez stopy Ca a Mg, a pritom mať vysokú vodivosť ! ;)


Je to třeba tam, kde je podklad studny žula- ve vodě je víc sodíku.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 29. říj 2017 6:31:32
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Voda
Já tu problematiku tak neovládám. Žulu naštěstí na střeše nemám a kytky na to že by byl ve vodě nějaký problém snad nevypadají. Navíc tak jak to píšete tak mi to přijde jako kdyby ve velikých městech nemohlo ani nic růst. Tak snad ty kytky skousnou zálivku tou vodou z Pražské střechy :) . Těch 700uS to ale je asi pouze okamžik, nebo nevím co Vám v Hradci prší :)
Pak v sudu 400l mě to kolísá pouze tak mezi 15- 30uS asi podle toho jestli chytám i začátek nebo ne a to vůbec neřeším.


ned 29. říj 2017 14:32:04
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Voda
Letos u nás dost málo prší a tak abych vůbec nějakou dešťovku měl tak musím mít rouru do sudu stále. Minule když už jsem žádnou vodu neměl tak mne zachránila náhlá bouřka ve chvíli kdy jsem nebyl doma. Nemohu si tedy dovolit takový luxus, abych nechával první vodu ze střechy odtéci. Měřením jsem zjistil, že celková voda kterou jsem nachytal a mám v sudu má cca 30uS.
Není to možná ideální ale myslím že zase ani tak špatné číslo. Kdybych musel zalévat po určitou dobu vodou z vodovodu tak ta má 200uS. Možná jednou dojde i na RO- pokud budou deště tak vzácné :cry:


čtv 31. kvě 2018 8:13:58
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Voda
Příloha:
P1310023.JPG
P1310023.JPG [ 96.71 KiB | Zobrazeno 3153 krát ]
Pro někoho možná fotka k pousmání. Přečerpal jsem asi 200l poslední dešťovky z velikého sudu kde byla voda od března. Na dně kal, ale voda jinak čistá, průzračná a hodnota 27uS. Kytky po ní rostou skvěle! Ono nic se nesmí přehánět, ani ta čistota :) . Nakonec i u lidí se zjistilo že z ne úplně nejčistějších domácností vyrůstají zdravější děti :).
Dnes jsem sud ale vymyl a čekám jestli něco někdy naprší.


stř 01. srp 2018 18:36:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron