Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 16:14:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Hnojení pomocí přírodních slepičinců 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojení pomocí přírodních slepičinců
Dovolil bych si tvrdit, že Paphiopedila takto pomalu, ale jistě odděláte, zvláště Brachypetala, sanderianum nebo anitum.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 26. kvě 2014 14:28:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Hnojení pomocí přírodních slepičinců
Nevím ale pán nepsal, že by pěstoval zrovna tyto rostliny. Pafíky tím zalévám také ale nevlastním tyto speciality, protože prostě nejsou moje krevní skupina a mám jen několik druhů okrajově. I jim ale docela prospívají a nenaříkají si.


čtv 29. kvě 2014 6:56:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojení pomocí přírodních slepičinců
Pokud vím, psal jste kdysi že Vám Paphiopedila moc nejdou a vzhledem ke zcela nevhodné zálivce a odporu ke konduktometru je musíte každoročně sázet do čistého sphagna, v němž se nahnilé a popálené kořeny vzpamatují. Paphiopedilum anitum mi ještě nekvetlo, ale sanderianum tu bylo několikrát, ale budiž- dnes je mnohem větší a bude mít dva květní stvoly. :


Přílohy:
sander3.jpg
sander3.jpg [ 96.28 KiB | Zobrazeno 4790 krát ]

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/
čtv 29. kvě 2014 18:18:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Hnojení pomocí přírodních slepičinců
Pokud vím, tak jsem nikdy nepsal, že je přesazuji každoročně a obzvláště ne do Sphagna a hlavně nevím, že bych někde psal o nahnilých kořenech. Pokud jsem někdy něco takového napsal, tak spíš jako upozornění pro druhé, že když kořeny uhnijí, je to otázka až 5ti let na vzpamatování. Také nevím, kde by se okolo roku 80 vzal konduktometr a speciální hnojiva. Nejdou mně hlavně proto, že se mi nijak zvlášť nelíbí a to od počátku tudíž se jim věnuji velice okrajově. Konec konců nelze říci, že i Vám všechna Pafíčka rostou, byť používáte speciální hnojiva a konduktoměr.Máte taktéž ztráty díky uhnilým kořenům stejně jako kdokoliv jiný jen to nechcete přiznávat. Nejen mezi Pafíky jsou velice náročné rostliny a ne vždy se je daří pěstovat a není to hanba přiznat. Člověk ale rád zkouší svoje umění a možnosti.


pát 30. kvě 2014 6:28:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojení pomocí přírodních slepičinců
Míra píše:
Nejen mezi Pafíky jsou velice náročné rostliny

Tohle je dobrý úsudek jedno teda musím uznat pafíčkáři jsou trošku víc divný lidi už tím tím že jsou moc jednostranný. Taky to na sobě vidím skoro žádná jiná kytka se mě nelíbí teda skoro …..nebo už se musí hodně předvádět aby se mě zalíbila .Nakonec když zkušenost chybí blbě se náročnost posuzuje to je taky fakt-to mluvím za sebe.


pát 30. kvě 2014 7:03:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojení pomocí přírodních slepičinců
Přehnojované orchideje (některé) lépe rostou a pokud je chceme dopovat slepičáky či hnojit dusičnanem amonným, musíme se připravit na pravidelné postřiky fungicidy abychom omezili různé flekatosti. Více živin potřebují například Cymbidia, Onc. sphacelatum nebo Coryanthes. Slabě rostoucí miniatury například C. aclandiae takto nejspíš odděláme. Hovna, dusičnan amonný ani fungicidy (mám rád svoje játra) nepoužívám a flekatosti se prakticky v mé sbírce nevyskytují. Pokud se zřídka něco vyskytne, většinou postačí odříznutí napadené části, vzácně náchylnou rostlinu odstraním ze sbírky (může to být viróza-virózní kytky jsou k další infekci náchylnější).

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 31. kvě 2014 12:43:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: