Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 8:42:31



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další
 konduktometr 
Autor Zpráva

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: konduktometr
Haki: a kde je vodivost čisté dešťovky?
Mě prostě vadí, že vodivost třeba změří sole výživné, NPK a jiné, přitom nezměří močovinu a změří i tvrdost, která trvale zasoluje a znehodnocuje substrát, přitom hnojivo se dá většinou doslova vypláchnout proudem vody. Pak mám nějakou hodnotu uS a ta mi říká, že tam mám přimíchat jen omezené množství hnojiva, kdežto do destilky toho můžu dát víc? Co když ta kytka chce ale víc? Já prostě věřím že dešťovka má přirozeně takovou kvalitu, že kytky odpustí pěstiteli i vyšší koncentrace při hnojení, ale samo nic se nemá přehánět.


stř 03. srp 2016 11:59:25
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: konduktometr
...mám nějakou hodnotu uS a ta mi říká, že tam mám přimíchat jen omezené množství hnojiva, kdežto do destilky toho můžu dát víc...Tak to je.
Močovina se smí dávat orchidejím podle mě jen v nepatrném množství, podle některých údajů vůbec protože má být pro orchideje škodlivá. Proto je na mnoha obalech hnojiv pro orchideje výslovně uvedeno že jsou bez močoviny. Prý způsobuje poruchy kvetení. Ale to vznikne i po přehnojení dusíkem. Jak zde bylo několikrát opakováno, dešťovka na začátku deště může být pro kytky škodlivá když má vodivost několik set nebo vysoký obsah zinku či mědi..
Někteří pěstitelé uvádějí že nehnojí vůbec a kytky jim rostou (to asi neplatí např. pro Cymbidia a podobné rychle rostoucí žrouty). Máme-li špatnou vodu, hnojení způsoví víc škody nežli užitku, zvláště držíme-li se návodu na hnojivu, který je často nesprávný.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 03. srp 2016 13:28:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: konduktometr
Dešťovka- já počkám až teče skoro destilka která by měla mít taky nějakou hodnotu (nemusí mít to je jasný) V HK prostě počkám až teče 020µS někdy i 005µS v nouzi začnu 030 µS . Pozor nejsou to někdy příjemný denní, noční hodiny. Střechu máme čistou zatím bez punčošky.
Používám hnojivo od Kristalon ,Wuxal něco jsem koupila i v Dráždanech od O+M -není tam močovina. O té močovině vím vyšel článek ve Zpravodaji 1985 tzv. nedisociuje téměř vůbec .Nevím jak to funguje je to zvláštní , ale měřením vodivost nepoznáme.

Je to věčný zkoušení vždycky když přesazuji Paph jsou to nervy co vyklopím. Někdy nemám jediný uhnilý kořen -to fakt nekecám .Ještě vychytat ty žlutý listy a ochotu kvést .No...

Karlos co ti mám víc říct .Je to dobrý na míchání hnojiva proto konduktometr mám, jsem zaměřená na paph -teda doufám .V pěstování není ale jen dobrá voda i ostatní věci musí ladit. A pak jsou kytky kterým to je fuk a můžeš se přeskočit a stejně ti odejdou.
Jo ten proud vody šlo by můžu v zz stříkat podle libosti ale u Paph si to proudem vody neumím představit.
Nikomu nic nepodsouvám jen si o tom povídáme.


stř 03. srp 2016 14:46:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: konduktometr
To čumím co jste toho dnes napsali :lol: :lol:
Dorazil mi ten konduktometr co stojí za h.... . tak nevím jestli mám vůbes něco psát :lol:
Výsledky měření: sud co do něj natekla voda přes fusekli z hororu 12ppm = 0,7°DH. Velmi měkká voda do 2,8°DH- podle tabulky.
Ph 6,5

Zkouška jestli ten krám funguje :lol: na vodovodní vodě:
141ppm = 7,9°DH voda měkká 3,9 - 7 °DH
Vím, že jsem to kdysi zjišťoval u vodárny v Podolí- odkud máme vodu a bylo to něco okolo 9°DH, neboť jde o povrchovou vodu.

Myslím, že to listí, mech a ostatní bordel opravdu tvrdou vodu neudělá, jak píše Paphio a z té ostatní špíny a prachu bude 90% něčeho ve vodě nerozpustného takže se to normálně ve vodě usadí na dně a tím samozřejmě nezalévám. Jako Míra také většinou chytám vše, protože dešťové vody mám málo :P
Možná ale špetka vápence do té vody bude dobrá aby v květináčích kde se substrát rozkládá to Ph přííliš nekleslo.

Haki: Doufám, že se neurazíš za toto mé rýpnutí, ale nemyslím to nijak zle, to mi věř. Řekl bych ale, že to do té diskuse také trochu patří :P
Jak je možné, že Ty, která máš všechny parametry vody pod kontrolou jsi si nevšimla toho, že ty střevíce mají opravdu hodně žluté listy a že asi je něco v nepořádku. Optimální voda, substrát podle receptury od zkušeného pafíčkáře a Ph tuším 3,5 ?
Jak jsem tu diskusi sledoval tak víceméně až konzultace s Panem Máchou a předchozí naše upozornění s Karlosem že něco není v pořádku vedly k hledání chyby.
Jediný důvod proč to píši je ten, abych upozornil na to, jak je důležité pozorovat rostliny. Kaktusy pěstuji od svých devíti roků a orchideje tak dvanáct let. Za tu dobu jsem zahubil tolik rostlin, že by se nevešly možná ani do Tvé ZZ. To jen aby jsi nemyslela, zě se považuji za někoho lepšího než jsi Ty :P


stř 03. srp 2016 20:39:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: konduktometr
Odpovím na ty listy. Fotka trochu zkresluje tím nechci říct že listy jsou zelený to nejsou -pH bylo 5.5-nepřeháněj. download/file.php?id=21487&mode=view Čím to přesně je ,bylo nevím. Možná tím že v zimě vůbec nehnojím a přisvětluji to bylo asi špatně . Vůbec se neurážím můžu bejt ráda za reakce i že se ozval pan Mácha ,doufám že se vše zlepší. Asi jo hlavně že se s tím dá něco udělat.


stř 03. srp 2016 21:59:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: konduktometr
Tak to se omlouvám, fakt jsem si myslel, že někde v těch diskusích bylo napsáno Ph 3,5 což mě zarazilo! Ale asi jsem to tedy popletl. Ph 5,5 bych ani za chybu nepovažoval.


stř 03. srp 2016 22:59:36
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: konduktometr
....

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


Naposledy upravil Paphio dne čtv 04. srp 2016 7:36:20, celkově upraveno 2



čtv 04. srp 2016 7:23:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: konduktometr
zaruba píše:
To čumím co jste toho dnes napsali :lol: :lol:

...Výsledky měření: sud co do něj natekla voda přes fusekli z hororu 12ppm = 0,7°DH. Velmi měkká voda do 2,8°DH- podle tabulky...Ph 6,5...
:P


Asi jsem to nenapsal jasně- přepočet ppm na DH u dešťové vody je nesmysl,je třeba přepočítat ppm na mikrosiemens (vodivost). Tvrdost a vodivost jsou zcela různé hodnoty, jen někdy platí čím vyšší tvrdost tím vyšší vodivost.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 04. srp 2016 7:27:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5275
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: konduktometr
Našla jsem jinou tabulku převodní nevím jestli se tomu dá věřit https://www.easycalculation.com/unit-co ... ersion.php
pak deštovka 12ppm je 18.72μS a z vod.řádu 141ppm -219.96μS on s toho ještě Miloš vybruslí bez úhony- pro tento vzorek .


čtv 04. srp 2016 7:50:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: konduktometr
Paphio: Já jsem Váš příspěvek pochopil. I to, že tvrdost a vodivost je něco jiného. Ale jak jste psal "kyseliny zvyšují vodivost". Takže podle toho předpokládám, že u Ph 7 nebudou mít na vodivost vliv jiné věci než ta tvrdost. Já mám d. vodu Ph 6 , takže snad takové zkreslení v tom nebude. Ano, ještě je v tom ta přechodná tvrdost ale tu nějak ty konduktometry samostatně měřit nedokáží.
U dešťové vody je měření tvrdosti nesmysl a u jiné to smysl dává? To nějak nechápu.
Znovu: Jak to že jsou převodní tabulky ppm na °DH když je to nesmysl? Je to tedy při Ph 7?

Podle tabulky co mi zaslala Haki tak to vychází tak 16mS. Je tam pouze hodnota pro 10 a 15ppm tak jsem to pro 12ppm odhadl.
Přeci se ale nebavíme o chybách 3, 5mS? Mě to stačí daleko méně přesně. Stejně nebudu pro každý druh orchideje dávkovat jiné množství hnojiva. Nebo to z nás amatérů někdo dělá??

Stále stejné: Jestli jsem to dobře pochopil, tak moje dešťovka z hlediska Ph a tvrdosti i vodivosti je vodou pro zalévání orchidejí velmi vhodnou což jsem si myslel již předtím podle toho jak plošně vypadají kytky :P
Ještě si cvičně přeměřím minerálku když už mám to h.... . :P Doufám že mne přítelkyně nebude mít za úplného blázna :lol:
Musí být ale silná nátura když zatím vydržela s takovým bláznem :lol: :lol:


čtv 04. srp 2016 8:08:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron