Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 27. dub 2024 16:55:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Další
 konduktometr 
Autor Zpráva

Registrován: úte 14. říj 2008 10:31:11
Příspěvky: 98
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: konduktometr
lm26 píše:
Juras píše:
Dobrý výrobce nebo prodejce nabízí kalibrační roztoky hned při nákupu konduktometru, levné kal.roztoky nabízí p.Klečka viz http://www.klecka.cz/growshop/Merici_pristroje/?from=11. Je to ale k jinému konduktometru.


a Ty máš konduktometr od p. Klečky? A jestli ano má stejné parametry jako Dist3? Koukla jsem na něj a je levnější i kalibrační roztoky jsou levnější.


Nemám, ale u p.Klečky nakupuji (světla, substráty apod.), na ten konduktometr jsem se tam díval a letos se na něj chystám. Ale myslím, že funkčnost asi bude stejná.

_________________
www.jurasu.cz


čtv 18. čer 2009 8:18:06
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: konduktometr
no vypadá to, že jsi u p. Klečky spokojený, asi nakoupím u něj, potřebuji toho víc a tam je slušná cena, což je pro mě určující. Díky za info. H.


čtv 18. čer 2009 16:27:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: konduktometr
To lm26 - vlezlý dotaz, budeš tam brát i nějaká hnojiva? Dívala jsem se na ty jejich preparáty z řas, má to hodně málo dusíku, ale hodně KaP a stopových prvků, je to pro orchie použitelné?


čtv 18. čer 2009 22:39:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: konduktometr
on je důležitý i dusík a to pro začátek růstu, jako pro všechny rostliny, no a fosfor je pro kvetení a draslo pro vyzrání a pevnost pletiva. Řekla bych, že řasy jako přírodní produkt jsou upotřebitelné a rostlinou snad i lépe snášené než umělina. Na podporu kvetení bych je použila od půlky července, pro ty orchidky co pokvetou v zimě a na jaře.To jsou jen základní prvky, pak jsou i jiné doplňující komponenty pro růst a krásu květů. Mám zahrádku, takže tam si tyhle pokusy s hnojením zkouším ve velkém. Na CSFPO.COM je vlákno o hnojení tam byla teď docela rozsáhlá debata na toto téma.
Odborněji Ti určitě poradí někdo ze zkušených profíků, tady na foru.


pát 19. čer 2009 10:58:10
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: konduktometr
Dík, přemýšlela jsem, jestli do toho mám investovat, nebo zůstat u Orchimixu.


pát 19. čer 2009 22:31:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: konduktometr
AHOJ, A CO JE TO VUBEC ZA HNOJIVO TEN ORCHIMIX? JAKE SNIM MATE ZKUSENOSTI?

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pát 19. čer 2009 23:25:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: konduktometr
Orchimix je produkt Explantexu Vondruš z Českých budějovic, měl by ho distribuovat Nohel, ale normálně v obchodech jsem ho neviděla, zatím jen na výstavách. U Lukscheitrů ho doporučovali. Přesné složení teď z hlavy nevím, má to krom NPK stopové prvky,nějaké vitaminy a snad rostl. hormony či stimulanty,cenově vychází velmi dobře. Zatím ho mám od dubna, tak nemůžu ještě hodnotit.


sob 20. čer 2009 11:53:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. led 2009 1:10:50
Příspěvky: 260
Bydliště: Jižní čechy-Kájov
Příspěvek Re: konduktometr
Ahoj,hnojím s ním několik let a jsem spokojená.Kupuji ho na výstavě a teď jsem ho viděla i v Obi a Tescu.Možná by se dalo i objednat u Vondruše www.explantex.cz


sob 20. čer 2009 12:50:05
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: konduktometr
Katka píše:
Dík, přemýšlela jsem, jestli do toho mám investovat, nebo zůstat u Orchimixu.

Nikdy není na škodu zkusit něco nového, můžeš pak srovnávat. Pokud Ti kytky jdou se stávajícím hnojivem, víš k čemu se máš vrátit, když se jim s novým hnojením nebude dařit. Já jsem začínala s hojivem na orchideje a kytky mi živořily, pak jsem přešla na granule kravského hnoje, z kterých jsem udělala výluh (ale lepší je prý čerstvý ) a Teď jsem zkusila prokvašené kopřivy v poměru 1:20. 5ekla bych, že ta kombinace hnojivých granulí a následně kopřiv jde kytkám k duhu, všem vyrazili kořeny a některý phaly mají listy tvrdý jako catleje ( nevím jestli to není na škodu) občas přikápnu něco kde jsou minerály a stopové prvky. Ale za rok se až ukáže. Tak držím všem palce a hodně úspěchů. H.


sob 20. čer 2009 13:48:04
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: konduktometr
No Kristalon a Vegaflor fungují taky dobře....ona ta hnojiva která jsou určená pro orchideje zas až tak speciálně navržená nejsou...jak by se někdo mohl domnívat. Je to podobné jako u hnojiv pro pelargonie, rhododendrony, kaktusy a td...tedy záležitost posledních 10 let, tříštit univerzál na specializovaná hnojiva za účelem zisku...tak trochu oblbování.


sob 20. čer 2009 14:10:20
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 337 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 34  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: