Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 19. dub 2024 18:19:32



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
 Hnojenie 
Autor Zpráva

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Hnojenie
Děkuji za odpověď, samozřejmě to, že položím otázku, že jestli nikdo neví, klidně mi stačí i odpověď ne s případnými názory a poznatky, i názor je odpověď :)...
Co se týče výhonu, ano, jednou dříve na něm už květy byly, nyní vylezl pod spícím očkem nový stvol, ale vylezl pouze jeden květ. Takže ano, zde je pouze tento JEDINÝ KVĚT.
Co se týče hnojení, kvetoucí orchideje hnojím ORCHID FOCUS BLOOM od Growth Technology, pro nekvetoucí, (ve fázi růstu) hnojím ORCHID FOCUS GROW, rovněž od Growth technology, ale to jsem zde již zmiňoval.

Je možné, že vykvetl tedy pouze jeden květ, protože se jedná o druhý výhon již na původním výhonu? Co vím, tak orchidej může na stejném výhonu vykvést i třikrát, nyní je to víceméně POPRVÉ na již odkvetlém výhonu. Proč vylezl jeden, netuším, proto jsem se ptal, zda se Vám to někdy už také stalo, buď Vám Zdeni, nebo komukoliv jinému.
A jak říkám, rád diskutuji o problematice orchidejí, takže i když odpovíte „nevím“, i to je odpověď a mám rád třeba i nějaké poznatky či vaše názory, myšlenky, i když to nemusí být třeba pravda, rád vyslechnu jakýkoliv názor a poznatek :)

Přeji pěkný den všem majitelům orchidejí ;)


pát 02. říj 2020 22:21:04
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Hnojenie
Hybridní phalaenopsis může opravdu na zastřiženém stvolu vykvést vícekrát, jsou kultivary, kterým to jde snadno a pak kultivary, kterým se tolik nechce. Opravdu se nedá říct, že je nějaká spolehlivá metoda, jak k tomu donutit každou kytku. Může to být klidně i následek toho poškození třásněnkou, ale nemusí. Tohle je prostě rostlina, živý organismus. Domnívat se můžeme, ale skutečnost je mnohem rozmanitější. Do nějakých pravidel se škatulkují těžko. Přeji vám, ať si s rostlinami užijete spoustu radosti, ale zároveň je nutno počítat i se zklamáními. Kdyby ta rostlina byla moje, nechala bych květ dokvést a pak ustřihla celý stvol až dole, ať si odpočine. Příští stvol bude pak nejspíš silnější a bohatší. Ale je to samozřejmě na vás a vašem rozhodnutí.


pát 02. říj 2020 22:56:30
Profil

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Hnojenie
Citace:
Kdyby ta rostlina byla moje, nechala bych květ dokvést a pak ustřihla celý stvol až dole, ať si odpočine. Příští stvol bude pak nejspíš silnější a bohatší. Ale je to samozřejmě na vás a vašem rozhodnutí.


Máte pravdu, taky jsem si říkal, až odkvete, že ustřihnu celý stvol. Jak říkáte, rostlina si odpočine a pokud by příště vyhodila zcela nový květní stvol, bude silnější a měl by obsahovat více květů :).


sob 03. říj 2020 12:59:16
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron