Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. dub 2024 8:03:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
DavidDizzer píše:
Obecně filtruji vodu přes filtrační konvici Britu, abych jim zajistil co nejměkčí vodu.


http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=16&t=1707&hilit=brita


ned 20. zář 2020 15:08:10
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Hnojenie
Ano, Ano, vím...
Neříkám, že bude jako dešťová, samozřejmě že ne. Ale má k ní nejblíže ze všech vod dostupných z vodovodu. :)

edit:* samozřejmě moje jediná aktuální možnost je používat vodu alespoň filtrovanou. Samozřejmě vodivost nebude asi jako dešťová voda, nebo spíše zcela jistě takovou vodivost mít nebude, ale určitě je to aktuálně nejlepší možné řešení. Voda z vodovodu je daleko horší než voda přefiltrovaná, takže zkrátka orchideje dostávají ode mně takovou vodu, jakou jsem momentálně schopen zajistit. A kupodivu se jim asi líbí zálivka obohacená zmiňovaným hnojivem. Daří se jim.... :)
A jinak nemáte tedy zkušenosti s Orchid Focus? :)


Naposledy upravil DavidDizzer dne ned 20. zář 2020 16:16:44, celkově upraveno 2



ned 20. zář 2020 15:34:30
Profil

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Hnojenie


Dobrý den, HAKI.
Asi narážíte na příspěvek, který jste v odkaze sdílela, cituji jej:
Citace:
Řekla bych že voda takto upravená bude špatná pro zálivku orchidejí. Teď jsem si o tom něco přečetla- sníží se pH až na 4,5.A sníží se také jen dočasná tvrdost vody -to je tvorba vodního kamene. Je to přece jen vyvinuto k získání pitné vody nenahradí to určitě kvalitou vodu z reverzní osmozy. Neumím to chemicky vysvětlit -je to voda pro lidi musí tam přece prospěšné minerály zůstat .


Tady souhlasím jen částečně. Vodu mám z konvici přeměřenou a hodnota pH rozhodně k tak nízké hodnotě nejde. Hodnota pH po filtraci má 6,2 !
Rovněž konvice rozhodně nepřefiltruje veškeré minerály, odstraní aktivní chlor a tvrdost vody (vápník a hořčík). Pokud by ale přeci jen měla odstranit i žádoucí minerální prvky, ty přece dodávám vždy v zálivce pomocí hnojiva Growth technology Orchid Focus grow nebo bloom. A kdyby to bylo, jak říkáte, tak by moje orchideje přece tak krásně neprosperovaly a nerostly. Hodnota pH 4,5 v žádném případě nemá. 6,2 a mám několikrát přeměřeno, navíc orchideje vyžadují mírně kyselou, což 6,2 je :) ...

Ono na internetu mnohdy člověk bohužel narazí na bláboly, proto je lepší vždy hledat na ověřených zdrojích, nejlépe odborných článcích a publikacích, pakliže takové nejsou, alespoň v nějakých rozborech, bakalářských pracích a podobně. Taky jsem tehdy četl, že novinky.cz psali, že konvice brita může člověka zabít a podobné nesmysly :D

Určitě nemám v úmyslu lhát nebo říkat něco, co nemám opravdu ověřené a přeměřené, pH 6,2 je dle mě naprosto v pořádku, aktivní chlor po filtraci 0 mg/l; celková alkalita cca 80 mg/l; a voda po filtraci z tvrdé na měkkou. :)


Naposledy upravil DavidDizzer dne ned 20. zář 2020 15:50:00, celkově upraveno 1



ned 20. zář 2020 15:48:10
Profil

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Hnojenie
Spíš mě ale zajímalo, zda máte také zkušenosti právě s Orchid Focus od Growth Technology ;)


ned 20. zář 2020 15:49:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5274
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Zdravím.
Myslela jsem spíš že Konvice Brita nemůže snížit zasolení vody. Škoda nemám nikoho u koho by se dala voda poměřit konduktometrem. Jako důkaz :) Taky Phalaenopsis bude víc tolerantní může se i častěji přesazovat. Tím se vymění případně zasolený substrát. A je to v pohodě. Jsou horší kytky.
Ale to chytání deštovky je dobrá věc. Pravda musí se chvilku počkat až odteče znečištěná voda Hlavně když déle neprší.
S tím hnojivem nemám bohužel zkušenost.


ned 20. zář 2020 16:32:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Hnojenie
Ano, brita zasolení vody ovlivní tak zpoloviny. Takže taky lepší než nic a určitě to květinám vyhovuje více než voda z vodovodu, která je na našem nebo většině území bohužel tvrdá a tím i zasolená. Moje orchideje tuším nemohou zatím na nic nadávat, protože jsou rozmazlené až bych řekl nadprůměrnou péčí :D


ned 20. zář 2020 16:55:28
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Hmmmm. Dendrobium phalaenopsis žádá (podle ZÁKREJSe) pH kolem 4, zatímco kalcifytní Paphiopedila se vyrovnají i s pH 7,5. U zálivkové vody pH neměřím. Moje rostliny se o této mé fatální chybě ještě od nikoho nedozvěděly, a proto povětšinou rostou mnohem líp než těm, kteří si s tím pH dělají velké starosti. Zbývá dodat: pokud bych svoje Paphiopedila zaléval hradeckou vodovodní vodou, změkčenou a tudíž obohacenou navíc sodíkem konvicí BRITA, působilo by to na ně jako totální herbicid. Kdybych jim navíc ještě upravil pH silnou minerální kyselinou, zdechla by nejspíš ještě rychleji.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 22. zář 2020 6:10:13
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Hnojenie
Dobrý den,
Přidávám sem nyní téma (otázku), která nijak nesouvisí s hnojením (samozřejmě může), ale samotný dotaz ani tak moc ne, ale určitě tím nikoho nepoškodím a případně poradím(e) i ostatním, kterým se to již někdy stalo:
Konečně mi vykvetla orchidej, opět jeden pěkný hybridní druh Phalaenopsis, krásná golden beauty phalaenopsis. Bohužel mi ale vykvetl na kvetním stvolu pouze 1 květ :D... Dle toho, jak většina již jistě zná, květní stvol, pakliže již nekvete, poté na konci obsahuje takové jakoby ukončovací poupě, které již nevykvete. Zde tedy pokládám dotaz, zda mám dle Vás ještě očekávat další přírůstky poupat nebo se jedná již o to ukončovací, kdy již další poupata z tohoto kvetního stvolu nevyrostou?
Nevím sice, proč vykvetl pouze jeden květ, dle mého názoru a verdiktu by to mohlo být tím, že asi dva měsíce zpět jsem bojoval z třásněnkami, který v počáteční části vývoje květního stvolu mírně ožraly povrch tohoto květního stvolu, ale rychle jsem zakročil a pomocí luxusního přípravku Neemazal/TS (biocont), který tímto doporučuji, jsem se třásněnek zbavil a kupodivu se květní svtol vzpamatoval, ožraný povrch se zacelil a rostl dále. Stalo se Vám také někomu někdy, že z květního stvolu vyrostl a vykvetl pouze jeden květ? Čím by to teoreticky mohlo býti a čím podpořit Phalaenopsis, aby se snažila vyhodit další poupata? :) Díky


Přílohy:
IMG_7828.JPG
IMG_7828.JPG [ 104.64 KiB | Zobrazeno 2692 krát ]
IMG_7830.JPG
IMG_7830.JPG [ 71.37 KiB | Zobrazeno 2692 krát ]
pon 28. zář 2020 21:10:23
Profil

Registrován: pát 14. srp 2020 0:53:14
Příspěvky: 62
Příspěvek Re: Hnojenie
Nikdo netuší tedy? :)


pát 02. říj 2020 17:31:42
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Hnojenie
Víte, pokud dobře vidím, stvol už je zastřihovaný, takže zřejmě to není jediný květ. A že nikdo neodpovídá - inu, není na ty kytky prostě žádné pravidlo, někdy prostě nevykvetou. Teď by měly mít phaly počátek období, kdy kvetou nejčastěji, možná něco přidá, možná vyhodí jiný stvol, možná taky ne. Na podporu kvetení je dobré přihnojit hnojivem na květ, tedy s vyšším obsahem fosforu. To se provádí na konci léta.


pát 02. říj 2020 19:53:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: