Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 18. dub 2024 5:53:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Hnojenie
Hezký den přeji. Je mi líto, ale nestačí. Podobně nakvetlé orchideje jsem viděl už mockrát, vždy u pěstitelů, kteří měli skleník a pečlivě se svým zeleným miláčkům věnovali. Není to důkaz žádného zázračného a tajemného přípravku, jen přepečlivé a dlouhodobé péče. Ale vy jste, spolu s panem Raabem nepochopili princip výtek. Stejně jako ostatním mi uchází smysl příspěvku, který ukáže pěkně narostlé orchideje a na dotaz jak se toho dá docíli pak odpověď, že se jedná o tajuplný, téměř zázračný přípravek, který nelze prozradit. Tak proč to vůbec zveřejňujete ?


sob 11. říj 2014 7:52:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2909
Příspěvek Re: Hnojenie
Pokud vím, tak sem dávají všichni to, co se jim daří a povedlo proto se to zde objevilo.Když to dokážete bez "zázračného hnojení", které není vůbec zázračné jen zdravý rozum nejsou žádné čáry, tak proč by Vás to mělo zajímat? U dobře nakvetlých kytek se tady také někdo ptá jak jsi to udělal?


sob 11. říj 2014 8:52:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. zář 2012 8:24:45
Příspěvky: 187
Příspěvek Re: Hnojenie
Míra: má pravdu, že vás to nemusí zajímat, když to také dokážete.

Pro ostatní pěstitele:

Každý tu píše, že si koupil rostlinu a pahlízy mu narostly menší a chce to změnit. Důvod je ten, že i v malých sbírkách mohou narůst větší pahlízy. Bez použití velkých dávek hnojiv.

Proč to nechceme zveřejnit, tak na to je jednoduchá odpověď. Kladných ohlasů by tu bylo dost, ale víc ohlasů by bylo těch, co kritizují a odsuzují nové postupy a metody. Tito pěstitelé mají na pěstování dané tabulky a tak se jich raději budou držet dál a kritizovat vše ostatní co v jejich tabulkách není.

Žádné zázračné hnojivo se nekoná, jak tu kritici stále uvádí. Jde o jiný postup při pěstování a použití utajovaného přípravku.


sob 11. říj 2014 8:58:40
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Hnojenie
Odolávala jsem, ale nakonec se zapojím. Jsem typický parapetový pěstitel, nemám skleník a ráda bych svým rostlinám dopřála to nejlepší. Takže mne opravdu zajímá, jak který pěstitel svých úspěchů dosahuje a zda je v jeho způsobu něco, co bych mohla využít ve svých podmínkách. Není pravda, že sem lidé dají pouze rozkvetlou květinu a dál nikoho nezajímá, jak s ní zachází. Pokud je to zrovna druh, který pěstuji, obvykle se snažím vyptávat na zkušenosti, protože si myslím, že každý názor mne může obohatit. Ale musím se připojit k tomu, že takováto informace typu "dosáhl jsem vynikajících výsledků, ale neprozradím jak" je mi opravdu k ničemu. Máte krásné rostliny a je mi líto, že nejste ochotni se podělit o své zkušenosti. Pokud je v tom nějaký "copyright", tak jste snad ani neměl uvádět tu informaci o utajeném hnojení. Stačilo "podívejte se, jak se jim krásně daří".


sob 11. říj 2014 9:29:26
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Míra: podobně nakvetlých orchidejí jsou plné botanické zahrady i soukromé sbírky, jak tu poznamenal zahradník. Fotka ale neukáže, jak např. vypadají kořeny a td. fotka sama o sobě ukáže vlastně dost málo. Pouze to co na ní chce fotograf vytáhnout.
Mnohem lepší než nějaké tajnosti je praktická zkušenost. Jak hnojím, kdy a kolik, co se mi osvědčilo za substrát. Kristalony jsou dobře vyladěné, klidně se na ně dá spolehnout. Kdo si chce hrát, může si hnojivo namíchat doma z chemikálií, podobně jako na MS medium. Možností je opravdu hodně, ne všechny mají praktický smysl. Pokud neukážete stůl kde půlka byla hnojena nějak a druhá jinak s prokazatelnými výsledky, je to celkem na nic. Já to beru, když někdo napíše "myslím si", sám to tady dělám, ale nic netajím! Tady jde o to trapné tajnůstkaření o nic jiného!
Vy a Zdeněk se chováte jako nějací vychytralí obchodníci, kteří nechtějí nic prozradit. Hodnota příspevků je pak pouze dráždivá.......
Zdeněk: znám lidi co nepochopili zálivku ani po 20 letech praxe. Netvrdím že jste to vy, ale frakce kůry a velikost hrnku není dle mě ideální.
Dobře vím, že orchideje se dají slušně nahnojit až přehnojit. Pahlízy jsou pak přerostlé k prasknutí, sytě zelené, květy už tak obří nebývají. Tohle je záležitost spíše komerčního zahradnického sektoru.


sob 11. říj 2014 10:03:58
Profil ICQ

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Zdenka: Parapetaření si užívejte. Podívejte se na galerii Paphia, jaké má výsledky a za oknem. Se skleníkem je mnoho starostí a ne vždy je to tam ideální.


sob 11. říj 2014 10:05:43
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Hnojenie
Užívám si a Paphio je pro mne zdrojem informací a inspirace :-)


sob 11. říj 2014 10:15:17
Profil

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Hnojenie
Ono je to s tím hnojením takové ošemetné. Pokud si prohlédnete rostliny v přírodě, nebo prolistujete herbářové položky nebo botanické knihy, zjistíte, že rostliny v přírodě mají určitou (popsanou) velikost pahlíz. Tato velikost jim stačí, aby měly ve svém přirozeném prostředí dostatek zásobních látek, rostly, kvetly a množily se.
My rostliny pěstujeme v různých (individuálních) podmínkách a většinou rostou hůře než v přírodě. To se snažíme nějak eliminovat (technickými vychytávkami, napodobováním jejich přirozeného prostředí a přihnojováním). Často jsou pak k vidění překrmené rostliny s přerostlými pahlízami, a přestože třeba listy nejsou větší než v přírodě, tak i to že pahlíza je oproti přírodním kytkám nabubřelá, z nich dělá monstrum odlišné od původních druhů.
Nevím, jestli je dobře se do nekonečna snažit vykrmit co největší až obludné pahlízy, ostatně nepěstujeme kedlubny. Osobně si myslím, že rostlina je nejkrásnější taková, jaká je na svém přirozeném stanovišti. Tak to Bůh chtěl a tak to příroda udělala.
A jeden postřeh na konec. Já jsem letos žádné změny v hnojení nedělal a oproti loňskému roku jsou pahlízy vlivem letošní dlouhé a příznivé sezony dvojnásobné. Je to taky zázrak, ale já na něm nemám sebemenší zásluhu :lol:
K.


sob 11. říj 2014 11:19:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Hnojenie
S tím se dá rozhodně souhlasit. Jen bych na obranu původně prezentovaných obrázků uvedla, že dost druhů kataset dělá velké pahlízy a a meziroční přírůstky (pokud se jedná o teprve dospívající rostliny) bývají opravdu velké. U dospělých rostlin samozřejmě už ne. A letošní sezona byla příznivá jak pro rostliny, tak bohužel i pro škůdce, alespoň v mém případě.


sob 11. říj 2014 11:48:38
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Jo Karel to napsal hezky. Nejsou to kedlubny. Velikost pahlíz je tak jako tak limitující, přehnojené kytky náchylnější na kdeco a u orchidejí rozhodně není kam spěchat. Spěch lze vidět u komerčních množitelů. Každá pahlíza prakticky dvojnásobná, ne-li trojnásobná proti předchozí, ale kořeny z mokrých a přehnojených substrátů většinou bída.


sob 11. říj 2014 12:56:35
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: