Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 25. dub 2024 7:42:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Hnojenie
zkušenost je taková, že měří, ale mám jenom ten jeden a tak nemám srovnání jak přesně a druhý konduktometr si kvůli tomu kupovat nebudu. Řekla bych, že pro orientační koncentrace, bohatě dostačuje.


pon 19. dub 2010 18:04:08
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Hnojenie
lm26 píše:
zkušenost je taková, že měří, ale mám jenom ten jeden a tak nemám srovnání jak přesně a druhý konduktometr si kvůli tomu kupovat nebudu. Řekla bych, že pro orientační koncentrace, bohatě dostačuje.

mám ten samý, naprosto mi postačuje. Věřím, že měří dobře.


pon 19. dub 2010 18:12:49
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Hnojenie
vidím, Evi, že základem našeho měření je víra . . . :D :D


pon 19. dub 2010 18:22:14
Profil

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Hnojenie
Paráda!!! Já budu taky věřit :-)


pon 19. dub 2010 21:03:53
Profil

Registrován: sob 03. dub 2010 12:17:02
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Hnojenie
Saša píše:
Sháněla jsem tyto organická hnojiva v zahradnictví, ale bohužel.Jak vidím, jsou k dispozici asi jenom prostřednictví eshopu. Jaké máte s těmito hnojivy zkušenosti,ráda bych si je prostřednictvím eshopu zakoupila.

Pokud vím tak tento e-shop prodává pouze biohnojiva od holandské firmy PURE. Jak jsem již napsala používám je již delší dobu. Než jsem objevila stránky www.biohnojiva.com vozila jsem si je ze svých cest do Holandska. Moje objednávka byla na tomto eshopu vyřízená poměrně rychle. Druhý den mi byla hnojiva doručena kurýrem na moji adresu. Jsem s nimi skutečně spokojená. Je skutečně vidět, že se rostlinkám daří a nejsou nikterak stresované.Tyto organická hnojiva používám i na celou řadu jiných rostlin. Můj názor je, proč hnojit chemií, když příroda to umí taky. Doporučuji.


úte 20. dub 2010 20:56:36
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1556
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Není nad Kristalon, ten je fakt vymakaný. Pokud chci bio...zkvasím si kravinec z louky. Nenechte se zlákat BIO :-/


úte 20. dub 2010 21:55:45
Profil ICQ

Registrován: sob 03. dub 2010 12:17:02
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Hnojenie
Karlos píše:
Není nad Kristalon, ten je fakt vymakaný. Pokud chci bio...zkvasím si kravinec z louky. Nenechte se zlákat BIO :-/

Nevim jestli jsi to už vyzkoušel , ale podle mého názoru je asi opak pravdou.Já ti nechci nutit něco co se ti nezamlouvá. Je fakt, že i Kristalon jsem kdysi používala, ale zkvašenej kravinec z louky bych si za okno nebo do bytu asi nedala. Myslím si, že takovou louku z kravincema za domem asi každá z nás nemá. Jinak bych ti chtěla popřát hodně zahrádkářských a pěstitelských úspěchů.


úte 20. dub 2010 22:21:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Hnojenie
Ano, řek bych, že mnohá naše hnojiva jsou použitelná. Častěji jak zkvašený kravinec používám zkvašené slepičáky. Krav je u nás nedostatek.
Karlos píše:
Není nad Kristalon, ten je fakt vymakaný. Pokud chci bio...zkvasím si kravinec z louky. Nenechte se zlákat BIO :-/


úte 20. dub 2010 23:32:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Hnojenie
Asi každý podle svých možností, doma by mně s kravincema zřejmě rodina hnala. Z těch řekněme biologických hnojiv ještě pokud vím je dost používaný Plagron z řas )cenově vychází stejně) nebo Vermesfluid - to mají být žížalince ;) ale s nima nemám zkušenosti, zatím mi kytky celkem spokojeně prosperují na Pokonu a orchimixu.


stř 21. dub 2010 11:41:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Mila.J píše:
Častěji jak zkvašený kravinec používám zkvašené slepičáky. /
[/quote]
Divím se, že Vaše orchideje ty slepičáky přežili. Chudáci.
Hnojení je až to poslední, nejdříve je třeba vymakat substrát, zálivkovou vodu a světlo. Orchideje nejsou rajčata ani okurky, hnojím na 50-100 µS a rostliny mám pěkné, včetně údajně choulostivých rarit. http://www.orchidey.estranky.cz/

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 21. dub 2010 17:07:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: