Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 20. dub 2024 0:47:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Hnojenie
Samozrejme, budem trpezlivá.....ako často sa doporučuje hnojiť kravincom? Raz za 14 dní ako je to obvyklé u syntetiky?


pát 22. kvě 2009 12:06:18
Profil

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Hnojenie
kaciatko píše:
Ďakujem veľmi pekne pani Eva za radu. Zanechávam syntetiku a idem vyskúšať ten kravinec. Dúfa, že sa mi podarí tú miltóniu zachrániť. Ešte raz ďakujem.Katka


ale tu Miltonii teď nehnoj, až se jí zpraví kořeny...měla jsem taky jednu co se jí přestalo dařit, vytáhla jsem jí, ostříhala vše uhnilé a poškozené a do substrátu jsem nadrobila a dospod květináče dala větší množství polystyrénu, nacpala jsem ho i do středu kořenů pod rostlinu..a pak jen rosila na substrát. Už se vzpamatovala a nové kořeny dost lezou právě na ten polystyrén, vyrazila už nové výhony, tak jsem začla i pomalu přihnojovat, nejdřív Bio algenem a teď wuxal a výluh z kopřiv

mimo to asi díky Bioalgenu mi neuvěřitelně ztloustly a rozrostly se kořeny na všech phalenopsisech, proti loňsku, kdy jsem ho neměla je to rozdíl velký


pát 22. kvě 2009 12:21:07
Profil

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Hnojenie
Samozrejme ju teraz nebudem hnojiť. Aj keď vyráža nové malinkaté korienky z bokov hľúz, skúsim ju trochu zreparovať. Viem že je veľmi háklivá na polievanie a dosť zle sa mi to odhaduje, keďže chodím domov z práce len na víkendy. Aký substrát by se mi doporučili pre miltóniu, aby bol cyklus vysychania aspon 1 x týždenne?


pát 22. kvě 2009 12:56:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Hnojenie
kaciatko píše:
Samozrejme ju teraz nebudem hnojiť. Aj keď vyráža nové malinkaté korienky z bokov hľúz, skúsim ju trochu zreparovať. Viem že je veľmi háklivá na polievanie a dosť zle sa mi to odhaduje, keďže chodím domov z práce len na víkendy. Aký substrát by se mi doporučili pre miltóniu, aby bol cyklus vysychania aspon 1 x týždenne?


to je dost složité, v zimě, kdy se zalévá méně, by týden nebyl takový problém, ale v létě nevím. Také záleží na teplotě místnosti, vlhkosti, atd. jako možná řešení bych poradila nějaký substrát, který nasaje vodu a drží jí a rostlina si bere sama. Mě se osvědčily právě coco chipsy, pro Miltoniopsis drobnější, přidala bych i polystyren a když zalévat, tak namáčením (ale to nemluvím o té poškozené !) a na stanoviště kde je, bych dala větší misku naplněnou keramzitem a ten zalitý vodou. nahoru mřížku nebo mezi keramzit dát obrácenou malou misku a na to postavit květináč s rostlinou. Květináč nesmí být ve vodě ! Trochu se tím zvýší vlhkost. Miltoniopsisy letním, mají to rády a docela slušně mi kvetou.


pát 22. kvě 2009 19:18:28
Profil ICQ

Registrován: stř 22. dub 2009 13:49:37
Příspěvky: 198
Bydliště: Frýdek-Místek
Příspěvek Re: Hnojenie
Evo, taky je letním a mají to opravdu rády


pát 22. kvě 2009 19:55:15
Profil

Registrován: úte 12. kvě 2009 10:54:27
Příspěvky: 29
Příspěvek Re: Hnojenie
Vyskúšam, čo ste mi poradili. Je to veľmi ťažko, keďže všade v knihách sa píše niečo iné. O substrátoch ani nehovorím. A pokiaľ človek nájde to správne riešenie, môže vykynožiť zopár krásnych kúskov. Čo by som nerada. Ešte raz veľmi pekne ďakujem za radu.


sob 23. kvě 2009 13:11:19
Profil

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Hnojenie
Zdravím,tak jsem se vrátila z "výletu" pro kravince.Cestou jsem tak přemýšlela jaký je vlastně rozdíl mezi krav.hnojem a kobylincem.Krávy mají statkáři celoročně venku takže spásají jen trávu.No a naši oři jsou taky celý den venku a taky spásají jen trávu.Jestli je rozdíl v natrávení a pak se to projevý vyšším obsahem dusíku,já fakt nevím,třeba je to blbost,víte někdo proč ten kravský jo a konský ne? :roll:


úte 11. srp 2009 9:07:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Hnojenie
Já namáčím králičí bobky, jak na pelargonie, tak na orchideje, jen slabou koncentraci.....


úte 11. srp 2009 9:14:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 05. dub 2009 20:09:38
Příspěvky: 244
Bydliště: Chomutov
Příspěvek Re: Hnojenie
chci se zeptat-používáte někdo ten granulovaný kravinec v bytě??a jak to voní?? ;) abych nevysmradila půl baráku :lol:


úte 11. srp 2009 11:54:04
Profil

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Hnojenie
Rozdíl mezi kobylincem a kravincem - 1 žaludek proti 4em u krávy.


úte 11. srp 2009 13:22:11
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron