Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 29. bře 2024 13:26:26



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Hnojenie
Já hnojila výluhem z banánových slupek i orchideje hybridy a rostly dobře rozhodně jim to nevadilo, ale žádný zázrak , předpokládám podle složení banánu s velkým množstvím draslíku tak to samé je i ve slupce + cukr + asi nějaký dusík , tak si myslím , že hnojení klasicky je asi úspěšnější. Teď střídavě zalívám vodou z akvária a sněhovkou a dobrý , ale zase jen hybridy a jen krátce tak se uvidí, jestli rybičky hnojí dobře :-))


čtv 28. led 2010 20:15:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Hnojenie
Od rybiček bude dobré já zase dávám od vodních želv......


pát 29. led 2010 8:42:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Hnojenie
Jak dlouho s tou vodou už zalíváš?
Pozoruješ nějakou změnu?
A do třetice,kolik jich máš,těch želv?Mám jednu. :P


pát 29. led 2010 9:41:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Hnojenie
Mám 2 velké , já to střídám, někdy dešťovku a když jim měním vodu tak ji sliji do kbelíku a namáčím je v tom. Já jsem Hani takový experimentář,ale myslím,že to není dobře .Včera jsem přesazovala malá Dendrobia do hliněných květináčů, zdají se mi pro ně být lepší a do substrátu natříhala spagnum a přitom jsem zase narazila ne ten ne úplně stříbrný list,tak jsem to hned stříkala Agrionem,ale dnes si koupím něco na svilušky..


pát 29. led 2010 10:01:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Hnojenie
Taky to střídám. :P


pát 29. led 2010 10:10:20
Profil

Registrován: sob 03. dub 2010 12:17:02
Příspěvky: 7
Příspěvek Re: Hnojenie
Již delší dobu procházím toto fórum a až nyní jsem se rozhodla přihlásit. Chtěla bych se s vámi podělit o své poznatky ohledně hnojení orchidejí biohnojivy. Zpočátku jsem své orchideje hnojila dostupnými klasickými hnojivy,které jsou dostupné na našem trhu. V loňském roce jsem si z cesty do Holandska přivezla biohnojivo na orchideje od firmy PURE. Neni to žádná chemie a vše je vyrobeno z přírodních produktů (mořské řasy). Skutečně jsem s nimi spokejená a myslím, že se mým orchidejím opravdu daří. Květy jsou takové silnější a jsou i o trochu déle rozkvetlé než normálně. Nyní jsem objevila, že tato biohnojiva lze zakoupit i u nás za celkem příznivé ceny. Jsou prodávána v lahvičkách o objemu 250ml.Na rozdíl od holandského balení je k lahvičce přibalena i odměrka, což je příjemné. Toto balení vystačí pro mých deset orchidejí asi na 2,5 až 3 měsíce. Vřele doporučuji.Zde je odkaz:http://www.biohnojiva.com


sob 03. dub 2010 13:01:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
I u biohnojin bych měřil vodivost. Přístroj koupíte už za 500.
http://www.mangala.cz/ec-minikonduktometr-p-124.html

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 03. dub 2010 16:27:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 18. dub 2010 19:56:23
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Hnojenie
tereza53 píše:
Již delší dobu procházím toto fórum a až nyní jsem se rozhodla přihlásit. Chtěla bych se s vámi podělit o své poznatky ohledně hnojení orchidejí biohnojivy. Zpočátku jsem své orchideje hnojila dostupnými klasickými hnojivy,které jsou dostupné na našem trhu. V loňském roce jsem si z cesty do Holandska přivezla biohnojivo na orchideje od firmy PURE. Neni to žádná chemie a vše je vyrobeno z přírodních produktů (mořské řasy). Skutečně jsem s nimi spokejená a myslím, že se mým orchidejím opravdu daří. Květy jsou takové silnější a jsou i o trochu déle rozkvetlé než normálně. Nyní jsem objevila, že tato biohnojiva lze zakoupit i u nás za celkem příznivé ceny. Jsou prodávána v lahvičkách o objemu 250ml.Na rozdíl od holandského balení je k lahvičce přibalena i odměrka, což je příjemné. Toto balení vystačí pro mých deset orchidejí asi na 2,5 až 3 měsíce. Vřele doporučuji.Zde je odkaz:http://www.biohnojiva.com

Chtěla bych poděkovat Tereze za super odkaz na stránky s biohnojivy PURE. Myšlenka používání organických hnojiv se mně líbí,a proto jsem si objednala hned hnojiva na orchideje a balkonové rostliny. O těchto hnojivech jsem už slyšela dříve od kamarádky z Německa, která je používala na hnojení pelargonií a právě i orchidejí. Díky


ned 18. dub 2010 20:09:40
Profil

Registrován: pon 19. dub 2010 10:36:10
Příspěvky: 1
Příspěvek Re: Hnojenie
Sháněla jsem tyto organická hnojiva v zahradnictví, ale bohužel.Jak vidím, jsou k dispozici asi jenom prostřednictví eshopu. Jaké máte s těmito hnojivy zkušenosti,ráda bych si je prostřednictvím eshopu zakoupila.


pon 19. dub 2010 10:42:21
Profil

Registrován: pon 09. bře 2009 22:51:19
Příspěvky: 436
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Hnojenie
Paphio píše:
I u biohnojin bych měřil vodivost. Přístroj koupíte už za 500.
http://www.mangala.cz/ec-minikonduktometr-p-124.html




Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s těmito levnějšími konduktometry. Chystám se si nějaký pořídit... Je lepší si připlatit nebo stačí takovýto? Cena kolem 500 by mě opravdu potěšila :-)


pon 19. dub 2010 16:28:27
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: